Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy termostat a temp 70 stopni. proszę o pomoc


dragonstyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ostatnio wymieniałem termostat w A4 B5 1.6. założyłem nowy zalałem płynem. ogrzewanie da HI, temperatura osiągnęła tylko 70, górny wąż gorący, a ten od termostatu zimny. czyli pewnie nowy termostat do wymiany? czy możne zapowietrzony układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ostatnio wymieniałem termostat w A4 B5 1.6. założyłem nowy zalałem płynem. ogrzewanie da HI, temperatura osiągnęła tylko 70, górny wąż gorący, a ten od termostatu zimny. czyli pewnie nowy termostat do wymiany? czy możne zapowietrzony układ?

a przejechales sie chociaz zeby nagrzac motor czy tylko grzales na postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem płynem, chwile pochodził na postoju. pozniej przejechałem jakies 10km i temp 70 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowietrzyć układ zsunąć wąż przy nagrzewnicy żeby płyn sikał przez dziurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak wczoraj i dalej nic. stary termostat otwiera sie dobrze. zawiesił sie na tych blaszkach co są po bokach i został w pozycji otwartej podgoiłem je lekko i działa. ale nie wiem czy zakładac go na miejsce nowego???.. ale ten co jest teraz założony w aucie to cały czas zamkniety jutro rozbiore i zobacze czy sie otwiera tak jak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wyjmij ten termostat i włóż w gorącą wodę najpierw około 60 stopni - jeśli się otworzy to OUt!!! POTEM W 80- 90 stopni powinien być wtedy otwarty na maksa... a sprawdzałeś jaka jest temperatura pełnego otwarcia? (powinna być wybita na termostacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na termostacie vernet przelatałem 2,5 roku - brak zastrzeżeń, no albo mi się po prostu trafił dobry.

Zrób jak wyżej, wrzuć termostat do garnka z wodą i podgrzewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat otworzył sie dopiero jak woda zaczęła sie gotować, czyli do kosza. kupiłem inny sprawdziłem jest ok. założyłem odpowietrzyłem, no i dalej lipa;/ teraz wcale mi nie pokazuje temp. a termostat sie otwiera wąż na dole gorący, jak sie właczy wentylator to zimny, czyli termostat działa. czyżby któryś czujnik? który odpowiada za wskaznik w zegarach? na klimie sprawdzałem temparatura 88-92*c przy jeździe 80*c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Podpinam sie pod temat. Jak kolega poradził sobie z problemem? U mnie dokładnie te same objawy z silnikiem ADP. Na piątek planowalem wymianę termostatu. Każda wskazówka będzie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podpinam się pod temat. U mnie AHU 1.9 tdi 98r. wymieniłem termostat i czujnik temperatury cieczy chłodzącej(zamiennik), pojeździłem ok miesiąca i znowu podobne objawy czyli na trasie i miasto 80 st.C, na vagu wszystko ok :facepalm::cry:. Co robić, będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Również podpinam się pod temat półtorej roku temu wymieniałem termostat na nowy ORI w ASO z uszczelką i znów na blacie temperatura 80-90*, na klimatroniku to samo. Padła mi bateria w laptopie i nie mogę sprawdzić vagiem, ale podejrzewam że będzie to samo. AFN 1.9 tdi. Czy te części, nawet ORI nie mogą dłużej wytrzymywać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gucio18. Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym vagiem w rubryce engine.Zobacz czy nie będziesz miał tam błędy czujnika G62.

A jezeli nie masz na chwile obecną dostepu do vaga, to sparwdź miernikiem rezystancje na pinach czujnika G62, który znajduje się w króćcu wody, na lewo silnika.

---------- Post dopisany at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ----------

kolego gucio18. Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym vagiem w rubryce engine.Zobacz czy nie będziesz miał tam błędy czujnika G62.

A jezeli nie masz na chwile obecną dostepu do vaga, to sparwdź miernikiem rezystancje na pinach czujnika G62, który znajduje się w króćcu wody, na lewo silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie znajdują się czujniki temp. cieczy chłodzacej?? są dwa ale gdzie dokładnie?? i który oddpowiada za wskazania na desce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie a czy silnik w B7 BKE posiada tylko 1 termostat?? czy może 2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...