Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zadusić Multitronic?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dzisiaj podczas ruszania pod górkę zgasł mi samochód.

Do tej pory myślałem że nie możliwym jest zaduszenie auta z automatyczną skrzynią biegów.

Stałem na wzniesieniu i trzymałem nogę na chamulcu,gdy chciałem ruszyć puściłem chamulec,wtedy auto lekko się stoczyło do tyłu,

dodałem gazu i SZOK.Auto zgasło.

Miał ktoś może taki przypadek?

Czy może jest to pierwsza oznaka jakiegoś problemu za skrzynią albo z dwumasem?

Dodam tylko że jest to moje pierwsze auto z automatem i jestem kompletnym laikiem w tym temacie.

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Opublikowano

Mi się 2 razy udało zadusić multi w 1.8T :D

Raz jak bawiłem się na śniegu a drugi jak ostro zahamowałem z ABS, ale przy nie wielkiej prędkości.

Opublikowano
Witam.

Dzisiaj podczas ruszania pod górkę zgasł mi samochód.

Do tej pory myślałem że nie możliwym jest zaduszenie auta z automatyczną skrzynią biegów.

Stałem na wzniesieniu i trzymałem nogę na chamulcu,gdy chciałem ruszyć puściłem chamulec,wtedy auto lekko się stoczyło do tyłu,

dodałem gazu i SZOK.Auto zgasło.

Miał ktoś może taki przypadek?

Czy może jest to pierwsza oznaka jakiegoś problemu za skrzynią albo z dwumasem?

Dodam tylko że jest to moje pierwsze auto z automatem i jestem kompletnym laikiem w tym temacie.

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Zacznij od sprawdzenia adaptacji a najlepiej zrób nową (szczegóły w podwieszonym wątku "Multitronic -Encyklopedia").

Opublikowano

Mi się udało zadusić tej zimy jak było -22* poranny rozruch wsteczny delikatnie pod górkę i auto zdechło no ale raczej to nic nadzwyczajnego przy takim mrozie bo sam silnik ma bardzo ciężko.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni biegów i zrobieniu adaptacji

(ręcznej ponieważ jeszcze nie posiadam Vaga).

Skrzynia pracuje lepiej,już nie gaśnie przy ruszaniu pod górę ale pozostał problem z szarpaniem.

Tak jakby była niezdecydowana na którym biegu chce jechać przy 1600 rpm.

Nie wiem czy z 2 na 3, czy z 3 na 4.

Dodam tylko że problem ten nie występujje przy jeździe w trybie sekwencyjnym.

Ostatnio zaobserwowalem także falowanie obrotów pomiędzy 70 a 90 km/h,

jakby uczucie ślizgającego się sprzęgła.

Może jakiś problem z hydrauliką?

Opublikowano

przydalby sie Vag i sprawdzic bloki pomiarowe 065...

Opublikowano

Ile km masz już najechane swoim multi?

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem to auto 2 mięsiące temu i zdążyłem przejechać 6 tys.km.

Teraz mam na liczniku 172 000 km (PODOBNO) .

A tak z innej beczki czy może ktoś polecić jakiś dobry interfejs Vag do mojej A4 2004r,

w rozsądnych pieniądzach ,żebym mógł sam zdiagnozować skrzynie biegów?

Opublikowano

witam umnie zaczelo sie od szarpania puzniej wrzucajac na wsteczny najpierw glosne udezenie a puzniej ruszanie z czasem jazda do przodu coraz ciezsza strasznie szarpal i ciagle jakies odglosy ze skrzyni jakies tykanie dosc glosne wkoncu padla niewiem jaka byla przyczyna bo nie szukalem po prostu zrazilem sie do multitronika choc jazda to rewelka teraz zalozona jest 6bieg manual i jest super

Opublikowano
  • Autor

Dzięki koledzy za sugestie.

Na razie przesiadłem się na ręczną zmianę biegów i próbuje nauczyć multitronic mojego stylu jazdy.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

Opublikowano
Właśnie jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni biegów i zrobieniu adaptacji

(ręcznej ponieważ jeszcze nie posiadam Vaga).

Skrzynia pracuje lepiej,już nie gaśnie przy ruszaniu pod górę ale pozostał problem z szarpaniem.

Tak jakby była niezdecydowana na którym biegu chce jechać przy 1600 rpm.

Nie wiem czy z 2 na 3, czy z 3 na 4.

Dodam tylko że problem ten nie występujje przy jeździe w trybie sekwencyjnym.

Ostatnio zaobserwowalem także falowanie obrotów pomiędzy 70 a 90 km/h,

jakby uczucie ślizgającego się sprzęgła.

Może jakiś problem z hydrauliką?

IMO - skrzynia na stół :confused4:

Opublikowano

Frossty sprawdz czy niemasz w silniku bledow odnosnie Vacum Pompy.... moze to byc glownym powodem... ona odpowiada za cisnienie hamulcow, czyli jezeli stajesz pod gorka aby auto sie neistaczalo pompa dobija cisnienie, jak nie dziala niema takiej mozliwosci...

Opublikowano
  • Autor

IMO - skrzynia na stół :confused4:

tzn?

Co tam mogło paść i jakie mogą być koszta?

Opublikowano

IMO - skrzynia na stół :confused4:

tzn?

Co tam mogło paść i jakie mogą być koszta?

Musiałbym podpiąć kompa i przyjrzeć się blokom - wtedy powiem więcej. Przyczyn usterki szukałbym w układzie hydraulicznym...

Opublikowano
  • Autor

Na dniach spróbuje poszukać jakiegoś czarowinka z Vagiem i zrobić diagnozę.

Może wrzucę wydruk na forum to zobaczymy.

Będe wdzięczny za analize.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.