Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Avant TDI srebrna rozpierducha


szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Rok temu nabyłem tego kombiaka z 2002 roku, 1.9TDI, z przebiegiem 181 000km, jak to często bywa kiedy się kupuje auto z drugiej ręki był trochę zaniedbany w środku... po zakupie było odszczurzanie :D

PT8gqQDl.jpg

po kilku godzinach spędzonych na sprzątaniu było już trochę lepiej:

GPMLnzul.jpg

kbZ4qOHl.jpg

JKLKVlcl.jpg

jednak nie do końca wszystko było dla mnie tak jak trzeba... ekskluzywny pakiet wyposażenia w postaci klimy, 2 przednich szyb w prądzie i haka nie był zbyt zadowalający... do tego kilka elementów w środku było podrapane jakby jeździł nim Edward Nożycoręki...

gwiazdka przyszła trochę wcześniej, wpadły boczki na tył do szyb w prądzie, rączka kierowcy z panelem na 4 szybki i nowy wihajster do świateł, bo jak wspomniałem poprzedni właściciel zamiast ręki miał hak:

m8TrwKtl.jpg

ale, że zbliżało się lato i siedemnastki były dla mnie za małe to postanowiłem coś z tym zrobić:

JWIgETBl.jpg

i teraz było już tak:

do tego doszły 4 gumki uniroyal rainsport 2 225/40/18

później postanowiłem trochę przykolorować tą srebrną rozpierduchę, żeby było ją trochę łatwiej odszukać na parkingu (z poprzednimi dwoma autami nie miałem takiego problemu bo były oczojebnie żółte :D )

xnzOn3dl.jpg

może nie było to dobry krok, ale póki co nie chce mi się ich odrywać więc jest jak jest, co odpadnie to doklejam...

później było już w końcu to lato, wydarzył się wypadek, podczas odkurzania auta, radio wpadło mi do wody... jednak ku mojemu zdziwieniu po osuszeniu trochę napuchło i z czegoś takiego:

kBikJgEl.jpg

urosło mi do takich rozmiarów (może to ten ruski środek do mycia?!):

hFqar1Al.jpg

idąc za ciosem dokupiłem do gramofonu zmieniarkę na CD, nie pytajcie po co, niby to era kart i nośników USB, ale tak było:

lCMqxCWl.jpg

do tego schowek z trzymadełkiem na tą zmieniarkę... no i wypadało zmienić klimatronik na pasujący pod nowe radio:

hHVp5TIl.jpg

qLPGG8ol.jpg

jako, że środek w miarę mnie już zadowalał, zacząłem się rozglądać za czymś na zewnątrz, przeglądałem różne strony z pługami od Kamaza i wykopałem coś takiego... dokonałem kolejnej spontanicznej decyzji, której moja dziewczyna mi nie mogła wybaczyć... no bo jak "kawałek plastiku" może tyle kosztować, no widocznie może :D :

Ry3YBl.jpg

po jakimś czasie stwierdziłem, że w środku jest trochę za jasno, postanowiłem to naprawić i w stylu Jasia Fasoli wrzuciłem do puszki z czarną farbą granat zaczepno-obronny, odpalając go w środku kabiny wyszło coś takiego:

5nL8rYfl.jpg

oufGslsl.jpg

8xsGwuWl.jpg

5P49sFrl.jpg

później, jako że było jeszcze późne lato w Norwegii i było ciągle widno, dokonałem najbardziej trafionego zakupu ever, oświetlenie rejestracji LED i podświetleń drzwi:

TFiZqJdl.jpg

PJVK5q3l.jpg

zawsze marzyłem o super mocnym aucie z silnikiem koło 300koniów, więc dodałem skromne +5 kupując gałkę zmiany biegów z dekielkiem na skrzynię 6biegową, dodając równocześnie dodatkowy bieg w przód i rujnując system jazdy mojej dziewczyny... to był niezapomniany widok jak biedna chciała cofnąć pod górkę i ciągle włączała się jej "jedynka" zamiast wstecznego... ale po chwili pomyślałem, że to może się skończyć wymianą całej skrzyni, więc skróciłem jej męki, oznajmiając, że po wymianie samej gałki układ biegów pozostał bez zmian :D

