Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOCY :-( Skrzynia DGW Quattro


Łaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy posiadam A4 1.9 AFN TDI 97r Quattro. Jakiś czas temu ,sypneła mi się skrzynia (DGW). Tak więc, zdemontowałem bydle i miałem plan złożyć z 3ch jedną. Jednak pękła mi zębatka(jedyna jaką miałem) 5-go biegu, i nie mam jak złożyć skrzyni. W ASO zębatka kosztuje 500zl ale jej nie produkują. W woj.Łódzkim zjeździłem wszystkie szroty, przeszukałem allegro i ciocie google i nic. Właśnie dlatego prosze o pomoc w celu ustalenia takie skrzyni w polsce. Jeżeli ktoś ma jakieś info gdzie coś może być to będę niezmiernie wdzięczny. Satysfakcjonuje mnie nawet jakaś na częsci ze sprawna 5tką, jak i sama 5tka. Zastanawiam się nad konwersją na 6biegów. Skrzynia ok ale jak z wałem(krótszy?)?rozrusznikiem?sprzęgłem+dwumas?przeguby wew?

Musze to w jakiś sposób ogarnać, bo szkoda mi samochodu. Nie chce żeby się przeistoczyło w kurnik, bądź chlew.

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek informacje. Bo chyba tylko to mi zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym jest problem? ja na szybko znalazłem kilka skrzyń na allegro, chyba że chodzi o cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdziesz taką o oznaczeniu DGW to osobiście przywioze Ci flaszke. Właśnie w tym problem ze wszytskie są od 1.8T , 2.8. Sęk w tym że w AFNie byl tylko jeden tym skrzyń. i Tylko ta ma odpowiednie przełożenie i jest do Diesla. Zapytaj każdego kto ma B5 1.9 w Quattro jakie ma oznaczenie skrzyni biegów. Każdy powie DGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co za różnica czy będzie z atj czy afn.... na szybko znalazłem jedną z ATJ

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

hehe dgw to 5 biegów myślałem że 6... ja bym robił na 6 biegów od razu i miał byś więcej skrzyń do wyboru oraz 1 bieg więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co za różnica czy będzie z atj czy afn.... na szybko znalazłem jedną z ATJ

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

hehe dgw to 5 biegów myślałem że 6... ja bym robił na 6 biegów od razu i miał byś więcej skrzyń do wyboru oraz 1 bieg więcej

Też bym się skłaniał kup 6 getribe ale ja mam maks 1500zł na sk.b. Takto bym lekko 2 wydał. Druga sprawa to pare niewiadomych. Wał, półosie, sprzegło i pare innych rzeczy. Nie stać mnie na takie bawienie się i testowanie typu "pasuje, nie pasuje". Jak za jakiś czas nie znajdę, składam ja do kupy, i będę miał 4 getribe:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło musisz wiedzieć jakie masz to Ci powiem czy będzie pasować, nie chce mi się szukać, wał hmm mogę porównać wal z 1,8tq b5 do 1,8tq b6 i s4b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegło mam 228mm AWX. Jeżeli 6 getribe to tylko od tdi. Możesz mi zmierzyć wał od B6. B5 ma chyba 118cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...