Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opcja TV-in i kamera cofania w RNS-E


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie mam takie kodowanie 0309256, włączałem tryb navi podczas odtwarzania teledysku z USB (grało dalej przy navi), oraz wyznaczenie trasy strzałeczka była na FIS (kolor), jak chciałem przejść wtedy na obraz z tunera to zrobiło się czarne tło na ekranie i chyba przestało grać, strzałka była wciąż na FISie i nic nie mrugało, do trybu navi spokojnie dało się wrócić, ale do TV nie, a inne źródła wtedy działały, karta pamięci, radio. Na razie vimhacka nie mam oraz nie mam jeszcze zamontowanego RNS-E na stałe, wiec robię krótkie próby przy 1 din.

A pytanie odnośnie anteny TV ponawiam :wink:

Z tym wyłączeniem, to tak jak pisałem wcześniej a tu Woszu wkleił, to był fix na bug'a w rns'ie jeśli kotś ma ochotę to nie ma problemu, mogę to poprawić od ręki, wystarczy do mnie box wysłać, dodatkowo zrobiłem małą zmianę drugie wyjście nie jest już +12 po stacyjce a służy do zasilania generatora synchronizacji w kablu, (załącza go tylko jak jest tuner włączony albo aktywowana jest kamera cofania)

Dodatkowo jeśli ktoś myślał o kamerce dvr to zakupiłem taki wynalazek Mini dvr Car dvr recorder camera with G sensor and 120 degree wide view angle,support upto 32GB TF card,AV OUTPUT Freeshipping-in Car DVRs from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com jest też na allegro ale w cenie 399 więc zdecydowanie za dużo, ta kamerka ma wyjście CVBS zamiast LCD więc plan mam na jej aktywację na rns'a w razie potrzeby, na życzenie też mogę zrobić przełączanie/aktywowania kamer którymś z klawiszy na mf tak aby można było włączyć wsteczną, podczas jazdy do tyłu, u siebie planuje użyć klawisza do kontroli głosem - mam ten ficzer zakodowany, ale w ogóle z tego nie korzystam

a co do anteny to mam taką jedną, nie kosztowała majątku, ale jeszcze nie miałem jej okazji podłączyć na stałe wstępnie wydaje się że jest lepsza niż jej brak, ale jaj nie urywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem anteny i nie droga jest Cabletech, ma wzmocnienie 28 db. Myślałem wcześniej o Mistralu MI-ANT60 a wzmocnienie ma 26 db.

Czyli tak Cabletech może mieć lepszy zysk w odbiorze sygnału (tylko czy kierunkowy czy dookólny), tylko nie wiem jeszcze gdzie by mogła być chyba najlepiej na szybie jak to piszą w instr., tylko czy by to ładnie wyglądało :decayed:

Mistral dwa razy droższy, ma zasięg dookólny zysk mniejszy, z montażem też nie wiadomo gdzie, choć myślałem w sedanie w trójkącie szyby z tył postawić -blaszkę przylepić na taśmie dwustronnej i przyczepić na magnes.

hmm...:wink:

---------- Post dopisany at 19:49 ---------- Poprzedni post napisany at 18:48 ----------

A właśnie jeszcze kwestia gdzie/do czego najlepiej podłączyć wzmacniacz anteny +12V

No i kolejna sprawa, czy ktoś obserwował, czy zielona dioda ma się świecić tak bardzo delikatnie przy uśpionym RNS-E? (pewnie coś tam na czuwaniu pobiera delikatnie ale pytam jakby co, żeby się upewnić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zawsze można spróbować czegoś takiego :DANT.S11 - Antena | Transfer Multisort Elektronik

A właśnie jeszcze kwestia gdzie/do czego najlepiej podłączyć wzmacniacz anteny +12V

No i kolejna sprawa, czy ktoś obserwował, czy zielona dioda ma się świecić tak bardzo delikatnie przy uśpionym RNS-E? (pewnie coś tam na czuwaniu pobiera delikatnie ale pytam jakby co, żeby się upewnić)

U siebie póki co nie montowałem anteny na stałe, ale... możesz zawsze podłączyć do RadioON przekaźnik i przez niego zasilać antenę (gdybyś miał użyć przekaźnika nie samochodowego pamiętaj o diodzie blokującej )

Zasadniczo nie powinno się świecić wcale - możesz zmierzyć napięcie jakie występuje na wyjściu RadioON ?? normalnie nie powinno tam nic być, jeśli jednak jest znaczy to, że tranzysotr kluczujący zasilanie uC jest częściowo otwarty, procesor jest czymś zasilony, i mógłby odrobinę energii zużywać, ale... próg działania ustawiony jest na 4.4V więc na pewno powyżej delikatnego świecenia ;) jeśli natomiast układ byłby aktywny (ale z wyłączonym zasilaniem tunera) to maksymalny prąd który może zużywać to ~30mA z głównego zasilania i max 3mA z wyjścia RadioON nie ma się więc czym martwić, zwłaszcza, że wszystkie funkcje boxa (poza świeceniem diodą) działają w oparciu o przychodzące ramki CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką antenę jak ta Cabletech, ale innej firmy.