pjGO7cfl.jpg

przy okazji wpadło jeszcze kilka gratów:

hPiaYhul.jpg

jakieś pstrykadło do alarmu i 2 lampki do ciemnego środka... tak 2 ciemne lampki, bo sprzedawca z popularnego serwisu paserskiego alledrogo chyba stwierdził, że ciemny środek lepiej będzie wyglądał z 2 białymi, były telefony i nieprzespane noce, obietnice że te mogę sobie zatrzymać i że dośle czarne, później przestał odbierać, myślę że kupił dom i wyjechał na Bahamy po tym jak przelałem mu za podsufitkę moje sto baniek... no ale trudno musiałem zastawić mój złoty łańcuszek z tombaku i udało mi się dokupić 2 brakujące elementy...

kolejnym nabytkiem była popiołka 2din, jako że z tą, która była obecnie szpara między klimatronikiem a kiepownicą 1din była trochę denerwująca i zbierało się tam dużo syfu, oczywiście idąc za ciosem wpadło jeszcze coś... platynowe, warte sto baniek listwy progowe od wersji milion półek wyżej niż moja po zakupie:

DrVSvZ4l.jpg

UzWMfIel.jpg

(na niektórych zdjęciach w tle, możecie podziwiać gobeliny, które są popularnym tłem na rosyjskich portalach społecznościowych i widocznie moja siostra, która cykała mi foty swoją kanapką z musztardą i kaszanką, kiedy ja byłem na emigracji, stwierdziła że takie tło będzie ożywiać zdjęcia i rozbudzać fantazje...)

później wpadły mi w ręce klamki, chciałem dokladniej oznaczyć drogę ewakuacyjną moim nawalonym znajomym, dla których w weekendy jestem taxi, więc były podświetlane:

1RUnhCql.jpg

na koniec była gwiazdka i siwiejący staruch lubiący dzieci nie zapomniał i o mnie, wpadły fotele z demobilu więzienia z karą śmierci... elektryczne:

mzuMhKrl.jpg

AmYQWavl.jpg

LPoAEkYl.jpg

zxkx2cZl.jpg

jako, że stałem się ojcem, musiałem pomyśleć o bezpieczeństwie mojej córki... zawsze marzyłem o sportowych fotelach w aucie, ale nie chcialem brać kredytu w prowidencie, więc starczyło tylko na jeden fotel:

1JyFhl.jpg

KjQn4l.jpg

podczas przebijania numerów nadwozia auto wyglądało mniej więcej jak Oklahoma po tornadzie:

GsraUl.jpg

K6vpll.jpg

Ag3Wfl.jpg

fuQ9Yl.jpg

Iscaml.jpg

RihpYl.jpg

CD6Eul.jpg

ecWFll.jpg

nowy rok 2014 postanowiłem rozpocząć od grilla... a nawet 2 grilli... nie ma to jak grill w styczniu (nie pytajcie mnie gdzie kupić taki dizajnerski obrus, moi rodzice dostali go za kartki w PRL-u):

DIoK6l.jpg

później było długo długo nic i trafiło się coś takiego:

dslOf7Bl.jpg

póki co czeka, aż wróce na ojczyste ziemie z emigracji i może znajdzie się czas na poskładanie tego do kupy...

auto obecnie przeszło kilka zabiegów, zmiany oleju, filtrów, sprzęgła, dwumasy i docisku, wymiany wycieraczki na tyle z audi q5 i na przodzie jakieś aero czy coś...

w międzyczasie było kilka zdjęć całości mojej ulepy (audi s4 b6 b7 avant s-line :D )

MNa5qvJl.jpg

KFooLuRl.jpg

kJXAndVl.jpg

bhznue5l.jpg

9HiqNJml.jpg

zHoGpeNl.jpg

BNpVSl.jpg

jesienią:

yxcGw0Bl.jpg

i pewnej ciemnej zimowej nocy:

lhL4ZWIl.jpg

QWfXaPll.jpg

a na dzień dzisiejszy mniej więcej tak:

