Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak ciśnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ponownie.

u mnie problemow ciag dalszy, Po rozgrzaniu silnika (tak po przejechaniu ok 25 km) zapala sie olejarka i pipczy kilka razy :/ wydaje mi sie ze slychac glosniej zawory.

Co moze byc tego przyczyna?

Opublikowano

Oleju dosyć? Podłącz pod Vaga i napisz jakie błedy masz

Opublikowano
  • Autor

Olej był niedawno zmieniany, stan ok. A błąd wyskoczyl jeden 00561 - 014

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:22 ----------

a tak dokladniej : 00561 014 Mixture Adaptation Adaptation Limit (Add.) Exceeded (Sporadic)

Opublikowano

Kolego najpierw wskaznik ciśnienia oleju

Opublikowano

standardowo sprawdził bym najpierw smoka, potem pompę

Opublikowano

A błąd adaptacji mieszanki nie ma nic współnego z twoim problemem

Opublikowano
  • Autor
Kolego najpierw wskaznik ciśnienia oleju
masz na mysli czujnik? wydaje mi sie ze to nie to, poniewaz jak sie olej swieci to faktycznie niema oleju , bo slychac klawiature :/
Opublikowano

Dominik dobrze ci mówi - miska na dół i patrz czemu ci olej na góre nie pompuje

Opublikowano
  • Autor
Dominik dobrze ci mówi - miska na dół i patrz czemu ci olej na góre nie pompuje
tak zrobie, tez mi sie wydaje ze to wina pompy :/

jak sie do tego zabrac? dam rade w garazu?

Opublikowano
Kolego najpierw wskaznik ciśnienia oleju
masz na mysli czujnik? wydaje mi sie ze to nie to, poniewaz jak sie olej swieci to faktycznie niema oleju , bo slychac klawiature :/

kolega ma na myśli wskaźnik ciśnieniowy jaka jest faktyczna wartość

jak dobrze pamiętam powinno być

na zimnym 6-7bara

na ciepłym 2-2,5 bara (przy 3tyś obr. 5-6bar)

tak ze poniżej 2bara to pompka papapa albo smok

Opublikowano
  • Autor
Kolego najpierw wskaznik ciśnienia oleju
masz na mysli czujnik? wydaje mi sie ze to nie to, poniewaz jak sie olej swieci to faktycznie niema oleju , bo slychac klawiature :/

kolega ma na myśli wskaźnik ciśnieniowy jaka jest faktyczna wartość

jak dobrze pamiętam powinno być

na zimnym 6-7bara

na ciepłym 2-2,5 bara (przy 3tyś obr. 5-6bar)

tak ze poniżej 2bara to pompka papapa albo smok

Dzieki za sprostowanie, prawdopodobnie jutro bede mial dostep do tego wskaznika to podepne , napisze co i jak...

Opublikowano

KYLOMC w AEB na zimnym 5 bar, pomiar na ciepłym +- 80st.C - 2bary to super wynik i przy butowaniu 5 bar.

Opublikowano
  • Autor

.. i sprawdzone.

Na zimnym nie udalo mi sie zmierzyc, ale na lekko cieplym , na wolnych bylo jakies 3 bar.

Na goracym 0,8 - 1 bar na wolnych i 2,7 przy 3tys obr. wiec jest slabo :/ .

Mam dwa pytania:

1) Gdzie jest zaw. redukcyjny? moze on trzyma??

2) czy zmiana oleju cos da? zalany mam polsyntetyk 10w40

Opublikowano

Zwalaj miskę, wyczyść smoka, zrób płukankę i zalej 5w30 albo 5w40 :)

Wtedy mierz ciśnienie.

Opublikowano
  • Autor

czy płukanka nie rozszczelni mi silnika?? juz troche przeszedl...

Opublikowano
Zwalaj miskę, wyczyść smoka, zrób płukankę i zalej 5w30 albo 5w40 :)

Wtedy mierz ciśnienie.

cisnienie trzeba zmienic przed i po

Opublikowano

pompa siadła zbyt małe ciśnienie !!! lub smok zapchany (najlepiej wymienić pompę ) ile już tak jeździsz?

płukankę możesz użyć ..... tez mnie czeka taka operacja z pompą :)

aa z tego co słyszałem do tego silniczka tylko 5w40

Opublikowano
  • Autor
ile już tak jeździsz?

Jeżdżę niedługo, padł mi moduł zapłonowy, przejechałem na 3 cylindrach ze 200 km i od tego się zaczęło. Wymieniłem moduł i zaczol świecić się olej , wymyśliłem ze olej rozrzedził się z bezyna i wymieniłem na nowy, ale nie pomogło. Dziś kupie płukankę i nowy olej . Z tego co znalazłem to powinien byc 5w40, 5w50, 10w60 pelny syntetyk?? Auto ma przejechane 270tys.

Opublikowano

5w-40

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem płukankę i zalałem syntetycznym 5w40. Chyba jest lepiej :D . Pojeżdżę trochę i wieczorem sprawdzę ciśnienie pompy...

---------- Post dopisany 22-04-2012 at 10:38 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2012 at 13:22 ----------

no i się posrało :/ aż mi wstyd, ze można być takim idiota . Pojeździłem trochę , do momentu aż silnik zgasł.. auto na hol i do garażu :/

Nie wiem czy pisać w tym temacie , czy rozpocząć nowy. jak by co, to proszę o info

na VAGu jest błąd 00515 030 Camshaft Position (Hall) Sensor (G40) statik - open/short circuit to positive.

Na rozruszniku silnik kreci tak :

Moze dziś uda mi sie zciagnac głowice...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.