Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy między 3000 a 4000


huragan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat dotyczy B5 1.8 ADR, 1995 (bez LPG).

Koledzy i koleżanki mam problem z mocą między 3000 a 4000 obrotów, auto świeżo po wymianie oleju, filtrów, pompy paliwa, po analizie blędów która wykazała bład sondy lambda ( niestety nie znam kodu błędu). Po skasowaniu błędu i przejechaniu kilku km błąd wraca. Sonda wymieniona była w 2008 r., pod osiągnięciu 3000 słychać jakieś dziwne dźwięki pod autem i odczuwalne dławienie się. Czy padnięta sonda może być powodem utraty mocy? Spalanie zawsze było duże ale nie mam narazie mozliwości sprawdzenia spalania w mieście. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat dotyczy B5 1.8 ADR, 1995 (bez LPG).

Koledzy i koleżanki mam problem z mocą między 3000 a 4000 obrotów, auto świeżo po wymianie oleju, filtrów, pompy paliwa, po analizie blędów która wykazała bład sondy lambda ( niestety nie znam kodu błędu). Po skasowaniu błędu i przejechaniu kilku km błąd wraca. Sonda wymieniona była w 2008 r., pod osiągnięciu 3000 słychać jakieś dziwne dźwięki pod autem i odczuwalne dławienie się. Czy padnięta sonda może być powodem utraty mocy? Spalanie zawsze było duże ale nie mam narazie mozliwości sprawdzenia spalania w mieście. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Sonda też ma wpływ na moc silnika bo ona reguluje skład mieszanki. Wystarczy aby nie działało podgrzewanie sondy i już klapa. Niby sondy mają żywotność około 160. tyś km, ale zależy to odjakości sondy. Chińska wytrzyma o wiele mniej.

Sprawdź też ciśnienie paliwa, ja wymieniłem niedawno pompe paliwa, która wytrzymała 15 ty. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym na kata obstawiał. mi sie posypał 1 z 2 i w sumie sie nie dławił ale dźwięk był nie do zniesienia :facepalm: po wycięciu...tylko lepiej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy jak się silnik nagrzał, na zimnym po rozruchu było słychać gruchotanie na środku auta, po wycięciu kata i wstawieniu rury jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, nie mam pomysłu jak do tego doszło ale problem sam się rozwiązał. Ładnie wchodzi w obroty, żadnych przykrych dźwięków nie wydaje. Od czasu do czasu po odpaleniu na zimnym i ruszaniu mam problem z dławieniem, dziurą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...