Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak spryskiwacza tylnej szyby


djmantis

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby w avancie.

jak uruchamiam spryskiwacz przedniej szyby wszystko smiga jak nalezy. jak uruchamiam tylna - sluchac pracujacy silniczek (pompe) pod maska , tylna wycieraczka chodzi ale plyn nie leci...

co jest powodem??? w serwisie pwoiedzieli ze moze byc taka sytuacja ze wezyk spadl i zalewa gdzies auto...

sa jakies laczenia wezyka na odcinku od pompki do tylnej wycieraczki czy jest to jeden element?? tzn waz???

no i jak by ktos mi podrzucil zdjecie np z ETKI gdzie jest umiejscowiona ta pompa spryskiwacza pod maska to bylbym wdzieczny :))))

ewentualnie jakies inne pomysly beda mile widziane :))))

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek masz w nadkolu po lewej stronie , odkręć płócienną osłonę i sprawdz przewody ( a dokładnie trójnik ) moze w tym miejscu spadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem zapchaną dyszę tylnego spryskiwacza to nic nie lecialo na szybę tylko trochę po klapie. Zdjąłem dyszę, przedmuchałem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrctomasz napewno piszesz o b8 a4??

ja wlew mam na podszybiu na wysokosci kierowcy a zadnej plociennej oslony nie widze na nadkolu po lewej stronie....

bede wdzeiczny za sprecyzowanie :)))

pakotomasz - mi nawet po klapie nie leci ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło od strony kierowcy sciagasz nadkole płócienne i ukazuje ci sie caly zbiornik z pompkami i przewodami :wink:

A w podszybiu masz wlew .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ;)))) oki podzialam na spokojnie ;)))) dzieki :)))

---------- Post dopisany 23-04-2012 at 17:47 ---------- Poprzedni post napisany 26-03-2012 at 14:38 ----------

usterka okazaly sie zapchane dysze spryskiwacza :))) przeczyszczenie pomoglo ;)))

ale dziekuje wszsytskim za sugestie i za pomoc ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło od strony kierowcy sciagasz nadkole płócienne i ukazuje ci sie caly zbiornik z pompkami i przewodami :wink:

A w podszybiu masz wlew .

Grzesiu jak chce się dostać do pompek sprysków to mogę od strony koła tak jak napisałeś czy chodzi o coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladimir najlepiej dostać sie w B6 od strony kierowcy wyciągając lampę :wink:
Acha no już ktoś mi wspominał o tym ale myślałem że może będzie łatwiej tak jak pisałeś:wink: bo muszę sprawdzić silniczek bo mi spryski od xenona nie działają:kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprysków tylnej szyby to od lewego przodu/nadkola jak później instalacja/rurki na tył lecą ????? U mnie również silnik pracuje a sprysków nie widu :/ Mam nadzieje ze tylko dysze zapchane sa... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie leje do bagażnika. Miałktoś kiedyś taki problem i mógłby się podzielić radą jak to naprawic?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardem jest to ze spada wezyk w klapie ,dodatkowo zalewa zamek - obiawem jest wlasnie woda w bagazniku .. jak u Ciebie tak to wyglada musisz zdjac tapicerke klapy bagaznika i naprawic usterke w miare szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk jest łączony w okolicy prawego zawiasu klapy. Tam lubi się rozłączyć. Sprawdź jak masz u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie coś jak działa tylko wycieraczka a nie działa pryskiwacz i na dodatek nie słychac pompki a przednie spryski dziłają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tu mówicie o b6 i b7 tak ? Że jest identycznie żeby się dostać? Bo też słyszę pompke a nic nie leci.. A te dysze zeby wyciągnąć na poczatek to wyjdą one mi tak bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co powiecie na takie coś jak działa tylko wycieraczka a nie działa pryskiwacz i na dodatek nie słychac pompki a przednie spryski dziłają

Jeśli coś nie działa i działa, to się nazywa CUD :grin:

Napisz to jakoś konkretniej bo nie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk jest łączony w okolicy prawego zawiasu klapy. Tam lubi się rozłączyć. Sprawdź jak masz u siebie.

Tak pewnie jest u mnie... I nawet ktoś coś z tym robił ale mu nie wyszło.

Sprawa wygląda tak: zalewa mi bagażnik a dokładnie jeden bok:

8bqje55y.jpg

Zauważyłem, że nie ma jednej zaślepki (czyli ktoś coś robił):

8dnuvg9d.jpg

I coś jest nie halo z mocowaniem siłownika klapy:

hy5pmflw.jpg

I tu mam pytanie: jak zdemontować tę osłonę widoczną na pierwszym zdjęciu żeby zobaczyć skąd dokładnie leci i co też ważne sprawdzić jak wygląda mocowanie siłownika "od środka"?

Doszedłem co jest nie tak z tylnym spryskiwaczem. Po pierwsze poprzedni właściciel czyścił dyszę spryskiwacza i w jednej z kulek zostawił ułamaną szpilkę :facepalm: Po drugie mam pęknięty wężyk w harmonijce przy klapie. Trochę pokombinowałem z kumplem i wyciągnęliśmy przewodzić z tej harmonijki. Teraz pozostaje naprawa lub wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ;)))) oki podzialam na spokojnie ;)))) dzieki :)))

---------- Post dopisany 23-04-2012 at 17:47 ---------- Poprzedni post napisany 26-03-2012 at 14:38 ----------

usterka okazaly sie zapchane dysze spryskiwacza :))) przeczyszczenie pomoglo ;)))

ale dziekuje wszsytskim za sugestie i za pomoc ;)))

Witam, mam ten sam problem z tylnym spryskiwaczem w A4 B7 avant, ale nie mam pojęcia jak wymontowac (humanitarnie :) ) dysze żeby je wyczyścic. Mozna jakie wskazówki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B6 avant wystarczy lekko podważyć np. płaskim wkrętakiem osłonę tego spryskiwacza i po zawodach. Sam spryskiwacz można bez problemu wyciągnąć palcami. Pisze o B6 ale B7 chyba nie wiele się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...