Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatrzaśnięta klapa bagażnika, Sedan.


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie to umieścić wiec sory ale do rzeczy, jakieś 3 tyg temu zatrzasneła mi się klapa bagażnika i nie idzie jej otworzyć w żadne sposób, ani z centralki, ani z kluczyka.. Myślałem że w końcu może puści i się otworzy bo już raz miałem taka sytuacje ale teraz chyba zatrzasneła się na amen. I teraz pytanie czy jest jakiś sposób żeby otworzyć tą nieszczęsną klapę ? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz skladane siedzenia musisz przez nie sie przedostać do bagaznika i zdjąc plastik z klapy i recznie otworzyc mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu moze byc problem, moze niech ktos inny sie wypowie jezeli nieskladane,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzasneła mi się klapa bagażnika i nie idzie jej otworzyć w żadne sposób, ani z centralki, ani z kluczyka..

...łatwiej będzie Ci coś poradzić jeżeli sprecyzujesz co znaczy:

- "ani z centralki" - siłownik w ogóle nie reaguje na sygnał otwarcia z pilota?

- "ani z kluczyka" - wkładka stoi w miejscu ale nie pozwoli się obrócić bo wcześniej nieużywana (albo bardzo rzadko używana) zaśniedziała (przyrdzewiała)??

- czy też wkładka obraca się w gnieździe ale po przekręceniu w pozycję otwarcia po prostu nie zwalnia rygla zamka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie masz kananpy skladanej a wklad ci kluczyka stanoł (ze nie ruszy) struboj wd-40 psiuknąć i poruszac ostatecznie rozwiercic wklad zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub też ściągnąć tablicę rej. i mniej więcej na środku klapy nawiercić dziurę i złapać szczypcami cięgno i pociągnąć. Też kiedyś miałem problem z otwarciem klapy, na szczęście mam rozkładane siedzenia, ale mam butle lpg 67l ustawioną poprzecznie tuż za siedzeniami :kwasny: Na szczęście była tam szczelina na 20cm to wpuściłem tam 5 letniego łepka i rozkręcił tapicerę a potem odblokował zamek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można i tak ale nie każdy ma pod reką 5 letniego łepka:decayed: , jeżeli koglego rozwiązales problem podziel się informacjami dla potomnych:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzasneła mi się klapa bagażnika i nie idzie jej otworzyć w żadne sposób, ani z centralki, ani z kluczyka..

...łatwiej będzie Ci coś poradzić jeżeli sprecyzujesz co znaczy:

- "ani z centralki" - siłownik w ogóle nie reaguje na sygnał otwarcia z pilota?

- "ani z kluczyka" - wkładka stoi w miejscu ale nie pozwoli się obrócić bo wcześniej nieużywana (albo bardzo rzadko używana) zaśniedziała (przyrdzewiała)??

- czy też wkładka obraca się w gnieździe ale po przekręceniu w pozycję otwarcia po prostu nie zwalnia rygla zamka???

Centralkę słychać ze chce otworzyć tyle że tak jak by nie ma siły na to.

Kluczyk nie chce się obrócić w ogóle pewno dla tego że nie był używany zamek.

Spróbuje zrobić tak jak kolega wyżej napisał zdjąć plastikową dokładkę i otworzyć go ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać bo mechanizmu zamka, musiałem wybebeszyć tapicerkę bagażnika, sama pompa działa, co się okazała zamek był brudny i trochę skorodowany wyczyściłem wszystko co się dało i nasmarowałem i wszystko gładko teraz chodzi :decayed:

Edit: f*ck przepraszam za posta pod postem zagalopowałem się :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...