Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opcja TV-in i kamera cofania w RNS-E


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

dwa kable to zasilanie, a pozostale dwa to siec can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos myslal nad opracowaniem pelnego sterowania tunerem z RNS'a? przynajmniej zmiana kanalow tv. znalazlem taki filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cos opracowane przy niewielkiej współpracy i kilku chętnych mogę wypuscic

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cos opracowane przy niewielkiej współpracy i kilku chętnych mogę wypuscic

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Chetni napewno sie znajda. Tylko zapewne sterowanie bedzie mozliwe tylko jednym konkretnym modelem tunera. Masz pelne sterowanie tunerem z rns'a czy tylko zmiane kanalow? ja zapewne bede pierszym chetnym jak juz uzbroje sie w zestaw tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cos opracowane przy niewielkiej współpracy i kilku chętnych mogę wypuscic

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Chetni napewno sie znajda. Tylko zapewne sterowanie bedzie mozliwe tylko jednym konkretnym modelem tunera. Masz pelne sterowanie tunerem z rns'a czy tylko zmiane kanalow? ja zapewne bede pierszym chetnym jak juz uzbroje sie w zestaw tv.

wybrałem sobie kilka najważniejszych klawiszy, (wszystkie możliwe na rns'e + kierownica) poniższa grafika powinna ułatwić zrozumienie.

No właśnie sporo tego na rynku, nie jestem pewien czy wszystkie piloty wysyłają to samo czy każdy co innego

a33c0e2c4a2ca55cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy czy beda chetni no i jakas alternatywa jesli ktos nie posiada multifunkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy czy beda chetni no i jakas alternatywa jesli ktos nie posiada multifunkcji.

MF nie jest konieczna, alternatywą jest np dłuższe przytrzymanie któregoś klawisza i w ten sposób zrobienie wirtualnych klawiszy (coś a'la capslock) problemem jest sygnalizacja tego stanu do dyspozycji jest jedynie górna linia FIS, co do chętnych od pięciu można już robić, chodzi konkretnie o płytkę PCB, którą zamawiam w profesjonalnej firmie, a to raz, że trwa zamim zrobią dwa że jednej sztuki się nie bardzo opłaca

koszt szacuje na poziomie około 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że na multifunkcji jest tylko regulacja głośności tunera. A tego akurat ustawiać nie trzeba - można ustawić jeden poziom pilotem i głośność zmieniać na RNS-e.

Sgx, nie myślałeś o dorobieniu funkcji uczenia układu z dostępnego pilota? Bo podejrzewam, że każdy ma jednak inne kody RC5. Chociaż akurat ten tuner WIWA HD-50 wydaje mi się dobrym rozwiązaniem i nie ma potrzeby stosować innego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że na multifunkcji jest tylko regulacja głośności tunera. A tego akurat ustawiać nie trzeba - można ustawić jeden poziom pilotem i głośność zmieniać na RNS-e.

Sgx, nie myślałeś o dorobieniu funkcji uczenia układu z dostępnego pilota? Bo podejrzewam, że każdy ma jednak inne kody RC5. Chociaż akurat ten tuner WIWA HD-50 wydaje mi się dobrym rozwiązaniem i nie ma potrzeby stosować innego;)

Nie pamiętam już czemu dałem vol na kierownice, ale na bank nie aby głośność obsługiwać :) co do kodu to właśnie rzecz w tym, że to nie RC5 bardziej przypomina ramkę LIN niż RC5 jak masz dostęp do jakiegoś analizatora logicznego / oscyloskopu spróbuj zrobić screen zobaczymy, jeśli wszystkie nadanją w tym samym standardzie ale innymi kodami to można by je przyuczać.

Poniżej to co nadaje BestBuy

a5d9bebaa3a00a4bm.jpg

Juz pamietam i chyba w hd-50 jest tak samo glowne menu muzyka/zdjecia/film/pvr potrzebuje tych klawiszy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klawisze co dałeś na rysunku na poprzedniej stronie mnie zmyliły, bo na pilocie z HD-50 to jest właśnie głośność.

Niestety nie mam jak sprawdzić tych ramek, ale jak ktoś ma taką możliwość, to mogę pożyczyć pilota:)

sgx - sprawdź priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszu

Interesuje mnie kompletny zestaw do tv i kamerki wersja z pilotem

ps możesz podać nr tel jestem z okolic i chętnie bym pogadał

Sgx

Jeśli ten twój zestaw będzie gotów i w rozsądnej kwocie pisałbym się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszu

Interesuje mnie kompletny zestaw do tv i kamerki wersja z pilotem

ps możesz podać nr tel jestem z okolic i chętnie bym pogadał

Sgx

Jeśli ten twój zestaw będzie gotów i w rozsądnej kwocie pisałbym się

Projekt zrobiony część elementów przyjechała płytka zamówiona :) na początek 5 kompletów dodatkowo zaszyłem funkcje - wyjście 12V do aktywacji kamery jak dostanę PCB i złoże pierwszy komplet dam znać a tymczasem można by zrobić jakąś listę kolejkową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktywacja zasilania kamery jest juz w adapterze. Kamera zalaczy sie po wlaczeniu biegu wstecznego i rns automatycznie przelacza obraz:)

Jak masz juz czesci, to podlicz ile bys za to chcial, bo reklamuje Twoj modul przy sprzedazy swojego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki powinny przyjść w ten czwartek/piątek, części podliczyłem koszt 110zł w promocji z wysyłką, pierwsza sztuka przy odrobinie szczęścia powinna powstać w weekend. Wpadł mi w ręce tuner HD-50, wygląda na to, że pilot działa w tym samym standardzie, więc nie powinno być problemu, jedyne co mi się nie udało to znaleźć gniazda jack 2.5mm 4piny ( szukałem TME, Farnell, Maritex Seguro Lispol Cyfronika itp - nie ma ich nigdzie :( )(tu bestbuy był lepszy miał 3pinowe ogólnodostępne) wtyczki kupione więc adapter włoży się zamiast pilota, ewentualnie można podłączyć równolegle, ale to wymaga cięcia kabla z odbiornikiem podczerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by był ktoś zainteresowany, to w najbliższym czasie będzie dostępnych kilka zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...