Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwięk (pisk) podczas skrętu.


Ponio1767

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem, otoz w mojej niuni cos zaczelo piszczec, nie skrzypiec tylko piszczec z dnia na dzien. Mianowicie objawia sie to podczas gwaltownego szybkiego skrecenia w prawo przy malej predkosci max 30km/h, w lewo jak skrecam nic sie nie dzieje, natomiast jak w prawo to przy otwartych oknach mozna uslyszec delikatne piszczenie jakby dzwiek nienaoliwionych drzwi. Dodam jeszcze ze stojac w miejscu i krecac kierownica do oporu w prawo, raz wolniej raz szybciej nic nie slychac. Co to moze byc panowie ?? jak nie ten dzial to przepraszam z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie klocki hamulcowe, ja miałem tak w poprzednim aucie tez piszczało przy skręcaniu aż w końcu okazało sie że klocków już nie ma i blacha trze o tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie klocki hamulcowe, ja miałem tak w poprzednim aucie tez piszczało przy skręcaniu aż w końcu okazało sie że klocków już nie ma i blacha trze o tarcze

Z toba akurat w tym przypadku sie zgodze, klockow prawie juz niemam ale z tylu, nie z przodu :) z przodu jest na okolo z 40% klocka, wiec to moze byc wina klockow hamulcowych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzalem wewnatrz zadych klockow z przodu ale patrzac po grubosci to watpie aby byly juz do wymiany, poza tym chyba jest jeszcze czujnik zuzycia ktory powinien sie zalaczyc jak juz bedzie kiepsko :) chyba tak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym chyba jest jeszcze czujnik zuzycia ktory powinien sie zalaczyc jak juz bedzie kiepsko :) chyba tak ;p

chyba, że ktoś wymieniając klocki, zamiast podłączyć przewód do klocka, zwarł go do masy.... :wink:

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:23 ----------

sprawdzałeś czy klocki w jarzmie nie są za luźno osadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sa,dzisiaj wymienialem opony i wszystko jest z klockami ok z przodu. To napewno tez nie sa wahacze, 32 kkm temu byly wymieniany 4 gorne wahacze na OOOO Lma na dole mam TRW. Amory tez sa ok, jeszcze fabryczne, chociarz pewnie poduszka powoli siada tylko niewiem czy amora, jak zjezdzam z wysokiego garba slysze delikatne skrzypniecie z przodu , ale nie zawsze, wracajac do tego pisku czy to moze byc drązek kierowniczy itp ?? a moze po postu bylem przewrazliwiony bo byly zimowe oponki ;) teraz mam letnie pojezdze poslucham i napisze czy sie cos zmienilo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...