Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszczędzanie funduszy


hornet

Ile byś odkłądał zł miesięcznie ?  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile byś odkłądał zł miesięcznie ?

    • 100
      9
    • 150
      2
    • 200
      11
    • 250
      5
    • 300
      8
    • 400
      5
    • więcej
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że bierzesz się za produkty na których zarabia się po latach bo większość ludzi jak chce coś inwestować i słyszą termin 10 lat to wydaje im się że to cała wieczność... Każdy chciał by wpłacić 50 zł i po miesiącu mieć nie wiadomo jakie kokosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że bierzesz się za produkty na których zarabia się po latach bo większość ludzi jak chce coś inwestować i słyszą termin 10 lat to wydaje im się że to cała wieczność... Każdy chciał by wpłacić 50 zł i po miesiącu mieć nie wiadomo jakie kokosy

Dokładnie... nawet dziecko wie, że jak wrzuca do skarbonki to za jakiś czas będzie coś miało a nie na następny dzień. Naoglądają się reklam i lecą do tych banków zanoszą pieniądze z myślą, że jutro będzie lepsze. Niestety mit "bezpieczenie jak w banku" został już dawno obalony.

Widzę, że jesteś ze śląska... więc zapraszam do tego biznesu.

Jak będziesz miał ochotę to zaproszę na spotkanie w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... nawet dziecko wie, że jak wrzuca do skarbonki to za jakiś czas będzie coś miało a nie na następny dzień. Naoglądają się reklam i lecą do tych banków zanoszą pieniądze z myślą, że jutro będzie lepsze. Niestety mit "bezpieczenie jak w banku" został już dawno obalony.

:ok2:

---------- Post dopisany at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany at 23:39 ----------

Naoglądają się reklam i lecą do tych banków zanoszą pieniądze z myślą, że jutro będzie lepsze. Niestety mit "bezpieczenie jak w banku" został już dawno obalony.

Widzę, że jesteś ze śląska... więc zapraszam do tego biznesu.

Jak będziesz miał ochotę to zaproszę na spotkanie w Krakowie.

Dzięki ale ja już inwestuję na swoją/swoich dzieci przyszłość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie , ale już tak nie krytykujcie lokat , wszystko zalezy od ryzyka jakie chcesz ponieść i zarobków, głupoty piszecie ze jako produkt ubezpieczeniowy nie ma podatku belki bo jak na końcu po tych np 10 latach będziesz wyjmował zarobione środki to i tak masz podatek belki od zysków, 2 sprawa zobaczcie na stopy zwrotu np za ostanie 5 lat (bo przecież tłumaczycie ze to długoterminowo) http://www.dobrainwestycja.info/ na kocu są stopy zwrotu i co okazuje sie ze np ostatni fundusz zarobił 12,56 % w ciągu 5 lat czyli ile w rok ?? 2,51 % ( inflacja średnioroczna to ok 3 % ) to naprawdę super produkt gratuluje wyboru ;) pewnie do tego dojdzie jakaś opłata miesięczna ( owu mi sie nie otwiera więc zgaduję) np 9 zł i opłata za wykup , i jakieś opłaty za wpłaty czy za wspomniane ubezpieczenie ( wiem ze to setne procent ale zawsze) krytykuje a sam mam jeden z takich produktów ;) ale tylko na małą kwotę i z racji ze kolega "doradca" mnie namówił a teraz żal przerywać ( bo "kara" za wczesniejsze zerwanie :) ja bym polecił wam konto jednego banku gdzie jest gwarantowane 5, lub 6 % inwestycja na 5 lub 10 lat, wpłaty tez miesiecznie zawiesić można i zrobić nadpłatę na pół roku , nazwy nie napiszę żeby nie robić krypto reklamy :D pozdrawiam a wszystkich chcących zabawę w tego typu produkty proszę o poważne przemyślenie sprawy :) dołączę może link dla potwierdzenia moich tez :)http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,11454788,Polisy_inwestycyjne___bardzo_drogi_sposob_na_oszczedzanie.html

ogólnie nie jestem przeciwnikiem ani zwolennikiem tego typu inwestycji, ale trzeba uważać na fakt ,iż nie zawsze to wygląda tak pięknie jak ktoś to wam przedstawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przykładzie są podane wybrane fundusze z produktu multi pin aegon prestige. Podałeś najniższą wartość a pamiętaj, że środki w produkcie są dywersyfikowane więc nie ma wszystkich w najgorzej zarabiającym jak podałeś i nie ma wszystkich z najlepiej zarabiającym.