Polecić jej nie mogę, bo u mnie w Gliwicach nic nie odbiera. ....

Moze powodem jest to ze to jakaś chinska kupka, ake cenowo była zbliżona do tego Cabletecha.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zawsze można spróbować czegoś takiego :DANT.S11 - Antena | Transfer Multisort Elektronik

A właśnie jeszcze kwestia gdzie/do czego najlepiej podłączyć wzmacniacz anteny +12V

No i kolejna sprawa, czy ktoś obserwował, czy zielona dioda ma się świecić tak bardzo delikatnie przy uśpionym RNS-E? (pewnie coś tam na czuwaniu pobiera delikatnie ale pytam jakby co, żeby się upewnić)

U siebie póki co nie montowałem anteny na stałe, ale... możesz zawsze podłączyć do RadioON przekaźnik i przez niego zasilać antenę (gdybyś miał użyć przekaźnika nie samochodowego pamiętaj o diodzie blokującej )

Zasadniczo nie powinno się świecić wcale - możesz zmierzyć napięcie jakie występuje na wyjściu RadioON ?? normalnie nie powinno tam nic być, jeśli jednak jest znaczy to, że tranzysotr kluczujący zasilanie uC jest częściowo otwarty, procesor jest czymś zasilony, i mógłby odrobinę energii zużywać, ale... próg działania ustawiony jest na 4.4V więc na pewno powyżej delikatnego świecenia ;) jeśli natomiast układ byłby aktywny (ale z wyłączonym zasilaniem tunera) to maksymalny prąd który może zużywać to ~30mA z głównego zasilania i max 3mA z wyjścia RadioON nie ma się więc czym martwić, zwłaszcza, że wszystkie funkcje boxa (poza świeceniem diodą) działają w oparciu o przychodzące ramki CAN

Jak znajdę chwilę to posprawdzam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tym mrugającym fisem to problem w tym, że mamy tego vimhacka czy jak go tam no i mamy dokładae kolorowe liczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wam miga na fisie ? bo nie mogę odnaleść w wątku o co wam chodzi?

Ja mam vimhack-a odblokowane jest tv-free podczas jazdy i nie widziałem żeby mi coś mrugało na fisie jaki dokładnie jest objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wam miga na fisie ? bo nie mogę odnaleść w wątku o co wam chodzi?

Ja mam vimhack-a odblokowane jest tv-free podczas jazdy i nie widziałem żeby mi coś mrugało na fisie jaki dokładnie jest objaw ?

o to dokładnie chodzi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ja ostatnio grzebałem coś vagiem i zniknęły mi na fisie komunikaty i teraz nie mogę ich wywołać ale bynajmniej nie rozłącza mi teraz tv:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tym mrugającym fisem to problem w tym, że mamy tego vimhacka czy jak go tam no i mamy dokładae kolorowe liczniki

Ja mam i vim hacka i dokładany kolorowy licznik i nic mi nie mruga, z tym że mam całkiem inny adapter multimedialny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tym mrugającym fisem to problem w tym, że mamy tego vimhacka czy jak go tam no i mamy dokładae kolorowe liczniki

Ja mam i vim hacka i dokładany kolorowy licznik i nic mi nie mruga, z tym że mam całkiem inny adapter multimedialny :wink:

No właśnie my mamy samoróbki:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jeszcze kwestia gdzie/do czego najlepiej podłączyć wzmacniacz anteny +12V

No i kolejna sprawa, czy ktoś obserwował, czy zielona dioda ma się świecić tak bardzo delikatnie przy uśpionym RNS-E? (pewnie coś tam na czuwaniu pobiera delikatnie ale pytam jakby co, żeby się upewnić)

U siebie póki co nie montowałem anteny na stałe, ale... możesz zawsze podłączyć do RadioON przekaźnik i przez niego zasilać antenę (gdybyś miał użyć przekaźnika nie samochodowego pamiętaj o diodzie blokującej )

Zasadniczo nie powinno się świecić wcale - możesz zmierzyć napięcie jakie występuje na wyjściu RadioON ?? normalnie nie powinno tam nic być, jeśli jednak jest znaczy to, że tranzysotr kluczujący zasilanie uC jest częściowo otwarty, procesor jest czymś zasilony, i mógłby odrobinę energii zużywać, ale... próg działania ustawiony jest na 4.4V więc na pewno powyżej delikatnego świecenia ;) jeśli natomiast układ byłby aktywny (ale z wyłączonym zasilaniem tunera) to maksymalny prąd który może zużywać to ~30mA z głównego zasilania i max 3mA z wyjścia RadioON nie ma się więc czym martwić, zwłaszcza, że wszystkie funkcje boxa (poza świeceniem diodą) działają w oparciu o przychodzące ramki CAN

Minęło już troszkę od tego posta, ale dopiero zająłem się sprawą anteny na stałe. Pod RadioOn mam podłączony moduł synchronizacji (tak się chyba to nazywa) ten od euro(bo nie mam adaptera kamery), zrobiłem przewód rozłączany (mini kostka 2 pin), w razie gdybym chciał odłączyć euro.

