Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka skrzyni-na jaką?


AirJordan

Rekomendowane odpowiedzi

Coś macie chyba nadane z tym kaleczeniem samochodów jak się skrzynia popsuje, juz któryś raz takie pomysły widzę. Jak dla mnie przekładka to głupota przy obecnych cenach i podaży używanych skrzynek, nie wiem gdzie serwisujecie samochody, że taniej i prościej przekładki od remontu czy wymiany automatu robią?

a ja nie rozumiem dlaczego tak usilnie wciskasz, że te automaty są takie super ??

A w którym to miejscu wciskam komuś, że automaty są super?

Mnie to delikatnie mówiąc mało interesuje jakie kto dziadostwo uskutecznia w autach, nie ja będę tymi gratami później jeździł. Dziwi mnie fakt, że w czasie kiedy skrzyń do tych aut jest na rynku multum i za grosze, wyjęcie i włożenie drugiej skrzyni wraz z zalaniem oleju kosztuje ca. 600 zł ktoś się porywa na takie przeróbki i namawia do tego innych. Jak taki nieświadomy namówiony pojedzie do szanującego się warsztatu z takim pomysłem to go skroją, że siwy dym, a nie tanio będzie miał nawet jak części z jakiegoś śmietnika wyciągnie.

Na marginesie, jak się w turbodieslu sprężarka skończy to też go można przerobić na wolnossaka, kolesie na złomie kolektory od 1.9D oddadzą za flaszkę i tanio będzie... Albo jak w benzynie osprzęt wtrysku pada to też można tanio sobie założyć gaźnik z 80-tki, co nie?

Bronisz automatów w każdym wątku co pojawia się zmianka o przekładce, dlaczego? czerpiesz zyski z ich napraw? Jak Cię to tak nie interesuje to nie krytukuj za każdym razem jak ktoś chce przekładke robić, bo może nie uwierzysz ale nie jest to jakieś trudne i skomplikowane, i wbrew Twojej opini nie będzie problemów z tym autem jeśli ktoś ma trochę pojęcia o mechanice i jeśli masz garaż z kanałem to przy pomocy drugiej osoby zrobisz to w niecałe 3 dni. Koszty też nie są wielkie, cały komplet do przekłądki to 1300-1500 zł, + ewentualne koszty nowego sprzęgła lub dwumasy które moża zastąpić zwykłym kołem zamachowym. Problemy z instalacją nie istnieją, mostukjesz 2 piny w przekaźniku i ciągniesz prąd do czujnika wstecznego, kompa od automatu wywalasz, więc w czym problem?

Aby coś krytykować trzeba mieć wiedze na ten temat...

Twoje porównanie z podmianką wtrysków na gaźnik, czy wywaleniu turbiny to już pozostawie bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego pozostawisz usunięcie turbo i gaźnik bez komentarza? Takie pomysły to jest podobny poziom kultury technicznej co taka przekładka-mierny, więc czemu się to tego nie odniesiesz?

Wyobraź sobie, że wiem na ile to jest skomplikowane i wizja takich machinacji: w przydomowym garażu, w wykonaniu amatorów, z kiepskimi kluczami w garści, montujących części ze śmietnika żeby było za 1500 zł zrobione nie przekonuje mnie, że problemów później nie będzie.

Nie mam korzyści z napraw skrzyń biegów, zajmuję się zupełnie czymś innym i mnie to, powtarzam, nie interesuje co kto w swoim gracie uskutecznia bo ja tym nie będę jeździł. Jak ktoś sobie kupił automat z przypadku i chce się go pozbyć-jego sprawa, ale namawianie niezdecydowanych bez wiedzy i zaplecza żeby sobie na podstawie lapidarnych opisów rozwalili pół auta jest nie w porządku. A robiąc w normalnym zakładzie, nie z kolegą w garażu i nie u partacza to sama robocizna kosztuje tyle ile Ty podałeś na gotowo, a o tym się nikt z przekładaczy nie zająknął na razie.

