Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki intercooler do AEB


tzc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Prosiłbym najlepiej o wypowiedz użytkowników 1.8T AEB jakie macie wstawione intercoolery i gdzie kupowaliście cena również mile widziana chodzi mi o taki żeby wszedł bez większych przeróbek kompletny.

Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 14 i zmieścił sie na styk a jak chcesz 18 to wydaje mi się ze trzeba belke podcinać, no chyba że masz zderzak od s4 to inna robota bo tam jest duzo więcej miejsca:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14cm wchodzi bez przeróbek, przy 18cm coolerku trzeba ściąć dolne mocowanie belki, a nie belkę - przynajmniej tak jest w poliftowym zderzaku, do tego odpowiednie orurowanie i wszystko jest ładnie schowane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej kłopotu jest jak są spryski w zderzaku

u mnie było sporo cudowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy będzie pod zwykłym zderzakiem ale w nie długim czasie będzie zamontowany zderzak od S4.

Czyli wymiar rdzenia najlepiej bez większych cięć (550x180x65mm) a rury kupowaliście gotowe czy samemu na pewno samemu dużo taniej i trochę więcej zabawy ale wolałbym gotowca wiadomo nawet i w tym coś trzeba dłubnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej kłopotu jest jak są spryski w zderzaku

u mnie było sporo cudowania

Mam zderzak ze spryskami i nie miałem z nimi żadnego problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest duży IC, prawie na cała chłodnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam z tym orurowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat. Są jakieś gotowe zestawy rur do tego fmica? Lepiej gąć samemu? jakie ceny za same orurowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś na grupie FB wrzucał fotkę gotowego zestawu pod 1.8t - wygląda to fest biednie. Osobiście bym po prostu znalazł kogoś, kto robi np. doloty czy inne rzeczy z rurek (np. dp) i mu/jej dał to poskładania z jego materiału. czytałem też że cały fmic+ rury we własnym zakresie wszystko wychodzi okolo 600zł (jakies 300 za rury wtedy + silikony)

rozmawiałem z jedną osobą.. za składanie (usługa) chciał 500zł + materiał 300-500 - moim zdaniem fest pomyłka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem post na forum, gdzie kolega montował do b5 fmica, i dał cała rozpiske materiałów na orurowanie. Po taniosci, i wyszło mu 400zł. plus zabawy w podcinanie i pasowanie, a na allegro jest zestawik za jakies 470zł, ze wszystkimi łącznikami i obejmami. To już wole bez rzeźby zapłacić 70zł wiecej i miec wszystko P&P, bo i tak miejsca na dłubanie raczej nie mam. Co innego jakbym miał swój garaż, wtedy mozna sie bawic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby potem nie było "o kur.. de, za co ja dalem te 470zł?!" ten zestaw rur pod 1.8t od fmic.pl wyglądał okrutnie biednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy biednie? Że na silikonach nie bedzie markowego napisu? wszystko ma byc szczelne i wytrzymałe, jest na to gwarancja, wiec sadze ze lepszego orurowania samemu nie zrobie.

Nie wiem który dokładnie masz na mysli, ale są dwa w podbnej cenie, jeden jest faktycznie za 450zł ma jeden silikon i dwie kwasówki, faktycznie wieje biedą, ale na oku mam ten drugi ;) linka nie wrzuce, bo nie chcą działać

Edytowane przez Cpt.Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj link do dyskusji: http://imgur.com/qFBKrhfco prawda dotyczy to b6 (gdzie jest łatwiej wpasować IC ale to tyle)

żeby nie było, fmic.pl szanuję itd ale powyższa dyskusja dała mi do myślenia dość mocno. dodatkowo kwesita "kiedys G... K... powiedział [...]" pod koniec obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no nie wiem, w razie czego można oddac towar, najwyzej sproboje zamówić ten dedykowany, i dodam opinie na forum. Ale to dopiero po swiętach.

Jak cos nie bedzie pasować, to od razu pójdźie na zwrot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę że to raczej spora paczka i sporo kasy stracisz na koszty wysyłki. może masz w okolicy tunera jakiegoś który by Ci to ogarnął w miare sensownej kasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z doświadczenia wiem, że po znajomosci znaczy taniej i gorzej, tak było w moim przypadku. Chyba że może jest ktos z warszawy i okolic co zajmuje się chipowaniem i ogólnie modowaniem a4? chetnie sie dogadam z taką osobą. wiadomo sa firmy np fabrykamocy ale biora chore sumy, a wiem że tuner co zamiast szyldu ma ludzi z polecenia i siedzi tylko w chipowaniu ogarnie temat tak samo dobrze i o połowę taniej. Znasz kogoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spota jedź, pewnie ktoś kogoś zna lub sam wyrzeźbi Ci takie coś. Ja głównie w lubelskim się kiszę to nie podpowiem za bardzo w Twojej okolicy. W Łowiczu dostałem ofertę "fmic 1350" zależnie od tego jak oni to robią, czy spawają praktycznie całość czy proste rurki + masa silikonu, moze to być dobra lub 'taka sobie' cena zwłaszcza, że gotowe zestawy na fmic.pl są po 1200 a i tak sugerują że będzie trzeba coś w tym "modzić" i najlepiej do tunerów pojechać.

a co do chipa (tak Twoją wypowiedz rozumiem) to jak chcesz kogoś, to mogę polecić w mojej okolicy.

Fabryka mocy to moze przemilczmy, 350zł za 4x4 hamownie... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ceny powalają od razu do grobu a nie na kolana. Zobacze jak będę stał z kasa, wiadomo wolałbym mieć wszystko na glanc niż prowizorycznie robione. Doby pomysł z tym spotem, może się dowiem od warszawiaków coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...