Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie nie ori radia - plus po stacyjce


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Montowaliśmy dzisiaj u kumpla radio pionieera 2 din. Wszystko ładnie działa tylko jest problem z wylączeniem go. Ori radio jest wyłączane chyba po can-ie a to radio musi być wyłączane jak zginie zasilanie po stacyjce. W kostce stacyjki nie ma kabla z zasilaniem po stacyjce. Jak to rozwiązać w B6? Pociągnąc kabel z miejsca gdzie plus jest po stacyjce?? Skąd najlepiej???

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z puszki bezpieczników, z zapalniczki, jeżeli jest po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej ze skrzynki bezpieczników , 10 minut roboty z przerwą na kawę :) lub interfejs can do zakupu na Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłaczyłem też po stacyjce, wiadomo zgaszenie auta gaśnie radio.

Stacyjka jest inaczej zbudowana niż w B5, tam po zgaszeniu radio grało dopiero wyjęcie kluczyków gasło

Myślę nad zrobięniem jakiegoś układu potrzymującego napięcie na jakiś czas.

Chcę poprostu aby radio nie gasło za każdym zgaszeniem auta (np tankowanie)

Jak zrobię to się pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad założeniem jakiegoś ładnego włącznika na przewodzie plusa po stacyjce. Ale to w weekend. Jak zrobię to też dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad założeniem jakiegoś ładnego włącznika na przewodzie plusa po stacyjce. Ale to w weekend. Jak zrobię to też dam znać.

A po co jeszcze włącznik, przecież jak nie przekręcisz kluczyka to nie bedzie napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Chcemy podłączyć przewód odpowiedzialny za plus po stacyjce pod stałe zasilanie i na nim włącznik. Żeby można było słuchać radia po wyciągnięciu kluczyka. Tak chce kolega więc jeśli się da to pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Chcemy podłączyć przewód odpowiedzialny za plus po stacyjce pod stałe zasilanie i na nim włącznik. Żeby można było słuchać radia po wyciągnięciu kluczyka. Tak chce kolega więc jeśli się da to pomyślimy.

Hmm

Przecież org.kabel zasilający ma cały czas +, a po co wyłacznik przecież w radiu jest

Chyba że + po stacyjce i równolegle włącznik ze stałym +, aby po wyciągnięciu kluczyka, radio działało jeżeli się właczy ten włacznik, jeżeli dobrze zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest taki myk, że to radio nie ma normalnego wyłącznik/włącznika. Załącza się po przekręceniu stacyjki i gaśnie po wyłączeniu. Radio Pioneer f900BT. A na stałym + chyba nie może być bo wtedy ustawienia będą ginąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może się komuś przyda. Można podłączyć się pod S-kont. (+12V zanika gdy wyciągamy kluczyk ze stacyjki) podłączamy pod 22 pin (w b6) (pin 30 w b5), "cienki" czerwony przewód, niebieskiej kostki licznika.Trzeba też sprawdzić wtyk ISO czy nie masz przypadkiem zamienionego pinu 4 z 7 daje to podobny objaw do opisanego przez Ciebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może się komuś przyda. Można podłączyć się pod S-kont. (+12V zanika gdy wyciągamy kluczyk ze stacyjki) podłączamy pod 22 pin (w b6) (pin 30 w b5), "cienki" czerwony przewód, niebieskiej kostki licznika.Trzeba też sprawdzić wtyk ISO czy nie masz przypadkiem zamienionego pinu 4 z 7 daje to podobny objaw do opisanego przez Ciebie. Pozdrawiam

Tego szukałem! Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może się komuś przyda. Można podłączyć się pod S-kont. (+12V zanika gdy wyciągamy kluczyk ze stacyjki) podłączamy pod 22 pin (w b6) (pin 30 w b5), "cienki" czerwony przewód, niebieskiej kostki licznika.Trzeba też sprawdzić wtyk ISO czy nie masz przypadkiem zamienionego pinu 4 z 7 daje to podobny objaw do opisanego przez Ciebie. Pozdrawiam

Ewentualnie ten sam przewód znajdziesz w wiązce od stacyjni tam prościej jest go znaleźć. Najcieńszy czerwony a dla pewności sprawdzić przed podłączeniem miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie ten sam przewód znajdziesz w wiązce od stacyjni tam prościej jest go znaleźć. Najcieńszy czerwony a dla pewności sprawdzić przed podłączeniem miernikiem.

Może i prościej znaleźć ale wg mnie trudniej tam się dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? jak masz odpowiednio długiego Torxa to chwila moment i po sprawie. W zegarach to też nie problem. Idzie je wyjąć bez zdejmowania kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę od stacyjki mam dość mocno "owiniętą" materiałową taśmą, szkoda było mi ją rozplątywać ponadto przewody są tam ładnie spasowne. Ponadto do ściągnięcia osłony kierownicy trzeba mieć dość długiego torxa min. 65mm. Wtyczkę wypinałem bez wyciągania zegarów. Ale co kto woli, liczy się finalny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś ją od strony skrzynki bezpieczników? ja próbowałem kiedyś tamtędy ale chyba mam za grube łapy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony bezpieczników to by było mistrzostwo :) Ja ściągałem osłonę chyba 4 śruby 10-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższy bezpiecznik w skrzynce po lewej stronie (37). Tam jest + po stacyjce. Wczoraj z tamtego miejsca prowadziłem kabelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższy bezpiecznik w skrzynce po lewej stronie (37). Tam jest + po stacyjce. Wczoraj z tamtego miejsca prowadziłem kabelki ;)

Fejsik czy możesz napisać jak "zachowuje" się radio w momencie gdy przekręcisz kluczyk w pozycję 0 (do wyciągania). Czy przypadkiem w tym rozwiązaniu klucz w stacyjce nie musi być przekręcony na 1 pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...