Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] [B5 1Z] Chyba turbina poszła i cały olej ???


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj jechałem spokojnie bo jeszcze na zimnym silniku i nagle coś puknęło a z tyły zasłona dymna koloru białego. Z pewnością tu turbo bo cały olej wciągnęło ale nie wiem gdzie i teraz pytanie czy mogło coś stać się z silnikiem musiałem dojechać do kumpla odległość około 2 kilometry jechałem na dwójce bez gazu i co 200 m dolewałem oleju do silnika. I dopiero on zaholował mnie do domu bardzo nie przyjemny widok Audi A4 holowane :no: . Dziś rano dolałem oleju i odpaliłem samochód na niskich obrotach odpalił na dotyk i patrzyłem jak silnik chodzi przez około 30 sekund i ładnie równo nie słychać żadnych stuków ale zauważyłem że w turbinie tak jakby łopatki po urywał czy coś na 100 % nie jestem pewien . I teraz jakie koszty Interesowała by mnie Turbina od 1Z były mniej awaryjne niż od 110 KM i co muszę zrobić aby założyć turbinę od 110 KM Jaki jest koszt nowej turbiny do 1Z proszę o linki może ktoś ma na sprzedaż proszę o odpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

609 478 033 to numer do firmy w Mielcu która regeneruje turbiny. Zadzwoń do faceta i zapytaj, czy ma taką na stanie, jakie koszta itp. Dają pół roku gwarancji bez limitu kilometrów. Ja u nich regenerowałem i narazie działa bez zarzutu :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wsadzał turbo od AWX+korekta softu jakoś niedawno jeden z kolegów wsadzał takie turbo do silnika 90km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer turbosprężarki to 028145702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z pewnością tu turbo bo cały olej wciągnęło ale nie wiem gdzie i teraz pytanie czy mogło coś stać się z silnikiem musiałem dojechać do kumpla odległość około 2 kilometry jechałem na dwójce bez gazu i co 200 m dolewałem oleju do silnika. I dopiero on zaholował mnie do domu bardzo nie przyjemny widok Audi A4 holowane

No to masz duuuużżżżoooo szczęścia.

Jakby olej się zapalił to miałbyś efektowny widok.

Obrotomierz obkręcił by się wokół własnej osi w przeciągu 1 sekundy a ty mógłbyś szukać nowego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na jutro na odbiór turbawki koszt 1000 zł koło może ciut większy tylko zastanawiam się czy ściągać głowice i upewnić się czy nic nie wpadło do silnika co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na jutro na odbiór turbawki koszt 1000 zł koło może ciut większy tylko zastanawiam się czy ściągać głowice i upewnić się czy nic nie wpadło do silnika co o tym myślicie

ja bym tak zrobil .. biorac pod uwage ze jeszcze jechales ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na jutro na odbiór turbawki koszt 1000 zł koło może ciut większy tylko zastanawiam się czy ściągać głowice i upewnić się czy nic nie wpadło do silnika co o tym myślicie

Umowiles sie z tym facetem do ktorego dalem Ci tel czy znalazles innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaweq serdeczne dzięki za info na PW :notworthy::hi: tak u tego co mi powiedziałeś mają na stanie standard do odbioru jutro jade koszt to 500-600 jak będzie nadawała się do regeneracji a jak nie to koło 1000 może ciut więcej jutro będe wiedział. Zastanawiam się tylko czy nic silnik nie wciągnął od tej turbawki, mam stracha ale zapali na tyk i nic sie nie tłucze może lekko ale to dochodzi z turbiny tak myśle więc może zaryzykuje i nie będe ściągał głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziekować :wink4: 500-600 za regenerowaną to taka sama cena jak do mojego :th: Oby tylko Twoja padnięta nadawała sie do regeneracji bo 1000 to już większy wydatek :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu najpierw po wymontowaniu dokonał bym szczegółowych oględzin starej turbiny pod kątem ewentyalnych braków które mogły by być wciągnięte a dopiero następnie podejmował dalsze decyzje co jeszcze demontować i przeglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale samo kupienie turbiny od awxa to dopiero poczatek wydatków, trzeba dokupic kolektor wydechowy, wszelakie weze zeby przejsc z podcisnienia na nadcisnienie, zmienic kompa na 16 bitowca plus pare dodatkowych pierdół, do tego pasowało by jeszcze wtryski zmienic, ewentualnie pompe no i zrobic program + oczywiscie koszt montazu poszczególnych zabawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jestem umówiony na jutro zaraz biorę samochód na kanał z kumplem i będziemy odkręcać stare turbo i będę patrzył czy czegoś brakuje i będę wiedział co i jak na pierwszy rzut to widzę że na pewno łożysko zatarte a trzy łopatki są to nie wiem opcja mogą być po urywane IC całe w oleju myślałem o kupnie nowego ciekaw jestem jaki koszt. Masakra ale mi sie zrobiły wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale samo kupienie turbiny od awxa to dopiero poczatek wydatków, trzeba dokupic kolektor wydechowy, wszelakie weze zeby przejsc z podcisnienia na nadcisnienie, zmienic kompa na 16 bitowca plus pare dodatkowych pierdół, do tego pasowało by jeszcze wtryski zmienic, ewentualnie pompe no i zrobic program + oczywiscie koszt montazu poszczególnych zabawek

no wiadomo ale jak juz kosztowac turbo 1000zl to lepiej doplacic i miec cos wiecej... :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wróciłem stare turbo nadaje się tylko na złom, Zapłaciłem 1000 zł za nowe i mam nadzieje że będzie śmigać jak nigdy zastanawiam się bo dziś kumpel powiedział że mogły się przypalić jakieś panewki i je też pasowało by wymienić koszt takiej operacji to koło 1000 zł ze zdjęciem głowicy planowanie uszczelka itp co sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie jezdziłes z tym rozwalonym turbo no ale juz po fakcie

no najlepiej posprawdzać wszystko, ale jak masz cos robic na 1000 zł to juz lepiej kup sobie nowy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grippen czy przy kupnie gwarancja to też 6 m-cy bez kimitu kilometrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na 6 miesięcy ale mówił żebym cały układ przedmuchał do interculera że by nie było żadnych kawałków ze starej sprężarki tylko ciekaw jestem czy do silnika nic nie wpadło[br]Dopisany: 06 Maj 2008, 12:13 _________________________________________________później zamieszczę fotkę co zostało ze sprężarki :naughty: ale myśle że te 1000 to nie duża kwota jak zaglądnie w silnik może coś tam poprawi i zmieni rozrząd przy okazji muszę pomyśleć musiało się to stać teraz jak mam komunie chrześniaczki :wallbash:[br]Dopisany: 06 Maj 2008, 12:18 _________________________________________________chciałem jeszcze zapytać jak nazywają się te wężyki co idą do n75, turbini takie podciśnieniowe czy jak tam i gdzie to mogę dostać i jaka nazwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...