Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik czasami przerywa i traci moc


aro_majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mamy następujący problem: otóż czasami silnik traci na mocy oraz szarpie, co jest odczuwalne w aucie. Zarówno jak jest ciepły, czy zimny to szarpie i traci na mocy. Jak zaczyna juz szarpac to nawet wcisniecie pedału gazu do 3/4 nic nie pomaga. Problem po chwili sam znika i można jechac znów normalnie, ale po pewnym czasnie znów zaczyna szarpac.

Odrazu pisze, że to auto nie jest moje i nie chce zamawiac niepotrzebnych czesci.

Co może byc przyczyną tego szarpania?

Dodam, że auto odpala normalnie i obroty nie falują, trzymią się równiutko. Dopiero w czasie jazdy można odczuc to szarpanie. Świece wymieniane rok temu na jakieś czeskie. Mam zamiar wymienic też przewody zapłonowe, bo nie były wymieniane od...... co najmniej 3 lat, tylko niewiem, czy to coś pomoże.

Dane auta: rocznik 96, silnik 1.6. Auto było kiedyś podpinane pod kompa i wyszło, coś nie tak z czujnikiem Halla.

P.S. Strach z tym tak jeździc, bo jak przyjdzie wyprzedzic, a tu zacznie szarpac to mogą byc kłopoty.

Z góry dzieki za każde wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie to samo, kupiłem moje A4 1,6 miesiąc temu i robiło tak na początku, ale sporadycznie teraz jak dostanie napadu to jechać nie idzie, jest tak przy dodawaniu gazu. Jest to częsta awaria przy 1,6. Czytałem forum co to może być, ale konkretnej recepty na tą bolączkę nie znalazłem. Koledzy radzili żeby sprawdzić to albo tamto, czyli w zasadzie może być wszystko (w koło silnika). Przy okazji dołączam się do prośby o rade jak to usunąć, aktualnie mieszkam w Norwegii a tutaj naprawy słono kosztują (ok. 450 PLN za roboczogodzinę), więc wolę sam to naprawić no i może się czegoś nauczę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_majster, w profilu masz podaną instalację gazową, ale nie wiem czy to chodzi o to auto? Mimo wszystko dobrze zrobisz jak wymienisz przewody. Poza tym za szarpanie odpowiedzialny może być też filtr paliwa, filtr powietrza jeśli "nie był wymieniany od nowości", jak u niektórych. No i jeśli auto jest na gazie to może wystarczy wymiana filtra gazu i regulacja. Rozumiem, że mowa o A4 1.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie nie mam LPG.

Udało się rozwiązac problem po wielu próbach. :> Problemem okazały się świece i przewody zapłonowe. Świece były firmy Briski, zostały zamienione na nowe Bosh oraz nowe przewody Champion i auto odżyło.

Choc na komputerze wyszło coś nie tak z czujnikiem Halla? Zobaczymy, czy wymiana świec i przewodów pomoże na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...