Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sprężarka ciężko chodzi


Martineez

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie odnośnie klimatyzacji. Po włączeniu klimatyzacji silnik dostaje bardzo dużego obciążenia(odczuwalne jakby rwanie przy załączeniu klimy), oczywiście chłodzi dobrze ale klimatyzacja nie chodzi płynnie czy to już oznacza konieczność wymiany całej sprężarki.Prośba o poradę.

* proszę o stosowanie właściwego prefixu [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezsc mialem podobna sytuacje tez byl strasznie duzy opor przy wlaczeniu klimy pojechalem zrobilem servis klimy i opor jest ledwo odczowalny :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie raz do roku robic przeglad ukladu klimatyzacji.

spadek cisnienia srodka chlodniczego powoduje pogorszenie smarowania kompresora klimatyzacji. olej smarujacy kompresor, rozpuszczony jest w czynniku chlodzacym.

ubytek srodka chlodniczego = ubytek oleju, a jakie sa konsekwencje braku wlasciwego smarowana dla kompresora nie musze chyba pisac :decayed:

z praktyki, jest granica cisnienia przy ktorej klima jeszcze jako tako funkcjonuje, jednak smarowanie jest juz nie wystarczajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo,

Poradźcie Pany co robić, byłem na serwisie klimy, sprawdzali ciśnienie manometrem i nie ma ubytków ale sprężarka przy maksymalnym nawiewie piszczy przeraźliwie w początkowym stadium póżniej przestaje, w serwisie powiedzieli, że sie sprężarka wykańcza ;( i co robić Pany :mysli: ???

Dodam tylko, po przeczytaniu kilku tematów z forum, że piszczy mi od czasu do czasu, przestaje i działa spoko, nawet jak piszczy i wcisnę ECON to zaraz przestaje ... może to napinacz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...