Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie skrzynia biegów, autem


Adri

Rekomendowane odpowiedzi

podczas operowania gazem lub sprzęgłem odczuwam na lewarku drgania tył przód. największe szarpnięcie odczuwalne na całym aucie jest gdy jade na jedynce i wcisne sprzęgło. czy to może przeguby? czy coś innego? bo chyba nie sprzęgło(mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie są minimalnie wyczuwalne pytałem się mechanika myślałem ze poduszki,powiedział żeby nic nie wymieniać ze minimalny luz będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tez podobny problem, silnik AWX w audi a4 b6, strasznie szarpie przy ruszaniu z 1 później już w trakcie jazdy jest ok.Mechanik powiedział że nie wie co jest bo poduszki są raczej ok, więc wskazał na koło dwumasowe. Szarpanie nie wystepuje na zimnym silniku tylko w chwili jak silnik jest ciepły i po kilku ruszeniach z pierwszego biegu. Proszę o pomoc czym może być spowodowane to szarpanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tez podobny problem, silnik AWX w audi a4 b6, strasznie szarpie przy ruszaniu z 1 później już w trakcie jazdy jest ok.Mechanik powiedział że nie wie co jest bo poduszki są raczej ok, więc wskazał na koło dwumasowe. Szarpanie nie wystepuje na zimnym silniku tylko w chwili jak silnik jest ciepły i po kilku ruszeniach z pierwszego biegu. Proszę o pomoc czym może być spowodowane to szarpanie.

Witam, miałem identyczny przypadek, obstawiałem kończącą się dwumasę tym bardziej że samochód ma na liczniku 190000 (hehe było by miło ;) ) ostatnio zdemontowałem egr'a i go wyczyściłem - był mega zawalony syfem i o dziwo po tym zabiegu samochód przestał szarpać (wibrować) przy ruszaniu z 1edynki na ciepłym silniku, i teraz moje pytanie czy to było to? czy czysty przypadek, że chwilowo się uspokoiło...

proponuję wyczyść egr i zobaczymy co będzie... :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja egr już wymieniłem na nowy a szarpie i na zimnym i na ciepłym, podejrzewam przegub wewnętrzny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzne przeguby nic nie przeskakują na skręconych kołach, myślałem raczej o wewnętrznym przegubie(kielichu) ale podobno sie nie psują. wię gdzie jeszcze szukać? jak to sprawdzić? jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem i opisałem go tutaj:

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=233279

też miałem szarpanie na jedynce na ciepłym (czego nie opisałem w podanym wyżej linku), najgorsze było przebijanie się przez pół miasta w korku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...