UjzCxIll.jpg

GHQ5xIyl.jpg

no i to tyle... póki co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto trochę czasu minie i będzie gicior :) powodzenia w modach a co do przełącznika możesz sam go odnowić poszukaj na forum :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pok ico golasek ale i tak ladnie wyglada

powodzenia w modach i niezawodnosci

foty 2 i 4 moim zdaniem nadaja sie na konkurs do kalendarza wiec moze podeslij cos to komisja rozpatrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto trochę czasu minie i będzie gicior :) powodzenia w modach a co do przełącznika możesz sam go odnowić poszukaj na forum :))

nabylem niedawno kilka nowych fantow do auta, w tym przelacznik swiatel, ale poki co wszystko nabiera mocy prawnej i czeka na instalacje:)

no pok ico golasek ale i tak ladnie wyglada

powodzenia w modach i niezawodnosci

foty 2 i 4 moim zdaniem nadaja sie na konkurs do kalendarza wiec moze podeslij cos to komisja rozpatrzy

foty moze i jakos jakos, ale auto jeszcze mnie nie zadowala, zeby sie az tak pucowac:D moze za jakies pol roku bedzie lepiej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fantów nabytych dzięki sieman parts:

- nowy włącznik świateł

- zestaw do zastąpienia korbotronic na tyle, boczki+silniczki+panel sterowania 4x

- felunek OZ Racing 18"

Dzięki sieman:wink:

Macie jakieś sugestie co do opon, bo zastanawiam się nad 235/40 albo 45/18 TOYO, Pirelli albo Uniroyal?!

2gWaHl.jpg

um8xul.jpg

---------- Post dopisany 18-04-2012 at 00:06 ---------- Poprzedni post napisany 22-03-2012 at 18:54 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie w PL były trochę zakręcone, najpierw rozwaliłem 17" na dziurze (chodzenie, wypełnianie miliona papierków o wypłatę odszkodowania od zarządu dróg), później musiałem czekać na nowe opony do 18" kilka dni więcej niż obiecali, ale w tym czasie auto dostało nowy rozrząd+serwisowe wymiany płynów, filtrów i oleju... no i 1 kwietnia otrzymałem od Bozi córeczkę - Hanię:decayed:

Dziś trafiła się wspaniała pogoda w krainie wikingów, za delikatną namową kumpla poświęciłem 2 godziny na mycie i pucowanie auta, lekką polerkę chromów i pastowanie ciemnych plastikowych dodatków na karoserii, a na koniec pastowanie opon... a później była mała "ustawka" z VW Passatem 4Motion... kilka zdjęć z portu:decayed: dopiero podczas cykania zdjęć zobaczyłem jaka koza się zrobiła po wsadzeniu 18", przy oponie 225/40, muszę jak najszybciej z tym zawalczyć:wink:

BNpVSl.jpg

9FdXEl.jpg

BBI30l.jpg

tWWkbl.jpg

V3RQdl.jpg

yPuapl.jpg

6A9Iel.jpg

cMqO9l.jpg

lTfbll.jpg

Więcej zdjęć z tej sesji można zobaczyć TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem taka koze na 18'' ale załozyłem eibachy -30mm i jest gitara.tobie tez polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz! Kupilem te Eibachy, zamontuje jak wroce do domu, zobaczymy czy cos pomoga:wink:

Swiety Mikolaj odwiedzil mnie w maju...:decayed:

KwCd6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze graty sie zbieraja na rezanko

Rns-e piekna sprawa

---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:26 ----------

No widze ze graty sie zbieraja na rezanko

Rns-e piekna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu mikołaj był:whistling:

za tydzień rezanko:decayed:

Ry3YBl.jpg

---------- Post dopisany 12-08-2012 at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany 10-07-2012 at 19:38 ----------

póki co, wymienione sprzęgło, dwumasa i docisk, zawiecha przód, zderzak przód es w toku (czekam na grille i światła), tył w poszukiwaniu, listwy drzwi, lotka na klapie i kilka gratów w środku... eibachy czekają na grudzień bo nie starczyło czasu.

Ax4lPl.jpg

PNG4Il.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistling:

HszEIl.jpg

EbIAdl.jpg

---------- Post dopisany 27-08-2012 at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany 25-08-2012 at 11:10 ----------

nowy staff:decayed:

podświetlenie nóg kierowcy i pasażera:

wHuWal.jpg

podświetlenie tablic LED:

ZOkJjl.jpg

i foto z wieczora:hi::

aONGIl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...