Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mrugające światła xenon


pscu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 tygodnie temu stalem sie posiadaczem Audi A4 B6, 2002 rok z fabrycznymi ksenonami.

Ostatnio zauwazylem, ze jak jezdze wieczorami (wtedy po prostu lepiej widac) to mrugaja mi swiatla, tak troche przygasaja i po sekundzie znow swieca pelna moca.

Dzieje sie tak podczas hamowania lub zaliczenia dziury, czyli ogolnie jak sa jakies wstrzasy. Jak zamykam maske to przy walnieciu rowniez przygasaja.

Bylem u mechanika kolomnie to stwierdzil, ze to wina przetwornicy i musze kupic nowe, ktore troche kosztuja :)

Czytalem temat http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?222856-ALL-B7-Migaj%B1ce-%B6wiat%B3a-Xenon&highlight=mrugaj%B1ce ale dotyczy on B7 a ja mam B6.

Czy rzeczywiscie jestem skazany na zakup nowych przetwornic (nawet nie patrzylem ile kosztuja, ale pewnie sporo) ?

Dodam, ze poprzedni wlasciciel wymienil zarowki i nawet zostawil mi stare, a jak z nim rozmawialem na tem temat to mowil, ze myslal ze mrugaja bo xenony musza sie troche rozgrzac

(wymienial swiatla miesiac przed sprzedaza...).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś założyć te stare?? Jeśli stare też mrugają to duże prawdopodobieństwo, że to przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie w ogole do tego zabrac? Trzeba sciagac zderzak czy da sie jakos prosciej? Nie jestem pewien (dzis to sprawdze) ale wydaje mi sie, ze oba swiatla mrugaja, wiec przelozenie chyba nic nie powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć , moze zarniki są podróby jakieś :wink:

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?145322-ALL-B6-Monta%BF-i-dzia%B3anie-uk%B3adu-samopoziomowania-quot-Xenon-quot/page2

Tu masz pare rycin o lampach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarniki mam oryginalne, Philipsa. Nawet mam fakture na ich zakup, wiec raczej sa OK.

Dzwonilem dzisiaj do ASO pytac po ile przetwornice i... 1680 zl / strona oO!

I cala radosc z posiadania Xenonow poszla sie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ci mrugaja xenony i czasem sie na sekunde wylanczaja do wymiany masz zarniki tez to mialem poprostu orginalne tak sie wypalaja i mrugaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak mrugały zmieniłem żarniki na nowe osram i wszystko jest ok ,do aso nie dzwoń w sprawie xenonów bo ceny zabijają może masz jakieś chińskie philipsy trzeba kupować z pewnego źródła ,ja kupowałem na allegro lampy_jasinski ma dobre żarniki w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te zarniki mam od goscia, ktory mi sprzedawal auto - gosc sprzedaje tez czesci do samochodow i zamawial je z hurtowni, wiec chyba zrodlo sprawdzone. Maja ze 2-3 miesiace, tak szybko by sie wypalily?

Moge sprobowac z zarnikami, oby to bylo to...

Z drugiej strony, znalazlem na allegro ponoc oryginalne przetwornice Valeo za ~300PLN sztuka. 600 PLN zamiast 3400 zl to JEST roznica ;-)

http://moto.allegro.pl/4p-audi-a4-b6-00-04-przetwornica-xenon-nowa-valeo-i2265850044.html

---------- Post dopisany at 11:39 ---------- Poprzedni post napisany at 11:38 ----------

A te OSRAM to mozesz podac model? I ile juz na nich jezdzic bez problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to ja mam tez D1S ale Philipsa. Widze na allegro te osram, za 135 zl z wysylka, http://allegro.pl/xenon-zarnik-zarowka-d1s-osram-100-oryginal-i2238556214.html no nic, to najwyzej kupie i zobaczymy..