No i chyba tam najlepszym miejscem będzie załączyć zasianie wzmocnienia anteny. Ale czy rzeczywiście dawać przekaźnik? Czy jak bym dał bez, to będzie bardzo obciążać RadioOn? W instrukcji anteny pisze "podłączyć pod ładowarkę samochodową 12V DC 50mA"

Przygotowałem sobie już przejście pod kabelki co mam kostkę o której pisałem wyżej i zrobiłem sobie też wyłącznik, gdybym potrzebować wyłączyć wzmocnienie (antenę). Tylko zastanawiam się nad tym przekaźnikiem. Musi być czy nie:wink:

Sprawa diody - dalej świeci delikatnie na uśpionym, ale nie zauważyłem większego zużycia akumulatora. I chyba wtedy w grudniu mierzyłem i nie było napięcia na RadioOn.

A teraz pomysł (może głupi) :naughty: Może dało by się przypisać klawisz info z pilota wiwy do INFO w RNS-E, czasem by się przydało :wink: Jest takie coś możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszu a kojarzysz moze taka sytuacje u Ciebie albo u kogos gdzie montowales swoj modul: kodowanie lambo, wrzucasz wsteczny, pojawia sie obraz z kamery ale co jakis czas obraz znika i pojawia sie np. menu radia lub innego zrodla dzwieku czy navi, po sek. znow obraz i tak w kolko. Sytuacja wyglada bardzo podobnie jak na fisie ze strzalkami (film kilka postow wyzej) tylko dotyczy obrazu z kamery. Myslalem ze to wina kamery / zasilania modulu (mam w tej chwili PCCM) ale bez modulu, bez kamery sytuacja jest ta sama - wrzucam wsteczny, obraz jest czasny (brak modulu, brak kamery wiec normalne) ale co chwile obraz znika i pojawia sie radio albo inne menu i znow obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już w ofercie konwertery RGB->Composite, dzięki którym obraz z kamery cofania będzie kolorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem z zestawem od woszu i kodowaniem... O ile nie mogłem nic innego zakodować niż LAMBORGHINI jeśli chodzi o kamere cofania, próbowałem również zakodować samo radio jak od lamborgini. A dlaczego ?

Na początku film, w którym kamera cofania działa perfekcyjnie:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zD3_uzgm_GU

Niestety nudziło mnie ręczne przełączanie podczas cofania na TV więc spiąłem się w sobie i zrobiłem kodowaniem, żeby przełączało się z automatu po wrzuceniu wstecznego. I tutaj pojawia się problem, który prezentuje poniższy film:

Najpierw jest na TV - DVBT WIWA obraz ok, potem wrzucam wsteczny i obraz kamery już jest przesunięty o 20% w dół, u góry jest jakieś nałożenie ekranu i pokazują się duszki... Po powrocie na zwykłe DVBT obraz już jest tak samo zniekształcony jak na kamerze cofania... I to musi mieć jakiś związek z kodowaniem, bo przy przełączaniu ręcznym nie pamietam takiego problemu...

Ma ktoś jakiś pomysł na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety rns-e w wiekszosci musi hyc na lambo żeby działała kamera w automacie. Tego nie przeskoczysz, a przynajmniej ja nie wiem jak. Na kodowaniu Audi nie pamięta navi tych ustawień auto przełączania.

Co do obrazu z kamery to sprawa jasna. Wygląda na to ze Twoja kamera nie ma systemu ntsc, a niestety musi być nts. Przy powrocie z kamery na tuner (wyłączenie wstecznego) pojawia się drugie niedociągnięcie rns-e, czyli obraz zostaje w trybie ntsc, a tuner masz ustawiony na pal. Wszystko by bylo ok jak by navi w tym trybie zostawala, ale niestety tak nie jest i po wylączeniu navi na pewien czas, wraca tryb pal. Mozna to obejść tak, że tuner ustawiasz na ntsc i po każdym uruchomieniu navi jak wsiadasz do auta wrzucasz na sekunde wsteczny i navi przestawia się na ntsc. Ale jak nie masz kamery w ntsc, to i tak w automacie obrazu z kamery nie bedziesz mial ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszu, sprawdzałeś może czy można jednocześnie mieć euro i hdmi podłączone, chciałbym pociągnąć hdmi do zagłówka żeby wyświetlać to samo co w navi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, cos mi powiadomienie nie działa i nie widziałem ze ktoś odpisał:)

tak sprawdzałem. U mnie wiwa hd50 daje obraz jednocześnie na euro i hdmi

Kanal - nie spotkałem się z takimi objawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...