Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju okolice przeustnicy.


marico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie od kilku dni mam problem z wyciekiem oleju w okolicach przepustnicy, byłem u mechanika i powiedział że to narmalne....ale to nie jest normalne bo wycieka mi tyle oleju że musze dolewać co tydzień a silnik już prawie cały zażygany i brudny...proszę o pomoc...dziękuję pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach przepustnicy, ale skad tam ci zyga olej

z silnika ci pryszcze czy waz przepustnicy nieszczelny i leci z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby sprawdzic IC wystarczy jak sciagniesz dolna gumowa rure dolotowa do IC

jak czesto robisz dolewki oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może leje olejem z EGRa , zrób fotę i podeślij skąd to leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach, zużywa się oring prowadnicy EGR, uwalniając olej z dolotu na zewnatrz.

Nalezy to naprawic, albo wymianiajac o-ring, albo EGR, ponieważ olej kapie wprost na plecionke, ulega na niej zwęgleniu i powoduję jej zniszczenie.

Inna możliwość to nieszczelność na łączeniu elementów dolotu. Tak jak koledzy napisali, wrzuć fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest tak jak napisał Musashi!

Właśnie jestem po wymianie tego oringa(12zł w Service Audi)oprócz tego wyczyściłem od środka całą rurę przed EGR-em,cały EGR i kolektor dolotowy.Od dłuższego czasu nic nie kapie i nie wycieka na plecionkę,auto jakby odżyło...

W/w czyszczenie trzeba przeprowadzić w rękawicach gumowych(poszło pół paczki rękawic)bo to co kapie i jest w środku to jest z PIEKŁA RODEM !!!!Nie dość że żeby to wyczyścić to najpierw trzeba mechanicznie łopatką a później do końca chemicznie płynami atakować.Ubranie i ręce niczym nie domyjesz...!

Zastanawiam się poważnie na zaślepieniu blaszką EGR-a na tej rurce pod nim.......???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam, może wzrosnąć spalanie, jedyna droga to wyłączenie programowę EGR, wraz z zaślepieniem. pozatym silnik będzie się dłużej nagrzewał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest numer czesci tego oringu? Cieknie mi tak jak bylo wspominane, gdzieś przy przepystnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...