Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka skrzyni-na jaką?


AirJordan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam A4 1.9 TDI po lifcie w automacie, skrzynia się posypała a za naprawę bagatela 3500 zł. Postanowiłem więc wrzucić skrzynię manualną i tu pojawiają się moje pytania. Moja wersja jest 110 konna, czy mogę przełożyć skrzynię z 90 konnej. Czy jest różnica w skrzyni przed i po lifcie. Jak rozumiem zmienić będę musiał również półosie oraz łapy i dodać wysprzęglik, czy coś jeszcze? Z góry dziękuję za pomoc. Podrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kolego temat o wymianie skrzyni, http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?121399-B5-AHU-Wymiana-Automatu-na-manual .

Co do skrzyni od 90KM nie radzę wkładać, raz że są bardziej awaryjne, drugie że mają krótsze przełożenia w rezultacie obecnych cen paliw nie opłacalne. Osobiście najpierw po przekładce miałem skrzynie od 90KM, która po pół roku się wys..ała, teraz mam od AFN i jest o niego lepiej, przy 2000tys. obr. mam 100km/h. Co do tego przy pasuje z przedlifta to pasuje:wink: w razie pytań pisz, postaram się pomóc.I broń nie baw się w naprawę automatu, nie za tak chore pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo kolego :) A powiedz mi jeszcze proszę jak powalczyć z komputerem, żeby nie wyświetlał później biegów, które zmienia :D ??

byłoby licznik zmienić od manuala by to jakoś wyglądało

nie prościej wrzucić taką samą używkę i śmigać jak nie chcesz się bawić w naprawę ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam 3 A4 wszystkie 1.9 TDI dwa manuale i jeden automat. Z manualnymi skrzyniami super 0 problemów jeden audik przebiegane 320 000 drugi 283 000 a ten w automacie 220 000 i non stop coś mu dolega (problemy ze skrzynią), więc postanowiłem z niego zrobić manualną skrzynię żeby sobie życie troszkę ułatwić. Dzięki za wskazówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam 3 A4 wszystkie 1.9 TDI dwa manuale i jeden automat. Z manualnymi skrzyniami super 0 problemów jeden audik przebiegane 320 000 drugi 283 000 a ten w automacie 220 000 i non stop coś mu dolega (problemy ze skrzynią), więc postanowiłem z niego zrobić manualną skrzynię żeby sobie życie troszkę ułatwić. Dzięki za wskazówkę :)

a wygoda użytkowania ??

manuale odpadają niestety w tej "konkurencji" :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś macie chyba nadane z tym kaleczeniem samochodów jak się skrzynia popsuje, juz któryś raz takie pomysły widzę. Jak dla mnie przekładka to głupota przy obecnych cenach i podaży używanych skrzynek, nie wiem gdzie serwisujecie samochody, że taniej i prościej przekładki od remontu czy wymiany automatu robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś macie chyba nadane z tym kaleczeniem samochodów jak się skrzynia popsuje, juz któryś raz takie pomysły widzę. Jak dla mnie przekładka to głupota przy obecnych cenach i podaży używanych skrzynek, nie wiem gdzie serwisujecie samochody, że taniej i prościej przekładki od remontu czy wymiany automatu robią?

a ja nie rozumiem dlaczego tak usilnie wciskasz, że te automaty są takie super ??

kolego AirJordan na początku tego wątku masz podanego linka odnośnie przekładki, poczytaj.

Jak czegoś nie będziesz wiedział to pisz na PW podam Ci numer tel i wszystko wyjaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 najtanzy remont skrzyni u mnie z 3 miesięczną gwarancją. Gdzie sens ?

Nie ma sensu placic 3,5k za 3 m-ce gwarancji ,szukaj innego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego h.. kupować automat, jak macie przekonanie o wyższości manuala??

3500 może nie mało, ale trzeba się z tym liczyć kupując stary automat.

Jak tu ktoś napisał-nie kupuj auta, na które cię nie stać na utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że prosiłem o pomoc przy wymianie skrzyni, a nie o mądralińskiego uwagi na temat: "Stać mnie na automat czy mnie nie stać." Także skoro tak się lubujesz w automacie to sobie nim jeźdź, ja mam i to i to i wolę manualną skrzynię :facepalm: poza tym poprawnie po polsku powinno to brzmieć: Nie kupuj auta na którego utrzymanie Cię (Cię piszemy z dużej litery wyraz szacunku) nie stać, a nie "nie kupuj auta, na które cię nie stać na utrzymanie":facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że będę jeździł automatem, bo chcę i jak padnie, to go naprawię.

Szkoda, że ludzie tak kaleczą auta, bo nie wiadomo jak te wymiany są robione-często byle jak, byle tanio i potem następny właściciel ma problem, bo pojawiają się dziwne usterki, nie wszystko może dobrać po VIN-ie, bo się nie zgadza z rzeczywistą konfiguracją auta.

Ale to twoje auto i możesz z nim zrobić co chcesz. Mam tylko nadzieję, że jak będziesz sprzedawał, to poinformujesz kupującego, że samochód opuścił fabrykę z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego h.. kupować automat, jak macie przekonanie o wyższości manuala??

3500 może nie mało, ale trzeba się z tym liczyć kupując stary automat.

Jak tu ktoś napisał-nie kupuj auta, na które cię nie stać na utrzymanie.

mi chodziło o to ,że skoro warsztat chce 3,5k(nie mało) za naprawę i oferuje gwarancję na 3 m-ce to coś jest nie tak i ja bym swojego auta ni naprawiał u nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś macie chyba nadane z tym kaleczeniem samochodów jak się skrzynia popsuje, juz któryś raz takie pomysły widzę. Jak dla mnie przekładka to głupota przy obecnych cenach i podaży używanych skrzynek, nie wiem gdzie serwisujecie samochody, że taniej i prościej przekładki od remontu czy wymiany automatu robią?

a ja nie rozumiem dlaczego tak usilnie wciskasz, że te automaty są takie super ??

A w którym to miejscu wciskam komuś, że automaty są super?

Mnie to delikatnie mówiąc mało interesuje jakie kto dziadostwo uskutecznia w autach, nie ja będę tymi gratami później jeździł. Dziwi mnie fakt, że w czasie kiedy skrzyń do tych aut jest na rynku multum i za grosze, wyjęcie i włożenie drugiej skrzyni wraz z zalaniem oleju kosztuje ca. 600 zł ktoś się porywa na takie przeróbki i namawia do tego innych. Jak taki nieświadomy namówiony pojedzie do szanującego się warsztatu z takim pomysłem to go skroją, że siwy dym, a nie tanio będzie miał nawet jak części z jakiegoś śmietnika wyciągnie.

Na marginesie, jak się w turbodieslu sprężarka skończy to też go można przerobić na wolnossaka, kolesie na złomie kolektory od 1.9D oddadzą za flaszkę i tanio będzie... Albo jak w benzynie osprzęt wtrysku pada to też można tanio sobie założyć gaźnik z 80-tki, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...