Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak spryskiwacza tylnej szyby


djmantis

Rekomendowane odpowiedzi

W A4 B6 avant wystarczy lekko podważyć np. płaskim wkrętakiem osłonę tego spryskiwacza i po zawodach. Sam spryskiwacz można bez problemu wyciągnąć palcami. Pisze o B6 ale B7 chyba nie wiele się różni.

Zejmowałem ową osłonkę no ale żeby pod nią dało się cokolwiek palcami wyjąć to nie za bardzo. Chyba ze moze zapieczone od brudu czy cos, spróbuje jeszcze raz jak bede miał chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

Mam problem z wężykiem od tylnej wycieraczki. Prawdopodobnie uszkodził się w w gumowym łączniku klapy bagażnika.

Czy ten wąż jest gdzieś łączony ? (bo z tego co widziałem jacek70 pisał, że w okolicy zawiasu), czy jest całością i pozostaje mi ucięcie go i dorobienia reszty węża.

Orientuje się ktoś czy można dokupić gdzieś (np. w aso) ten wężyk i łączniki czy samemu coś trzeba rezać żeby go połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że nie działał tylny spryskiwacz ale miałem pełno płynu w bagażniku po prawej stronie. Okazało się, że wężyk pękł właśnie na łączniku klapy. Ja połączyłem to specjalnym wężykiem silikonowym stosowanym w przemyśle i jest tip top. Podobno można wymienić cały wężyk ale to od cholery roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam ten sam problem w a4 b6. Płyn zalewa mi bagażnik i cieknie od strony zawiasu klapy po prawej stronie.Prawdopodobnie pękł na "łączniku klapy". Gdzie to jest? Na zewnątrz czy pod plastikiem na zawiasie? Czy jest do tego dostęp? Czy trzeba zdjąć tapicerkę klapy? Jak to zrobiłeś? Jak połączyłeś? Demontowałeś coś? Możesz dokładnie to opisać? Będę wdzięczny.Proszę...

Edytowane przez hoodini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak nie potrafisz cytować to nie cytuj. :facepalm:

Powklejałeś coś i nie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak nie potrafisz cytować to nie cytuj. :facepalm:

Powklejałeś coś i nie wiadomo o co chodzi.

Przepraszam, ale mam problemy z komuterem i chyba zaraz wyląduje on za oknem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, teraz lepiej.

W gumowej przelotce jest, razem z kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, teraz lepiej.

W gumowej przelotce jest, razem z kablami.

Czy dużo jest zapasu tego wężyka żeby można było go wyciągnąć na zewnątrz? Bo rozumiem, że ta gumowa przelotka jest do zdemomtowania? No i trochę mało informacji dostałem... Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma trochę zapasu. Jak ściągnięsz tą gumową osłonę to zobaczysz. Wężyk jest karbowany. Mogę zrobić zdjęcie ale najprędzej we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma trochę zapasu. Jak ściągnięsz tą gumową osłonę to zobaczysz. Wężyk jest karbowany. Mogę zrobić zdjęcie ale najprędzej we wtorek.

Wielkie dzięki. Jeśli możesz to poproszę o tę fotkę. Do wtorku poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcie osłon które trzeba zdemontować:

6tvin67y.jpg

A tak to wygląda po demontażu. Jak widzisz jest trochę luzu u mnie widać jak ten przewód może się zgiąć.

22a9uocd.jpg

Ja swego czasu demontowałem tapicerkę bagażnika itp. a wystarczyło tylko połączyć ten wężyk w tej gumowej osłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcie osłon które trzeba zdemontować:

6tvin67y.jpg

A tak to wygląda po demontażu. Jak widzisz jest trochę luzu u mnie widać jak ten przewód może się zgiąć.

22a9uocd.jpg

Ja swego czasu demontowałem tapicerkę bagażnika itp. a wystarczyło tylko połączyć ten wężyk w tej gumowej osłonie.

Dzięki za foto.Jak zdemontować te plastiki? Nie widzę żadnych śrubek ani wkrętów. Czy są one na "wcisk"? Na jakieś zatrzaski? Nie chcę czegoś połamać, bo to przecież plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze ADeK są na zatrzask. Element nr 1 podważ z lewej strony a reszta pójdzie z górki. Ja to demontowałem na mrozie i nic nie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...