Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Stukanie w przednich kolach przy skręcaniu


prasulek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam problem, poniewaz stuka mi cos w przednich kolach podczas skrecania jak przyspieszam. Kiedys stukalo duzo glosniej i niezaleznie od tego czy samochod przyspieszal czy zwalnial wiec wymienilem przeguby zewnetrzne i jakis czas (dwa tyg.) bylo dobrze ale teraz znowu zaczyna... :-( Tyle ze jak skrecam w prawo to stuka z lewej strony a jak w lewo to z prawej, czyzby jakies lewe przeguby kupilem czy co, bo wewnetrzne to raczej nie. Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie mam problem, poniewaz stuka mi cos w przednich kolach podczas skrecania jak przyspieszam. Kiedys stukalo duzo glosniej i niezaleznie od tego czy samochod przyspieszal czy zwalnial wiec wymienilem przeguby zewnetrzne i jakis czas (dwa tyg.) bylo dobrze ale teraz znowu zaczyna... :-( Tyle ze jak skrecam w prawo to stuka z lewej strony a jak w lewo to z prawej, czyzby jakies lewe przeguby kupilem czy co, bo wewnetrzne to raczej nie. Pomocy...

stuka czy "strzela" bo może to wytłuczone wachacze (sworznie) właśnie często jest tak że łupie lewy przy sręcie w prawo i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze czy stuka niezależnie czy dodajesz gazu na skręconych kołach czy jedziesz "na luzie" - jesli tak to któryś wahacz pada. Sam ich nie sprawdzisz - musisz albo mieć kogoś kto ci będzie szarpał za koło a ty przykladasz rękę na sworznie na wahaczach albo jedziesz na szarpaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym podnoszeniem auta był bym ostrożny - tzn jak zaczniesz szarpać co by nie spadł. Nalejpeej tak jak pisałem powyżej - dwie osoby jedna szarpie druga sprawdza dlonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu jak skręcam i dodaje gazu słychać" TUK TUK TUK" mniej więcej więc co obstawiacie wydaje mi się że przegłub

A trzeba było w palinik nie dawać przy skręconych kołach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Podłączam się do tematu jak skręcam i dodaje gazu słychać" TUK TUK TUK" mniej więcej więc co obstawiacie wydaje mi się że przegłub

raczej na bank przegub. A strzela ci tak na postoju gdy skręcasz kołami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem a mianowicie kiedy jade normalniepo dobrej drodze asfaltowej jest lalunia a jak zjade na drogr typu kocie lby czy jaka bardziej dziurawa to tak mi cos barabani z przodu jakbym z kalasznikowa strzelalw takim tempie :razz: no i co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei tak, ze stuka-barabani jak jadę wolno, tak do 40 km/h ale najlepiej to słychać jak sie wlokę tak z 10-20km/h. Odczuwam to jakby na pedłach...Dziwne, ze przy mocnym skręcie nie czuć tego prawie w ogóle albo bardzo słabo.Możecie powiedziec co to może być. Amorki?? Jakie są objawy ich zużycia??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem słyszę głuche puknięcie w nadkolu jak manewruję np. na parkingu i koła mam skręcone max w prawo przy czym koło musi na coś najechać -niski krawężnik, dziura, uskok itp. Podjechałem do mechanika i podnieśliśmy auto na podnośnik ale wszystko wydaje się ok. Normalnie jeżdżę i na dziurach zakrętach jest cicho, czasem tylko owo głuche stuknięcie w przypadku jak powyżej.. Co sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...