Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpie na pół sprzęgle przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

spotkałem się kiedyś z informacją, że od uwalonego koła dwumasowego pękł wał! - nie wiem, na ile jest to informacja potwierdzona, ale taką słyszałem..

Opublikowano
Miałem idęntycznie szarpało na rozgrzanym silniku podczas ruszania wymieniłęm sprzęgło z dwumasem i po sprawie nie to autko teraz koszt 1650 zł robicizna moja

Jakiej marki sprzeglo i dwumase kupiles? Jak długo moge jezdzic z tym telepaniem? Zaczelo mi sie to 3 dni temu. Czy duzo miales roboty zeby wymienic sprzeglo i dwu mase? Czy jak zdejme sprzeglo to bede wiedzial czy dwu masa tez jest do wymiany?

Opublikowano
Miałem idęntycznie szarpało na rozgrzanym silniku podczas ruszania wymieniłęm sprzęgło z dwumasem i po sprawie nie to autko teraz koszt 1650 zł robicizna moja

Jakiej marki sprzeglo i dwumase kupiles? Jak długo moge jezdzic z tym telepaniem? Zaczelo mi sie to 3 dni temu. Czy duzo miales roboty zeby wymienic sprzeglo i dwu mase? Czy jak zdejme sprzeglo to bede wiedzial czy dwu masa tez jest do wymiany?

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

A ja wymieniłem cały dwumas ze sprzęgłem (wykończone) na jednomas , nowe sprzęgło Valeo i teraz mam dopiero kangura.Jak chce ruszyc i dam mało gazu to skacze im cieplejszy tym gorzej a podkręce na obrotach problemu nie ma...dlaczego tak sie dzieje ??

Opublikowano
A ja wymieniłem cały dwumas ze sprzęgłem (wykończone) na jednomas , nowe sprzęgło Valeo i teraz mam dopiero kangura.Jak chce ruszyc i dam mało gazu to skacze im cieplejszy tym gorzej a podkręce na obrotach problemu nie ma...dlaczego tak sie dzieje ??

Ponieważ koło dwumasowe nie zostało wymyślone dla zabawy, tylko w konkretnym celu. Na nasze nieszczęście to kosztowny bajer i zazwyczaj jak kupujemy auto to trzeba się z tym liczyć.

Opublikowano
A ja wymieniłem cały dwumas ze sprzęgłem (wykończone) na jednomas , nowe sprzęgło Valeo i teraz mam dopiero kangura.Jak chce ruszyc i dam mało gazu to skacze im cieplejszy tym gorzej a podkręce na obrotach problemu nie ma...dlaczego tak sie dzieje ??

Ponieważ koło dwumasowe nie zostało wymyślone dla zabawy, tylko w konkretnym celu. Na nasze nieszczęście to kosztowny bajer i zazwyczaj jak kupujemy auto to trzeba się z tym liczyć.

Prawie 4 lata jeżdżę z jednomasem z 1z i kompletem sprzęgła LUK, i żadnego kangura nie mam. Może trzeba się pokusić o sprawdzenie poduszek skrzyni oraz silnika ;)

Opublikowano

Poduszki to już druga strona medalu - to fakt. System naczyń połączonych działa. :)

Opublikowano

Kolego ja bym obstawiał sprzęgło bo miałem to samo , po wymianie sprzęgła szarpanie ustało . Co do dwumasa to kiedyś nie było ich w autach i auta też normalnie jeździły , fakt może i auto na sprawnym dwumasie płynniej jeździ ale zdania na ten temat są podzielone , jeśli ktoś nie zamierza podnosić mocy auta to spokojnie można zakładać koło dwumasowe tyle tylko że dwumas sporo kosztuje . Ja polecam sprzęgło firmy LUK , u mnie problem tkwił albo w tarczy albo w docisku bo koło wyglądało jeszcze ok

Opublikowano
A ja wymieniłem cały dwumas ze sprzęgłem (wykończone) na jednomas , nowe sprzęgło Valeo i teraz mam dopiero kangura.Jak chce ruszyc i dam mało gazu to skacze im cieplejszy tym gorzej a podkręce na obrotach problemu nie ma...dlaczego tak sie dzieje ??

Ponieważ koło dwumasowe nie zostało wymyślone dla zabawy, tylko w konkretnym celu. Na nasze nieszczęście to kosztowny bajer i zazwyczaj jak kupujemy auto to trzeba się z tym liczyć.

Prawie 4 lata jeżdżę z jednomasem z 1z i kompletem sprzęgła LUK, i żadnego kangura nie mam. Może trzeba się pokusić o sprawdzenie poduszek skrzyni oraz silnika ;)

Założyłem jednomas bo mam softa na 180ps i nie mam zamiaru w roku wydawać dwa razy na dwumas :-) A co do tych poduszek to może może, ale miał juz ktoś taka przypadłośc ???

Opublikowano

Trzy lata jeżdzilem kangurem po dużym nagrzaniu w korku( sporadycznie w drodze nad morze) . 1z jest dość odporny na sprzęgło ale taki kangur to nic innego jak padlina między silnikiem a skrzynią biegów. W 1z przy samodzielnym wykonaniu naprawy koszt ok 800 zł. można taniej. Wymienilem przed letnim wyjazdem w góry i to był dobry pomysł. Nie ma sie co oglądać . Wymiana sprzęgła - komplet - i po kłopocie. Jazda płynna i przyjemna.

Należy wziąć pod uwagę ,że takie poszarpywanie poduszkom nie służy, a nie są tanie.

Opublikowano
Trzy lata jeżdzilem kangurem po dużym nagrzaniu w korku( sporadycznie w drodze nad morze) . 1z jest dość odporny na sprzęgło ale taki kangur to nic innego jak padlina między silnikiem a skrzynią biegów. W 1z przy samodzielnym wykonaniu naprawy koszt ok 800 zł. można taniej. Wymienilem przed letnim wyjazdem w góry i to był dobry pomysł. Nie ma sie co oglądać . Wymiana sprzęgła - komplet - i po kłopocie. Jazda płynna i przyjemna.

Należy wziąć pod uwagę ,że takie poszarpywanie poduszkom nie służy, a nie są tanie.

Tylko że ja na nowym mam kangura

:-(

Opublikowano

Na nowym to dziwne. Może źle założone albo felerne? Wystarczy trochę nierówno to skręcić.

Wysłane z mojego MB526

Opublikowano

hmm tez mnie to zastanawia...teraz co,znowu to rozkręcać :-(

Opublikowano

No niestety ze sprzeglem tak to jest sprawdzić jak jest bez złożenia się nie da a żeby rozkręcić dużo roboty.

Sam zwalalem skrzynie tylko żeby łożysko w wale za 10 zeta:-) ( w innym aucie)

Wysłane z mojego MB526

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.