Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Hall'a- wałek rozrządu stoi


regis

Rekomendowane odpowiedzi

witam

auto 95r. 1.8 +g ADR

podczas podjeżdżania w korku zgasło i nie zapaliło.

po podłączeniu vag'a jeden błąd:

-Czujnik HALL'a obrotów wałka rozrządu CMP (G40) lub jego obwód - zwarcie do plusa

który po skasowaniu więcej się nie powtórzył.

podczas kręcenia w ogóle nie było czuć oporu na silniku więc pomyślałem że walnął rozrząd ale po zdarciu przedniego dekielka okazało się że jest cały.

odkręciłem więc korek wlewowy oleju i tu jest chyba problem bo podczas kręcenia rozrządem nie rusza się ten wałek który widać przez otwór wlewowy, tj wg etki "wałek rozrządu wlot"

urwał się łańcuszek? czy może wałek bo słyszałem że jest taka możliwość. czy może coś całkiem innego ?

auto jak kupiłem miało na blacie 190 tys, wymieniłem rozrząd i teraz ma 250tys. Jakie są wytyczne co do wymiany łańcuszka łączącego wałki ? w razie czego to wałek szukać używki czy nowy kupić, autem planuje jeszcze trochu pojeździć ;/

ogólnie to chyba adr'ki są wysoce kolizyjne ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regis wydaje mi sie ze przez sam otwor korka niczego nie zobaczysz, bo tam jest osłona. Przynajmniej w silniku AEB tak jest. trzeba pokrywe zaworów zdjąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strzelił łańcuch rozrządu (w co wątpię) to masz silnik do roboty bo się tłok (tłoki) spotkały z zaworami.

Łańcuch i napinacz tylko nowe i najlepiej ORI......szkoda kasy żeby płacić dwa razy za robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch walnął przy 250 tyś :facepalm: normalnie nie chce się wierzyć......a może miałeś na blacie z 550 tysięcy.........zastanów się z tym nowym motorkiem.....może bardziej się opłaca sprzedać go w takim stanie w jakim jest i poszukać coś nowszego z klubowej giełdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...