@ Arturoo, samo mi tak wrzuciło, jeszcze nie ogarniam do końca nowego forum, emotikonek nie mogę znaleźć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie majkel_majkel... dlaczego Pan się kłóci na temat wyższości automatu nad manualem... Według mnie to jest zaśmiecanie forum gównami, które już były. Pojawia się Pan wszędzie, gdzie ktoś szuka pomocy na temat "JAK TO ZROBIĆ" a nie "CZY TO ZROBIĆ". AirJordan, życze powodzenia w przekładce, a jak bedziesz robił zgodnie z instrukcją to dasz radę, a przy okazji liźniesz troszkę o mechanice VW/Audi :). Panie "Władca Postów", prosimy o nie zaśmiecanie forum. Dziekuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie majkel_majkel... dlaczego Pan się kłóci na temat wyższości automatu nad manualem... Według mnie to jest zaśmiecanie forum gównami, które już były. Pojawia się Pan wszędzie, gdzie ktoś szuka pomocy na temat "JAK TO ZROBIĆ" a nie "CZY TO ZROBIĆ". AirJordan, życze powodzenia w przekładce, a jak bedziesz robił zgodnie z instrukcją to dasz radę, a przy okazji liźniesz troszkę o mechanice VW/Audi :). Panie "Władca Postów", prosimy o nie zaśmiecanie forum. Dziekuję;)

Panie kolego jakbyś nie zauważył to kolega majkel_majki w temacie automatów nie jednemu ludkowi pomógł więc myślę ,że lepiej byłoby wziąć sobie jego numer i pogadać w sprawie swojej skrzyni ,a nie besztać za to ,że udzielił się w temacie . Czy wypowiedział się ktoś kto przekłada takie "graty" i zrobił kosztorys ile to faktycznie będzie kosztowało ?

Dziwne jest to ,że ktoś się decyduje na zakup auta z automatem i przy pierwszym problemie chce się robić przekładki ,które zrobione dobrze też nie są wcale tanie. Wolałbym na miejscu kupić używkę i jeździć dalej jeśli przerażają mnie koszty napraw -które nota bene dziś wcale nie są takie duże w porównaniu do tych samych sprzed kilku lat,dostępność używanych skrzyń również jest bez porównania.

Tyle mojego w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie majkel_majkel... dlaczego Pan się kłóci na temat wyższości automatu nad manualem... Według mnie to jest zaśmiecanie forum gównami, które już były. Pojawia się Pan wszędzie, gdzie ktoś szuka pomocy na temat "JAK TO ZROBIĆ" a nie "CZY TO ZROBIĆ". AirJordan, życze powodzenia w przekładce, a jak bedziesz robił zgodnie z instrukcją to dasz radę, a przy okazji liźniesz troszkę o mechanice VW/Audi :). Panie "Władca Postów", prosimy o nie zaśmiecanie forum. Dziekuję;)

Ja się nie kłócę to raz, a dwa że nie deliberuję nad wyższością jednego typu transmisji nad drugim, jeżeli nie łapiesz sensu moich wypowiedzi odnośnei takiego swapa to nie mamy o czym dyskutować bo nie będe tłumaczył jak 5-letniemu dziecku.

Zaśmiecanie forum mówisz... ja zaśmiecam? W takim razie Ty, bo panować Ci nie będę, co robisz? Jak chcesz kogoś pouczać i mieć nie zaśmiecone forum to daj dobry przykład i nie pisz jeżeli nie masz nic do przekazania.

