Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje podłogi powyżej 100kmh


dexter400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z silnikiem AVB w audi a4 b6, pedały oraz podłoga kierownica dostają mrowienia powyżej 100kmh , byłem u paru mechaników - sprawdzali poduszki skrzyni, silnika, plecionkę, koła wyważane u różnych wulkanizatorów.

U jednego podnieśli samochód i leciałem/jechałem w powietrzu 80kmh ;) ponoć największe wibrację idą od skrzyni. Na postoju drgania są leciutkie , sprzęgło wysoko bierze a dwumas słychać (o ile to dwumas) na zagrzanym silniku podczas wciskania sprzęgła - nieregularne stuknięcia.

Szkoda wywalać 2 tyś na komplet jeżeli nie mam pewności że to pomoże, co jeszcze może powodować takie objawy? wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tymi logami to niespecjalnie umiem :) niemam kabla na tyle długo aby jeszcze umieć robić te logi, wibracje czuje na pedale sprzegla caly czas - pulsuje non stop,na zewnatrz a nawet wewnatrz slychac stukanie dwumasu przy wciskaniu sprzegła, a jak zimny na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wydałeś juz tyle kasy na śmigałeś po mechanikach , to lepiej pojedz do jakiegoś sensownego podepnij vag i logi jak nic nie pokarze to skrzynia na glebę i trzeba sprawdzić sprzęgło i dwumas ale jak juz stuka to raczej zostanie wymiana i logi nie pomogą bo wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu problem tkwi w kołach. tez miałem taki problem. da drugim komplecie usterka znikneła.

popieram ten pomysł miałem ten sam problem ciężarek spadł na kole, było źle wyważone i pojawiały się drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półośki i przeguby mi sprawdzali więc raczej nie to największe wibracje od skrzyni idą, koła wyważałem nieraz ale może felga uszkodzona, na lato kupiłem felgi z oponami używki zobaczę czy będzie jakaś zmiana na lepsze lub gorsze po założeniu , w sobotę będę zmieniał. Chyba muszę przygotować się na dwumas i sprzęgło tak czy siak. Wolałbym żeby to była jakaś niedokręcona śrubka ale cóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze moze to byc dwumasa... predkosc około 100km/h czyli 2000 obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam odkładać na dwumas w takim razie, ale przynajmniej poradziłem sobie z wibracjami na postoju, podkreciłem obroty o 40 i wystarczyło :) wtryski sprawdzałem - te wszystkie trzy pozycje i mieszczą się w normie, nawet nie są blisko maksymalnej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...