Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie chce zapalić - od czego zacząć?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Mam taki problem ze autko nie chce odpalić. Rozrusznik kręci, ale silnik nie załapuje.

Niedawno wymieniałem aku bo padł ale po tym zapalał bez problemu.

To co udało mi się sprawdzić to:

Błedy VAG: 1. Za niskie napięcie, 2. Mixtape adaptaion - po wykasowanie nie wróciły.

Bezpieczniki: Są OK - przynajmniej te przy drzwiach.

Pasek rozrządu - lekko odchyliłem osłone i widać że siedzi.

Pompa paliwa - czuć zapach benzyny po dłuższym kręceniu rozrusznika więc chyba OK.

Od czego zacząć sprawdzanie zeby nie polecieć w koszty?

Wydeje mi się że może nie być iskry, albo rozrząd przeskoczył ale czy wtedy nie powinien pojawić się błąd na VAG-u?

Opublikowano

Wykrec swiece i zobacz w jakim sa stanie ,ewentualnie wymien na nowe ,sprawdz iskre.

Opublikowano

ja bym jednak sprawdził stan paliwa. Jedną świecę wykręć, podłącz fajkę, połóż na silniku i sprawdź, czy iskra jest:) To takie podstawy.

Opublikowano

Kolego mozesz miec gdzis przerwe na kablach,od pompy paliwa np.

Opublikowano
  • Autor

tyle na ile udało mi się sprawdzić, to nie ma iskry.

Co może być przyczyną takiego stanu, cewka? Jak ją zdjagnozować?

Aha, czy to normalne, że po przekręceniu kluczyka przez ok 15-30s słychać jakby jakaś pompka chodziła? Dźwięk dochodzi spod maski od strony kierowcy, jakby gdzieś pod zbiorniczkiem wyrównawczym.

Opublikowano

to przepustnica się ustawia

Opublikowano

miałem ze swoim taki problem, że kręcił jak głupi i za chiny nie chciał odpalić aż zalałem świece przeczyszczenie świec nic nie dało okazało się, że czujnik temperatury padł- po wymianie wszystko w porządku

zobacz może akurat to czujnik

Opublikowano
  • Autor

Jak sprawdzić czujnik?

Czy bez uruchomienia silnika VAG pokaże temperaturę jaką podaje ten czujnik?

Opublikowano

na próbę możesz odłączyć ten czujnik nic się nie stanie.

Opublikowano
  • Autor

Odpalił,

Podładowałem akumulator i złapał, co prawda musiał trochę pochechłać.

Na poczatku jakby nie na wszystkie cylindry i trzeba było mu przytrzymać trochę gazu, ale po ok 30s było już ok.

Natomiast z wydechu wypluło na odległość ok 0,5m sporo jakiejś wodnistej substancji.

Płynu chłodzacego nie ubyło więc podejrzenie pada na paliwo niezbyt dobrej jakości.

Aha, wykasowałem jeszcze insp2 ale to chyba nie powinno mieć wpływu.

Co do czujnika to na vagu pokazywał 6 stopni, wiec temperatura zbliżona do otoczenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.