Arturoo ma rację, jeżeli potraficie poważnie podejść do zagadnienia to przygotujcie wiarygodny kosztorys z widełkami, najlepiej plus kompletny spis czynności do wykonania, listę potrzebnych części i narzędzi, wtedy można by nawet wrzucić coś takiego porządnego w Warsztat bo to co do tej pory napisano o przekładce tu i ówdzie to są kpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie majkel_majkel... dlaczego Pan się kłóci na temat wyższości automatu nad manualem... Według mnie to jest zaśmiecanie forum gównami, które już były. Pojawia się Pan wszędzie, gdzie ktoś szuka pomocy na temat "JAK TO ZROBIĆ" a nie "CZY TO ZROBIĆ". AirJordan, życze powodzenia w przekładce, a jak bedziesz robił zgodnie z instrukcją to dasz radę, a przy okazji liźniesz troszkę o mechanice VW/Audi :). Panie "Władca Postów", prosimy o nie zaśmiecanie forum. Dziekuję;)

Ja się nie kłócę to raz, a dwa że nie deliberuję nad wyższością jednego typu transmisji nad drugim, jeżeli nie łapiesz sensu moich wypowiedzi odnośnei takiego swapa to nie mamy o czym dyskutować bo nie będe tłumaczył jak 5-letniemu dziecku.

Zaśmiecanie forum mówisz... ja zaśmiecam? W takim razie Ty, bo panować Ci nie będę, co robisz? Jak chcesz kogoś pouczać i mieć nie zaśmiecone forum to daj dobry przykład i nie pisz jeżeli nie masz nic do przekazania.

Arturoo ma rację, jeżeli potraficie poważnie podejść do zagadnienia to przygotujcie wiarygodny kosztorys z widełkami, najlepiej plus kompletny spis czynności do wykonania, listę potrzebnych części i narzędzi, wtedy można by nawet wrzucić coś takiego porządnego w Warsztat bo to co do tej pory napisano o przekładce tu i ówdzie to są kpiny.

Jutro prześle Ci dokładny kosztorys. Na PW aby forum nie zaśmiecać.

Tyle na tem temat, bo nie chce mi się pisać, tłumaczyć, że to nic skomplikowanego przełożyć skrzynie. Zrozumiał bym Twoje zarzuty o kpinach gdybym pisał o wymianie łańcucha/rozrządu w V8 i twierdził, że to nic trudnego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie majkel_majkel... dlaczego Pan się kłóci na temat wyższości automatu nad manualem... Według mnie to jest zaśmiecanie forum gównami, które już były. Pojawia się Pan wszędzie, gdzie ktoś szuka pomocy na temat "JAK TO ZROBIĆ" a nie "CZY TO ZROBIĆ". AirJordan, życze powodzenia w przekładce, a jak bedziesz robił zgodnie z instrukcją to dasz radę, a przy okazji liźniesz troszkę o mechanice VW/Audi :). Panie "Władca Postów", prosimy o nie zaśmiecanie forum. Dziekuję;)

Ja się nie kłócę to raz, a dwa że nie deliberuję nad wyższością jednego typu transmisji nad drugim, jeżeli nie łapiesz sensu moich wypowiedzi odnośnei takiego swapa to nie mamy o czym dyskutować bo nie będe tłumaczył jak 5-letniemu dziecku.

Zaśmiecanie forum mówisz... ja zaśmiecam? W takim razie Ty, bo panować Ci nie będę, co robisz? Jak chcesz kogoś pouczać i mieć nie zaśmiecone forum to daj dobry przykład i nie pisz jeżeli nie masz nic do przekazania.

Arturoo ma rację, jeżeli potraficie poważnie podejść do zagadnienia to przygotujcie wiarygodny kosztorys z widełkami, najlepiej plus kompletny spis czynności do wykonania, listę potrzebnych części i narzędzi, wtedy można by nawet wrzucić coś takiego porządnego w Warsztat bo to co do tej pory napisano o przekładce tu i ówdzie to są kpiny.

Więc kolego pomóż:) masz wiedzę, pomagasz ludziom, więc podpowiedz co i jak powinno się zrobić i zgodnie ze sztuką a może powstanie fajne "Howto" dla potomności bo coraz więcej osób chce bawić się w swapy. Dobra- już nie śmiecę... a sens Twoich wypowiedzi łapię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...