Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Falują obroty


Marcin81GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy przyczyna falowania obrotow moga byc zurzyte swiece no i przewody??? ostatnio zagladalem do swiec i zerwal mi sie jeden przewod byl calu zasniedzialy i az taki niebieski strasznie kruchy ,jakos go przyczepilem no i swiece mam z jednym zarnikiem ,patrzylem u kolegi w audi i on ma z trzema zarnikami prosze o jakies rady pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byłą wina świec to czułbyś wibracje (paliła by na 3 gary) na wolnych obrotach. Za falowanie obrotów zazwyczaj odpowiedzialna jest przepustnica i/lub sonda lambda. Zapnij Vagine to powinno coś wyjaśnić.

A urwany kabelek oczywiście do wymiany Jak za długo tak pojeździsz to zabijesz cewke

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiolem pod vaga i pokazalo mi blad czujnik halla przerwa lub zwarcie do plusa ten czujnik jest w aparacie i czy vag moze pokazywac ten czujnik jak swiece sa zuzyte i przewody skruszale?????

jeśli błąd nie powrócił to znaczy ze przyczyna był zerwany kabel

a co do swiec to z tego co wiem to do "naszego" silnika dedykowane są świece 3-elektrodowe i takie bym stosował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dzisiaj kupilem te trzy elektrodowe NGK ale co sie okazalo to przewody mi nie pasuja nie wetkne ich na swiece musze kupic jeszcze przewody i wtedy wkrece nowe swiece i zobacze jak auto bedzie chodzilo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez mam z tym klopot czasami dzialaja dobrze a czasami faluja......moze byc to przyczyna sady lambdy....kumpel mi tak mowil ale nie mam czasu tego dokladnie sprawdzic

pozdro

raczej sie nie spotkalem ze by sada miala wplyw na falowanie obrotow, gdy bys mial walnieta sonde to twoje spalanie by drastycznie wzroslo, glowna przyczyna falowania obrotow jest zanieczyszczona przepustnica, wiec musisz ja wyczyscic, i zaadoptowac bylo duzo o tym na forum wystarczy uzyc opcji szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...