Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opony 225/55 audi a4 b5 1.6


karol2414

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno być tragicznie 225 trochę szeroko i po koleinach może trochę rzucać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w afn-ie czulem zmiane z 195 na 225 wiec napewno bedzie mulowaty

a jesli chodzi o rozmiar to za duze do twojego auta

to jest rozmiar z beemki 5 albo jakiegos merca

---------- Post dopisany at 13:07 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ----------

ja w afn-ie czulem zmiane z 195 na 225 wiec napewno bedzie mulowaty

a jesli chodzi o rozmiar to za duze do twojego auta

to jest rozmiar z beemki 5 albo jakiegos merca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odczujesz różnicę, zmieni się również średnica koła ale raczej nic nie powinno Ci obcierać. Druga rzecz to wygląd, będzie straszny balon :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku 205/55 R16 to jest opona na nasze silniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie koniecznie bedzie tak źle. Mamy kolege na forum który ma 19" felgi (oponki 225 lub 235) i mówi że w spalaniu nie ma różnicy wielkiej. Wiadomo że jak zaczniesz piłować to bardzo odczujesz różnice no i sprzęgło może oberwać. Możliwe że sam wpakuje 225/45/17 (okazja z felgami) to będę wszystko wiedział. kwestia tego balonu. Na taką oponę musisz mieć felgę conajmniej 7j (albo i 7.5) żeby wyglądało to sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do 16 nie masz co zakładac tak szerokiej. bedziesz pływał po zakrętach jak na łajbie.. 225 oponka szerokoscią jest dopasowana do 17 dopiero to ma sens.. i wygląd jak należy i prowadzenie jak trzeba.. co do spalania to zależy od opony.. jak kupisz dobre opony co nie stawiają oporów to i nie wzrośnie albo tak nieznacznie że nie zauwazysz. kolejna kwestia która łączy się z poprzednia to spadek mocy o którym koledzy mówią.. przy tym silniku odczujesz napewno.. ja mam 170 KM i jest różnica między 195 a 225 w zachowaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, jak co niektórzy wróżyli, aczkolwiek widać sporą zmianę w zachowaniu auta, szczególnie w jeździe po koleinach.. co do samego prowadzenia aut, czy to w normalnej jeździe czy na zakrętach to jest bardziej czułe, ale nie powiedziałbym, że pływam jak na łajbie he he ;) . Spalanie powiedziałbym, że jest +/- bez zmian. Co do spadku mocy to w ogóle go nie odczułem, wręcz przeciwnie- wg mnie zbiera się troszkę lepiej. Co do samego wyglądu, to jest troszkę balon ale nie jest szpetnie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, koło z takimi oponami ma średnicę o 2 cm za dużą w stosunku do tego co powinno być (205/55/16). Nie dość że prędkościomierz fałszuje to i auto wygląda jak wóz cyrkowy. Dlaczego nie patrzysz najpierw na specyfikację i nie dobierasz opon wg tabeli/kalkulatora, tylko kupujesz pierwsze z brzegu bo są w dobrej cenie, jakbyś od Malucha dostał w dobrej cenie to też byś kupił ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w poprzednim a4 takie oponki tak to wygladalo. z koleinami nie bylo problemow

http://img210.imageshack.us/img210/7306/47050251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...