Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyskoie spalnie - sonda lambda


krzysparco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ostatnio ze spalniem wychodzi ok 17l/100km LPG jezdze spokojnie i wylacznie po miescie mam automata ale miesiac temu spalo mniej !!!

Dzis podlaczylem interface pod STAG-4 i sonda 1 i 2 (wedlug programu) stoi na 0,41 i nie rusza nic na lpg i Pb na niskich i wyokich obrotach.

Co zrobic wiem ze najlpiej sonde zmienic ale jak sprawdzic czy to sonda napewno itd??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem pod kompa wyskoczyl blad sondy po skasowaniu juz sie nei pokazal jutro podlacze sobie znowu pod interface i sprawdze czy dziala sonda jak nie dziala to znowu na kompa sprawdze czy jest blad jak jest to trzeba chyba sonde kupic ;(

PS w 1,8 125km jest 1 czy 2 sondy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem pod kompa wyskoczyl blad sondy po skasowaniu juz sie nei pokazal jutro podlacze sobie znowu pod interface i sprawdze czy dziala sonda jak nie dziala to znowu na kompa sprawdze czy jest blad jak jest to trzeba chyba sonde kupic ;(

PS w 1,8 125km jest 1 czy 2 sondy??

W A3 jest jedna z takim silnikiem

Vag-silnik i sprawdź czy sonda rysuje sinusoidę na wolnych obrotach, u mnie właśnie w A3 nie rysowała i czasem błąd, wymieniłem i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ostatnio ze spalniem wychodzi ok 17l/100km LPG jezdze spokojnie i wylacznie po miescie mam automata ale miesiac temu spalo mniej !!!

Dzis podlaczylem interface pod STAG-4 i sonda 1 i 2 (wedlug programu) stoi na 0,41 i nie rusza nic na lpg i Pb na niskich i wyokich obrotach.

Co zrobic wiem ze najlpiej sonde zmienic ale jak sprawdzic czy to sonda napewno itd??

Pozdrawiam

Sonda może nie być podłaczona i nie bedzie chodzić w Stagu.

Sterownik LPG bierze dane z czasów wtrysków PB a nie z sondy, ona służy tylko do podglądu

Sprawdź sondę w vagu bedzie wiadomo czy jest dobra, jeżeli zła to zalewa go PB ale również LPG więc wyższe spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedynie zostaje Ci sprawdzenie spalania realnego PB.. zatankuj do pełna (tak wiem boli) przejedź 100km i znowu do pełna.. tylko jeździj na PB tak samo jak jeździsz na LPG. Gazu ma spalić koło 20% więcej niż benzyny.. wtedy jest prawidłowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...