Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana oleju prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

JEzdze teraz na polsyntetycznym oleju Mobil.Mam pytanie ,gdyz czeka mnie wymiana czy moge wymienic na w pelnisyntetyczny ...jak sie do tego zabrac i jaki wybrac olej, w miare cenowo aby to dobrze wygladalo:)

pozdrawiam :pijacy: prosze o pomoc:)

Opublikowano

po pierwsze ciezko domyslic sie o co ci chodzi bo tak kijowo napisales :P ktory rok jaki przebieg ? :P ja mam 96 300 tys przebiegu i leje mobil 1 2000 cos tam do disli 10w40

Opublikowano

Ja bym został na półsyntetyku. Osobiście leje valvoline diesel 10w40

Opublikowano

A ja przeszedłem z Castrola 10W/40 na Motula 5W/40. Jak wymieniłem olej to autko miało przejechane 230 tyś ( rzekomo ) i jest wszystko ok.

Opublikowano

Ja u siebie w AFN przechodziłem na pełny syntetyk przy ok 240.000 i nie mam żadnych problemów. Mam zalany Total 5W40, jest w dość dobrej cenie na www.ioleje.pl (coś koło 80zł).

Opublikowano

Ja zciągnąłem autko 2 lata temu z niemiec i tam lali półsyntetyk nie pamiętam jaki... Przebieg jaki miała audiczka po zakupie to 243 tys km. Doradziłem się znajomego mechanika ponieważ czytałem że turba siadają etc etc i ten powiedział mi że jeśli mam zbyt dużo kasy na syntetyk to nie ma problemu ale on zalałby dobry półsyntetyk i zaproponował mi castrol magnatec 10/40... Rzekomo do tych silników leje go non stop i nigdy nic się nie działo... Ponadto powiedział że castrol w porównaniu do mobila nie jest podrabiany w polsce tylko rozlewany w niemczech i rozsyłany na cały świat... Dodał jeszcze że owszem nowe TDIki powinny chodzić na syntetyku ale nasze stare 90/110km Spokojnie będą jeździć na półsyntetyku...

Posłuchałem go, teraz mam przejechane 290 tys km.. Dbam o regularne wymiany co 10 tys km, zmieniam również filter oleju i powietrza i nigdy nie miałem z autkiem problemu... Od zmiany do zmiany dolewam ok pół litra oleju i wydaje mi się że to dobry wynik.. Silnik śmiga książkowo, nie ma wycieków i wszystko ok zatem twierdzę że nie ma sensu przepłacać... Kolega jeździ passatem b5 90km i ma go od nowości... Po 100 tys przesiadł się na pół syntetyk i teraz ma coś ponad 500 tys km... Nic się mu z autem nie dzieje i nawet turbiny nie regenerował ;P

Opublikowano
  • Autor

Sorki faktycznie nei napisalem jaki przebieg:D "250 tys" silnik AFN:D czytalem tamten watek i nie wiem sam co robic.....w pierwszym poscie piasze ze musze lac pelny syntetyk a inni pisza ze leja pol syntetyk:D

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.