Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ścieralność klocków


jankes85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w dniu dzisiejszym zmieniałem opony na letnie i rzuciłem okiem na klocki. tył i prawe do wymiany na wczoraj a jedno koło jeszcze 5 mm okładziny. może byc że to koło hamuje mniej? niby przy ostrym hamowaniu nic nie rzucało. na śniegu też tego nie odczuwałem. już szukam klocków i może ktoś poleciłby coś w dobrej cenie a zarazem jakościowo dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzic działanie tłoczków

koszt klocków ok 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sie dobrze rozejrzec bo może uda się wymienić razem z tarczami. narazie przegląd cen. chcialbym zamknąć się w 500 pln. nie wiem czy to w ogóle możliwe ale poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klocki po poprzednim właścicielu. Jest ich jeszcze połowa! a już mi świeci (O)

Trzeba poczytać żeby kupić w miare dobre bo potem wychodzą takie chocki klocki jak u mnie

pewnie cza bedzie pozwierać kabelki pod budą i jeszcze troche pojeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam oryginalny zestaw hamulców od 2.0TFSI zakładany nowy przy 90tys przebiegu,wczoraj zmieniałem klocki przód przy przebiegu 144tys a jeszcze mi lampka nie świeciła,polecam zwłaszcza oryginalne klocki,naprawdę długo wytrzymują.Tylnych jest jeszcze połowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiczel

Może u Ciebie od środka są mocniej zużyte i dlatego się zapala już kontrolka, albo ktoś coś kombinował przy klockach i nie wszędzie są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaświeci kontrolka to już pilna wymiana? Bo oglądałem klocki i jeszcze troche ich tam zostało a tu dziwne zaświciło się. Ile moge jeszcze pojeżdzić od czasu zaświecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak jezdzisz, znam takich co zrobili ponad 15000 km ale prawie tarło o blache

zwykle jest tak ze jak sie pali to jest ok ale jak zgasnie to juz bieda z okładziną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze malutko po miescie, a che od razu zrobić wymiane na większe tj 320 i 288 wiec pewnei potrzebne bedzie wiecej czasu zeby wszystko skompletowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze malutko po miescie, a che od razu zrobić wymiane na większe tj 320 i 288 wiec pewnei potrzebne bedzie wiecej czasu zeby wszystko skompletowac.

żeby wszystko dokąłdnie przygotowac łacznie z kolorem zacisków potrzebuje do 14 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mam szybkie pytanie.. zmienialem na koniec wiosny tarcze i klocki na przod.. I ostatnio jakos nie rowno mi hamuje, czuje ze lewe/prawe kolo gdzies mi ucieka przy lekko/mocnym hamowaniu.. Zmienialem ostatnio kolo na letnie i malowalem zaciski, ot tak pacnac.. i widze takie cos.. czy to tarcza u dolu jest zgrzana ? czy zle pracuje zacisk. Na nowym setupie hebli przejechalem z 3 tys. km.

Lewe kolo..

DSC04485.jpg

i prawe kolo..

DSC04487.jpg

Mam zamiar zadzwonic do mechanika ktory mi zmienial tarcze i klocki.. ale chcialbym sie dowiedziec gdzie lezy problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do wymiany prowadnice gumowe oraz druty na zaciskach

do tłoczków tez warto zajrzec

klocki RH to tez nic ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiele to kosztowac bedzie ? :decayed:

A co do klockow, to poki co hamowaly dobrze, ( bo pewnie nie musialem mocno deptac ). Zaczelo tak slabo hamowac jak wpadlem w dziure, albo zaraz po zimie :kwasny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdze już jakiś czas na nowych klockach ale jest kolejny problem. nie wiem czy mogłem coś nie tak złożyć ale chyba nie. na bruku i jakiś nierównościach słychać stukanie. taki metaliczny dzwięk. myslałem że to ta blacha od strony wewnętrznej tarczy ale to nie jest to. ktoś miał podobny problem. czy klocki mogą być luźne? kupowałem TRW nie były tanie a tutaj taka lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki, a mianowicie wymieniałem jakiś czas temu klocki na TRW. Mechanik powiedział, że będą dobre, a one piszczą jak zarzynana świnia. Z początku myślałem, że się muszą dotrzeć, ale to chyba nie to, no chyba że trwa to z 5000km.

Ps. klocki były raczej oryginalne TRW bo pudełka miały zaklejone hologramem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...