Każdy produkt inwestycyjny ma obraną inną strategię inwestycyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze i tutaj zaczyna sie "strzyzenie baranów". Szkoda. Dopisze sie zeby widziec co sie dzieje:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przykładzie są podane wybrane fundusze z produktu multi pin aegon prestige. Podałeś najniższą wartość a pamiętaj, że środki w produkcie są dywersyfikowane więc nie ma wszystkich w najgorzej zarabiającym jak podałeś i nie ma wszystkich z najlepiej zarabiającym.

Każdy produkt inwestycyjny ma obraną inną strategię inwestycyjną.

Dokładnie

---------- Post dopisany at 10:23 ---------- Poprzedni post napisany at 10:21 ----------

głupoty piszecie ze jako produkt ubezpieczeniowy nie ma podatku belki bo jak na końcu po tych np 10 latach będziesz wyjmował zarobione środki to i tak masz podatek belki od zysków

Nie prawda. Wystarczy, ze dany produkt ma status polisy

---------- Post dopisany at 10:24 ---------- Poprzedni post napisany at 10:23 ----------

2 sprawa zobaczcie na stopy zwrotu np za ostanie 5 lat (bo przecież tłumaczycie ze to długoterminowo) http://www.dobrainwestycja.info/ na kocu są stopy zwrotu i co okazuje sie ze np ostatni fundusz zarobił 12,56 % w ciągu 5 lat czyli ile w rok ?? 2,51 % ( inflacja średnioroczna to ok 3 % ) to naprawdę super produkt gratuluje wyboru ;)

Takie produkty mają indeksację roczną na poziomie około 3%

---------- Post dopisany at 10:26 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

I przede wszystkim takie produkty działają na zasadzie procenta składanego dlatego są to inwestycje długoterminowe bo tylko wtedy ma to jakiś sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze i tutaj zaczyna sie "strzyzenie baranów". Szkoda. Dopisze sie zeby widziec co sie dzieje:kox:

Dlaczego szkoda ? Trzeba ludzi uświadamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet i Guregoru mądrze piszą i trza im polać:drinks:

Mi juz hornet naświetlił sprawę i będąc w PL (za tydzień) obadam konkretnie sprawę i byc może sie zdecyduję.

Nie jest to łatwa decyzja bo jak ktoś (czyt. hornet) mi napisał to jest tak jak z kredytem hipotecznym. Duzo ludzi bierze takie kredyty na np 30 lat i wiedzą, że musza dać jakoś radę.

Tutaj jest tak samo, trzeba sie zdecydować ale nie przeznaczać na taka inwestycje pieniędzy przeznaczonych na życie tylko pieniądze które co miesiac nam zostają i nie sa uzywane.

Tak więc dzięki hornet za naswietlenie sprawy. Mocno sie nad tym zastanawiam. Żona jest troszke przeciwna ale myslę, że ja przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie dlaczego akurat 3 tyś miesięcznie TRZEBA odkładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze i tutaj zaczyna sie "strzyzenie baranów". Szkoda. Dopisze sie zeby widziec co sie dzieje:kox:

Dlaczego szkoda ? Trzeba ludzi uświadamiać.

1. W co inwestujecie zebrane srodki? Prosze o info o procentowym udzial kazdego instrumentu.

2. Prosze o symulacje wycofania sie z inwestycji po 1roku, po 3 latach, po 5 latach. Dla zalozenia ze otwieramy inwestycje na 10lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet i Guregoru mądrze piszą i trza im polać:drinks:

Mi juz hornet naświetlił sprawę i będąc w PL (za tydzień) obadam konkretnie sprawę i byc może sie zdecyduję.