A czy poki co moge jezdzic na tych mrugajacych? W sensie czy cos sie moze wydarzyc poza tym, ze zgasna calkiem kiedys w nocy? :) np. uszkodza przetwornice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to ja mam tez D1S ale Philipsa. Widze na allegro te osram, za 135 zl z wysylka, http://allegro.pl/xenon-zarnik-zarowka-d1s-osram-100-oryginal-i2238556214.html no nic, to najwyzej kupie i zobaczymy..

A czy poki co moge jezdzic na tych mrugajacych? W sensie czy cos sie moze wydarzyc poza tym, ze zgasna calkiem kiedys w nocy? :) np. uszkodza przetwornice?

na 100 % niewiem ale u mnie mrugały ok 3 m-c i nic się nie stało (sezon letni) ale zaczęły co nieraz na ułamek sekundy gasnąć ,po wymianie do dziś jest ok przetwornice działają ,ale może ktoś bardziej zorientowany w temacie się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B7 też mrugały po lecie mało używałem bo mam DRL jak przyszła jesień to zaczęło się. Ale im więcej na nich jeździłem tym mniej mrugały. Słyszałem od znajomego który miał B6, że u niego mruganie miało miejsce przy niższych temp. chodzi o wilgoć sprawdź połączenia może gdzieś nie ma styku. A co do przetwornic poszukaj mechanika, który stare przetwornice weźmie w rozliczeniu. Ja już chciałem wymieniać przetwornice i znalazłem gościa, który brał stare w rozliczeniu i dawał używki dobre. Przetwornice potrafi zregenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie bylem u elektromechanika, ktory mial mi sprawdzic przetwornice (podstawic dzialajaca i wtedy sprawdzic czego to wina) ale niestety, jak na zlosc akuratnie wtedy jak on to sprawdzal to caly czas xenony dzialaly dobrze, tzn nie mrugaly - zlosliwosc rzeczy martwych.

Jak od niego wyjezdzalem i sprawdzalem to faktycznie - caly czas OK. Przyjechalem do domu i... znow mrugaja oO.

Pozytywna rzecza jest jednak to, ze zauwazylem ze mruga mi tylko JEDNA strona - lewa.

Moze ktos podrzucic jak sie tam dobrac do zarowek aby je ze soba zamienic? Jesli po zamianie bedzie mrugac druga strona a ta, ktora teraz mruga przestanie tzn ze to wina zarowki ;)

---------- Post dopisany at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ----------

Profilaktycznie bylem u elektromechanika, ktory mial mi sprawdzic przetwornice (podstawic dzialajaca i wtedy sprawdzic czego to wina) ale niestety, jak na zlosc akuratnie wtedy jak on to sprawdzal to caly czas xenony dzialaly dobrze, tzn nie mrugaly - zlosliwosc rzeczy martwych.

Jak od niego wyjezdzalem i sprawdzalem to faktycznie - caly czas OK. Przyjechalem do domu i... znow mrugaja oO.

Pozytywna rzecza jest jednak to, ze zauwazylem ze mruga mi tylko JEDNA strona - lewa.

Moze ktos podrzucic jak sie tam dobrac do zarowek aby je ze soba zamienic? Jesli po zamianie bedzie mrugac druga strona a ta, ktora teraz mruga przestanie tzn ze to wina zarowki ;)

---------- Post dopisany 29-04-2012 at 19:55 ---------- Poprzedni post napisany 27-04-2012 at 18:44 ----------

Zamienilem zarowki i ... teraz mruga z drugiej strony - a wiec to zarowka. Dzieki panowie! ;)

---------- Post dopisany at 19:55 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

Zamienilem zarowki i ... teraz mruga z drugiej strony - a wiec to zarowka. Dzieki panowie! ;)

---------- Post dopisany 11-01-2013 at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2012 at 19:55 ----------

To jednak nie zarowka, chyba jednak przetwornica bo wciaz jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień żarówki - w większości przypadków to one są winne. Niestety dużo chińczyków robi podróbki, a później cyrki się dzieją z ksonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...