Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie najładniejsze i praktyczne umiejscowienie wtrysków LPG na pokrywie ?


Raftik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów

Z racji, że nie zgodziłem się przy montażu LPG na dziurawienie plastikowej pokrywy silnika instalacje czyli wtryski LPG mam rozłożone na kolektorze ssącym i na dodatek pod skosem (różne długości wężyków gazowych) ponieważ gdy były ładnie równo na kolektorze gazownik nie mógł zamknąć maski :facepalm: są dość wysokie te wtryski - podkreślam że mimo innych długości wężyków z wtrysków silnik na gazie chodzi jak zegarek.

Teraz zmądrzałem i chciałbym te wtryski jakoś schludnie umieścić w plastikowej pokrywie silnika i ładnie dociąć otwory (otwór) na wtryski oraz żeby wężyki względnie były równe, zaznaczam że wtryski mam na dwóch listwach w dwóch parach a między nimi wężyk gumowy.

Materiały i chęci są, jutro czyli w czwartek mam czas więc planuje się za to wziąć.

Teraz moja ogromna prośba to kolegów klubowiczów - wrzućcie Proszę kilka fotek do tematu jak to u Was wygląda pod maską (umiejscowienie wtrysków i prowadzenie wężyków) szczególnie interesuje mnie silnik ADR ale mile widziany każdy inny i może dodatkowo jakieś wskazówki doświadczonych rezaczy :wink:

EDIT:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No dobra właśnie wróciłem z garażu, troszkę ogarnąłem ten bałagan pod maską.

Wtryski udało mi się umieścić bardzo pochylone dyszami w dół, może nie są całkiem w pionie ale niewiele im brakuje, wężyki skróciłem i starałem się mniej więcej do tej samej długości choć nie do końca było to możliwe.

Po montażu nie zauważyłem jakiś dziwnych zachowań na gazie, wszystko działa jak należy.

Możliwe, że są jakieś odchylenia od normy których nie wyłapałem ale to zweryfikuje już u gazownika po podłączeniu do komputera.

Moje zdjęcia z dzisiaj:

76ab8d0325f620c2med.jpg

a2fce46fbcc7307cmed.jpg

0956820c17b66830med.jpg

75f5f8efb7abbe6fmed.jpg

Może być ? z tymi wtryskami nie bardzo jest jakikolwiek ruch pod maską, one są WIELKIE i nieustawne ale nie stać mnie teraz na inne.

Bardzo koledzy dziękuje za wszelkie sugestie.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze byc od 1.6 z wąską pokrywą plastikową ? podaj email zrobie zdjecie u kolegi jak wyglada i podesle mius takiego montazu to ze przy kazdym demontazu osłony plastiki należy okrecic listwe wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że może być od 1.6 każdy mile widziany. Jakbyś mógł kolego umieścić zdjęcia w temacie np linki do fotek. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 4 wtryskiwacze po 2 pary połaczone wężykiem?????!!!!

A jakiej firmy wtryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę później wkleje zdjęcia.

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

W pierwszym poście dodane fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, podeślij te zdjęcia na lpg-forum, ale chyba ocena będzie masakryczna. U mnie jest nieestetycznie, ale chyba takiego druciarstwa to nie ma. Najważniejsze jednak, nie niszcz pokrywy silnika! Znajdź jakiegoś gazownika niedaleko od ciebie (polecanego na lpg-forum) i niech to ogarnie w sposób profesjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien wtryskiwacze na hana 2000 pojedyncze zmieszcza sie pod osłoną wtedy dopiero bedzie estetycznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien wtryskiwacze na hana 2000 pojedyncze zmieszcza sie pod osłoną wtedy dopiero bedzie estetycznie :wink:

dokładnie tak, zmienić możesz sobie sam,prosta sprawa, ja w poprzednim aucie zmieniałem z valteków na pojedyncze hany .masz mwm focus, jedne z gorszych wtryskiwaczy,zmień na hana,nie będziesz czuł różnicy miedzy pb a lpg .wtryskiwacze można zmieścić koło wtryskiwaczy benzynowych, tak że nie będzie widać,że masz lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi koledzy czy wtyczki z obecnych wtrysków będą pasowały do innych ? Narazie i tak mnie nie stać na żadne inne wtryski a komplet Hana 2000 - 400 zł więc muszę skupić się na ładnym montażu tych co mam. I wpakujcie do tematu swoje fotki żebym miał chociaż możliwość zobaczyć i porównać jaki mam syf pod maską.

Dodam, że instalacje mam bardzo dobrze ustawioną (skonfigurowaną), nic nie szarpie nic nie faluje i nie ma różnicy na gazie czy na benzynie, samo przejście na gaz z benzyny tez jest niewyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lpg-forum.pl/audi-a4-1-8-20v-t19104.html

Tu masz mój temat i zdjęcia jak to wygląda u mnie pod maską.

A autor twojej instalacji.....powinien wziąć się za coś innego, bo to mu nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu i do pierwszego postu wrzuciłem kilka fotek z małego rezanka pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wróciłem z garażu :decayed: I też dodam coś od siebie, dla potomnych... :decayed:

U mnie w ADP wygląda to tak, może będzie to jakaś sugestia dla kogoś co robić - albo czego nie robić :naughty:

No mi się podoba. Pozdro :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...