Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Stukanie w przednich kolach przy skręcaniu


prasulek

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jakas pier**la... typu lacznik. Dobry spec znajdzie to po zbadaniu auta od dolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zaczniesz od prostej sciezki diagnostycznej... bo moze ktorys amorek ma humory i stuka raz na jakis czas. Ja mam obecnie tez jakies gluche stuki i wyraznie sa slyszalne dopiero po toczeniu sie (10km/h) po wyboistej drodze albo tragicznym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zakładać nowego tematu.. Zagadka.. Jadąc 90km/h słychać jakby coś obcierało z prawej strony, (podczas przyspieszania dźwięk jest coraz "szybszy") skrecając w lewo nasila sie dźwiek, podczas ruszania nawet przy skreconych kołach nie ma stuków, więc przegub wykluczam.. ;/ koła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawd? czy prawe ko?o nie grzeje si? bardziej w porównaniu do lewego. Przyczyn? mo?e by? luz na ?o?ysku, zapieczony cylinderek hamulca który nie odbija i klocki ca?y czas tr? o tarcze. Mo?e wystarczy tylko przeczy?ci? prowadnice w korpusie zacisku po których przesuwaj? si? klocki tam gromadzi si? py? powsta?y przy hamowaniu i wówczas klocki zacieraj? si? na tych prowadnicach tr?c o tarcze.

Mie wiem co si? dzieje ale wkrad? mi sie jaki? znak ? i pomimo porawy nadal jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje starego kotleta :) Tez mi strasznie walnie przy skrecaniu ... Podejrzewam sworznie na dolnych wahaczach ... Na dniach tam dobrze zajrze bo strach ale czy ktos tez tak ma ? Przy skrecaniu wolno nagle slychac takie walniecie metalowe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przednim lewym kolem, przy ruszaniu na skreconych kolach (1 obrot kierownicy) pojawia sie stukanie/przeskakiwanie jakby zabkow o siebie

po ruszeniu, wyprostowaniu kol problem zanika

czy to przeguby do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przednim lewym kolem, przy ruszaniu na skreconych kolach (1 obrot kierownicy) pojawia sie stukanie/przeskakiwanie jakby zabkow o siebie

po ruszeniu, wyprostowaniu kol problem zanika

czy to przeguby do wymiany?

przegub zewnętrzny do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie,przy małych prędkościach stukało a zwłaszcza przy skręconych kołach i okazało się że do wymiany dolny tylni wahacz tzw. banan,po wymianie wszystko OK wszystko ucichło, ja wymieniłem na Lenfordera. Co do sprzawdzenia czy to ten wahacz to trzeba podnieś auto do góry i szarpiąc za koło wyczujesz czy masz luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację, że jak jadę i skręcam w lewo to mi kierownica zaczyna telepać i słychać stukanie wydaje mi się, że w lewy przednim kole, poza tym jest takie odczucie jakby koło chciało "uciec" na bok. Jak wrócę do jazdy na wprost i dodam gazu to objawy ustają....przedtem był tylko lekki stuk przy skręcie,ale dziś doszło to telepanie kierą, boję się żeby koła mi nie urwało :wallbash: na przeglądzie byłem 2 miesiące temu i ponoc zawieszenie było w dobrym stanie...

Z tego wszystkiego pojechałem na "szarpaki", diagnosta powiedział mi, że końcówki drążków do wymiany, zobaczę jak wymienię oby to było to......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga byc winne rowniez drazki kierownicze ( mialem podobny objaw u siebie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...