Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwumas wyjęty , jak go sprawdzić?


dexter400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem komplet sprzęgło+dwumas w AVB miałem dziwne stuki po wciśnięciu sprzęgła. Okazało się że sprzęgło starte do zera i łożysko luźne. Kupionym dwumasem bawiłem się moment :) łapiąc za śrubkę kręcąc przesuwała się jedna tarcza względem drugiej pare mm ale bez stuków. Wyjęty dwumas nie ma takiego luzu, w sumie to nie da się go ani mm obrócić, pomiedzy tarczami też nie ma luzu. Czyżby był sprawny czy złączył się tak mocno? a może to jednomas? ;) (wyśle zdjęcia wieczorem)

Pytam się dlatego że chciałem go sprzedać a nie chce komuś bubla wcisnąć, wygląda na sprawny ale nie wiem jak go jeszcze przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.5 tdi jak wyciągneliśmy dwumas to też prawie wogóle nie chodził. wysłałem do regeneracji i okazało się że jakieś łożysko było zatarte. po odesłaniu wszystko elegancko pracowało ale widzisz to dopiero można ocenić po rozebraniu na czynniki pierwsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dwumas wytrzymuje ok.200 tys ale na przykład jeżeli 75% tego przebiegu było zrobione na autostradzie to gdzie on miał się popsuć... z tym zrobieniem jednomasu to nie tak do końca, ma on spełniać jakąś rolę, podobno tarcza sprzęgła w autach z dwumasem jest inna i jeżeli koło pada to uszkadza w jakimś stopniu sprzęgło...

W moim 2.5 tdi tak było, dwumas nie pracował, wibrowało lewarkiem od zmiany biegów tak, że wysrał się mechanizm zmiany biegów, działały tylko 3 i 4 bieg, jak przyjechałem do domu to spaliła się tarcza sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie są dwie opcje uszkodzenia. Albo powstaje mega luz który tłucze, albo spieka się coś tak jak u nas i nie spełnia dwumas swojej roli. Tak czy siak wibracje u mnie zmalały i nie lata mi paczka gwoździ pod maską więc musiało być z nim coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak zachowuje się padający dwumas w benzynie? Podejrzewam że właśnie mam coś z nim nie tak: Nie tłucze jak przy dieslu ale terkocze mi coś na wolnych i wzmaga przy dodawaniu gazu i przy delikatnym ruszaniu. Po lekkim wciśnięciu sprzęgła nieco to ustaje ale nadal terkocze tyle że mniej. Przy dociśnięciu sprzęgła już do końca jest tak samo. A więc to chyba nie skrzynia skoro terkocze przy wciśniętym sprzęgle i dodatkowo dla pewności że skrzynia nie pracuje, włączonym biegu? Z kanału terkocze jakby ze skrzyni, no ale mysłę że to przenosi od tego dwumasu bo co może terkotać w skrzyni przy wyciśniętym sprzęgle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...