Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pojawił się olej - pada turbo?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak to kwestia turbo. Zaczyna się powolna agonia ,można jednak z tym jeszcze trochę pojeździć.

Opublikowano
  • Autor

jest jakaś opcja żeby przedłużyć jej koniec?:)

Opublikowano

mi dokladnie to samo sie dzieje tylko ze w afn. a to czasem nie jest ten olej z odmy?

Opublikowano

kolego też mam 1Z i tu naprawde trzeba być zdolnym żeby Turbo zepsuć:) podejrzewam że nikt nigdy IC nie odkręcał więc zrób to TY i wylej olej który tam przez te kilkanaście lat się zbiera(bo wiadomo że turbo zawsze puszcza oliwe)jak nie ma siwej chmury za tobą to się nie przejmuj nasze Zeciory to klasyk napędu TDI i wątpie żeby się naprawa szykowała.

Odkręć IC i rury najlepiej wszystkie od IC i wylej z niego olej do tego wypłukaj dobrze benzynką ekstrakcyjną będziesz miał na jakies 20tys spokój, aha jeszcze kup nowe opaski i silikon i pouszczelniaj łączenia bo jak oliwe pcha znaczy że jest przedmuch - czyli niuńce może brakować tlenu :) pamietaj żeby silikon nałożyć i nie skrecac aż wyschnie!-no i odtłuścic powierzchnie. a no i po czyszczeniu benzyna dobrze jest zostawić elementy czyszczone na jakieś 30 minut żeby odparowała bo jak złożysz odrazu to będziesz miał wściekłego diesla po minimalnym ruchu rozrusznika:)

nie pchaj się w koszty :))

pozdr

---------- Post dopisany at 17:01 ---------- Poprzedni post napisany at 17:01 ----------

kolego też mam 1Z i tu naprawde trzeba być zdolnym żeby Turbo zepsuć:) podejrzewam że nikt nigdy IC nie odkręcał więc zrób to TY i wylej olej który tam przez te kilkanaście lat się zbiera(bo wiadomo że turbo zawsze puszcza oliwe)jak nie ma siwej chmury za tobą to się nie przejmuj nasze Zeciory to klasyk napędu TDI i wątpie żeby się naprawa szykowała.

Odkręć IC i rury najlepiej wszystkie od IC i wylej z niego olej do tego wypłukaj dobrze benzynką ekstrakcyjną będziesz miał na jakies 20tys spokój, aha jeszcze kup nowe opaski i silikon i pouszczelniaj łączenia bo jak oliwe pcha znaczy że jest przedmuch - czyli niuńce może brakować tlenu :) pamietaj żeby silikon nałożyć i nie skrecac aż wyschnie!-no i odtłuścic powierzchnie. a no i po czyszczeniu benzyna dobrze jest zostawić elementy czyszczone na jakieś 30 minut żeby odparowała bo jak złożysz odrazu to będziesz miał wściekłego diesla po minimalnym ruchu rozrusznika:)

nie pchaj się w koszty :))

pozdr

Opublikowano

jak pojdzie ci turbo to zacznie niezle kopcic i na bagnecie zauwazysz porzadne ubytki oleju

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie kopcenia zadnego nie ma... Taka norma przy bucie tylko :-)

Turbo ma juz ponad 300 tys i rzeczywiscie raczej nikt Ic nie ruszal.

Zawsze staralem sie oszczedzac turbine, ale w chwili wolnego zabiore sie za czyszczenie :-)

---------- Post dopisany at 09:39 ---------- Poprzedni post napisany at 09:39 ----------

No wlasnie kopcenia zadnego nie ma... Taka norma przy bucie tylko :-)

Turbo ma juz ponad 300 tys i rzeczywiscie raczej nikt Ic nie ruszal.

Zawsze staralem sie oszczedzac turbine, ale w chwili wolnego zabiore sie za czyszczenie :-)

Opublikowano

Ja mam AHU, czyli praktycznie to samo co 1Z i mam cały czas sporo oliwy w dolocie. Wymieniłem już turbo dla świętego spokoju i dalej to samo. Auto nie kopci, oleju praktycznie nie ubywa, także stwierdziłem że chyba ten typ tak już ma i jeżdże dalej. Jeżeli na wirniku od turbiny nie ma większych luzów to myślę, że nie ma się czym przejmować.

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj zabralem sie za czyszczenie IC i troche oleju tam sie uzbieralo.

Z dobrych rzeczy to oleju nie ubywa, a po czyszczeniu zauwazylem ze auto przestalo kopcic nawet przy mocnym dodaniu gazu.

Tez tak mieliscie?

Opublikowano

zacznie ! to tylko chwilowe. Turbo ci pomalutku puszcza

Opublikowano

Takie zawilgocenie to pikuś. Będziesz jeszcze długo śmigał. Tylko nie wyłączaj silnika zaraz po jeździe.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.