Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie wtyczek lamp na polift


OLI_B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie znalazłem na forum a może się przydać. Chce przedstawić sposób na montaż lamp po liftowych do auta z przed liftu za jedyne 9zł i materiałów dostępnych raczej na miejscu a więć.

1.Na początku wiadomo postępujemy według tej instrukcji wycinamy błotniki i montujemy lampy.

http://a4-klub.pl/showthread.php?t=9427

2. Ucinamy stare wtyczki w aucie i nowych lampach.

img9296s.jpg

3. Kupujemy w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym wtyczki elektryczne najlepiej na 4 lub 8 wejsc jeśli chcemy odrazu z silniczkami. Mnie taki zestaw kosztował 9zł na dwie lampy

zlacze-6-pin.png

4.Zakładamy na kabelki wsuwki , najlepiej parami i wpinac w kostki aby się nie pomylić.

img9299cb.jpg

5.Gdy wszystkie wsuwki są założone możemy zamontowacje w kostkach

img9302j.jpg

6.Spinamy kostki i cieszymy się przeróbką wtyczek w szybki i prosty sposób za jedyne 9 zł bądz nawet taniej.

img9304m.jpg

Oczywiście róznice widać odrazu :)

img8929y.jpg

Edytowane przez OLI_B5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaaaaaaaaaa jesteś wielki. Jakie miałeś poprzednie bosch czy valeo i wszystko trybi elegancko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valeo, wszystko elegancko działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ,tanio i szybko :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko, jak wycinam te blache w tym błotniku to trzeba później coś pomalować? W tej instrukcji koleś malował, a Ty kolego jak robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko, jak wycinam te blache w tym błotniku to trzeba później coś pomalować? W tej instrukcji koleś malował, a Ty kolego jak robiłeś?

Lepiej to pomalować bo masz większą pewność że ruda tego nie łapnie ...Nic trudnego ...

---------- Post dopisany at 15:44 ---------- Poprzedni post napisany at 15:44 ----------

A mam takie pytanko, jak wycinam te blache w tym błotniku to trzeba później coś pomalować? W tej instrukcji koleś malował, a Ty kolego jak robiłeś?

Lepiej to pomalować bo masz większą pewność że ruda tego nie łapnie ...Nic trudnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mała puszke mini , pomalowałem , pózniej kolorem i masz pewnosc że nie zacznie rdzewieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby to tylko pędzelkiem pomalować? Tzn tymi dostępnymi zaprawkami w kolorze auta, w malutkich buteleczkach jak lakier do paznokci? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pędzelkiem malowałem i jest dobrze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy juz mam w domu w piątek dojechały ale bez wtyczek czyli co ucinam te stare i zapodaje te kostki takie jak ty zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupujesz w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden kierunek nie m oprawki na zarówke od starego osobnego nie spasi czy da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki zakładasz stare , nic nie trzeba przerabiać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujcie koledzy, jak ja zmieniałem to pędzelkiem podkładem pomalowałem, później takim lakierem jak do paznokci. Gość mi dobrał w lakierni za ok 20zł.

Co do wtyczek też tak mam i wszystko śmiga poza tym wtyczki wchodzą w dekielki, więc wszystko szczelne i bezpieczne... i tańsze.

---------- Post dopisany at 12:18 ---------- Poprzedni post napisany at 12:18 ----------

Malujcie koledzy, jak ja zmieniałem to pędzelkiem podkładem pomalowałem, później takim lakierem jak do paznokci. Gość mi dobrał w lakierni za ok 20zł.

Co do wtyczek też tak mam i wszystko śmiga poza tym wtyczki wchodzą w dekielki, więc wszystko szczelne i bezpieczne... i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z lampy sobie wyprowadziłem wszystkie kabelki (dolutowałem do tych oryginalnych) i wywiertanym otworem przeprowadziłem na zewnątrz i tam dolutowałem wtyczkę ze starych i normalnie połączyłem jak w starych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł fajny, tylko kto mi wytłumaczy jak krowie na rowie jaki kabel z auta połączyć z jakim kablem w nowym reflektorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowie na rowie mówię, że w dziale "zrób to sam" jest obszerny temat odnośnie wymiany lamp i są rozpisane wszystkie kabelki, co do koloru i numerów we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...