Nie jest to łatwa decyzja bo jak ktoś (czyt. hornet) mi napisał to jest tak jak z kredytem hipotecznym. Duzo ludzi bierze takie kredyty na np 30 lat i wiedzą, że musza dać jakoś radę.

Tutaj jest tak samo, trzeba sie zdecydować ale nie przeznaczać na taka inwestycje pieniędzy przeznaczonych na życie tylko pieniądze które co miesiac nam zostają i nie sa uzywane.

Tak więc dzięki hornet za naswietlenie sprawy. Mocno sie nad tym zastanawiam. Żona jest troszke przeciwna ale myslę, że ja przekonam.

Nie ma sprawy... tylko dobrze sobie wszystko policz i pisz jak coś.

---------- Post dopisany at 14:55 ---------- Poprzedni post napisany at 14:54 ----------

Hornet nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie dlaczego akurat 3 tyś miesięcznie TRZEBA odkładać?

ponieważ takie są minimalne warunki wejścia do produktu i nie miesięcznie a rocznie. TO jest minimalna roczna stawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość zżera a tu cisza :dontknow:

Jaka ciekawość ? Odnośnie czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odgrzeje starego kotleta, ale myślę, ze warto. Miałem wcześniej lokatę w Getin Banku, dzisiaj poszedłem, alby ją przedłużyć i byłem bardzo przyjemnie zaskoczony, zaproponowano mi oprocentowanie 12% w skali roku, lokata na 3 miesiące, wiec wychodzi 3% - podatek Belki 19%, warunkiem jest, by wysokość lokaty nie była wyższa niż 20 000zł. Polecam, nie znalazłem lepszej na rynku, tzn. spośród banków, a nie jakiś tam Parabanków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odgrzeje starego kotleta, ale myślę, ze warto. Miałem wcześniej lokatę w Getin Banku, dzisiaj poszedłem, alby ją przedłużyć i byłem bardzo przyjemnie zaskoczony, zaproponowano mi oprocentowanie 12% w skali roku, lokata na 3 miesiące, wiec wychodzi 3% - podatek Belki 19%, warunkiem jest, by wysokość lokaty nie była wyższa niż 20 000zł. Polecam, nie znalazłem lepszej na rynku, tzn. spośród banków, a nie jakiś tam Parabanków...

12%?? nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, sam byłem zaskoczony, tylko nie zdążyłem zapytać, czy to dla wszystkich, czy tylko dla obecnych już klientów. Mało tego, za każdego, kto założy konto w GetinBanku z mojego polecenia, przelewają mi na konto 100zł, jednak tych osób nie może być więcej niż 7. Getin jest na liście KNF więc żadnego ryzyka nie ma, warto się przejść do najbliższego oddziału i się zorientować, naprawdę polecam... Jak już wspomniałem, 12% jest pomniejszone o podatek Belki ale to i tak prawie 10%w skali roku, więc warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odgrzeje starego kotleta, ale myślę, ze warto. Miałem wcześniej lokatę w Getin Banku, dzisiaj poszedłem, alby ją przedłużyć i byłem bardzo przyjemnie zaskoczony, zaproponowano mi oprocentowanie 12% w skali roku, lokata na 3 miesiące, wiec wychodzi 3% - podatek Belki 19%, warunkiem jest, by wysokość lokaty nie była wyższa niż 20 000zł. Polecam, nie znalazłem lepszej na rynku, tzn. spośród banków, a nie jakiś tam Parabanków...

12%?? nie możliwe

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co trzymam kase na Toyota bank na koncie oszczędnościowym jest ok 5%.

Nie chce zamrażać kasy bo potrzebuje czasami nagle coś wypłacić, więc póki co to mnie satysfakcjonuje. Zawsze to jakoś wyrówna inflację i jest na zero...

Wcześniej troche bawiłem sie na noble founds z funduszami, poszedłem do przodu pare tysi ale pozniej zaczeło troche spadać wszystko... i wyjąłem.

Noble Funds

Noble Funds

idzie na tym zarobić ale też czasami stracić niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...