Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opcja TV-in i kamera cofania w RNS-E


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje porównać kodowanie navi, bo u mnie na Lambo kolor fis nie mruga, ale nie da sie ogladac tv w trybie navi, jak sprawdze kodowanie to tu dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne:

To że jest czarny ekran przy włączonej nawi to taki ficzer ;) jak chesz poprawimy :D chodziło o to, że w poprzedniej wersji z inna przetwornicą obciążenie jej tunerem i np dyskiem pod tunerem generowało sporo ciepła, więc żeby zestaw nie pracował jak nie używasz sprawdzałem co jest wybrane jako źródło, niestety w nawi jest mały bug (chyba) i czy masz wybrany tuner tv czy aux radio pokazuje tą samą wartość w ramce, więc zabezpieczyłem się przed tym sprawdzając co jest wyświetlane na FIS\ie konkretnie w dolnej linii, jeśli jest TV na początku i wybrana TV lub AUX jako źródło to załącza tuner, problemem jest jeśli chcesz jednocześnie oglądać TV i nawigować, wtedy na drugiej linii fisa jest coś innego i tuner jest odłączany.

W wersji którą macie przetwornica jest dużo lepsza, przy samym tunerze nie generuje w ogóle ciepła (które byłbym w stanie wykryć palcem) linijka jednak została, jeśli ktoś chce mogę mu to poprawić - kontakt na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje porównać kodowanie navi, bo u mnie na Lambo kolor fis nie mruga, ale nie da sie ogladac tv w trybie navi, jak sprawdze kodowanie to tu dopisze

to zerknij jakie masz kodowanie w nawi i zobaczymy moze to cos pomoze....czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam 110152 dla przypomnienia wklejam opis z wiki.ross-tech:

0?xxxxx: Model

1 = Lamborghini

2 = Audi A3 (8P)

3 = Audi A4 (8E)

4 = Audi A4 Cabriolet (8H)

5 = Audi A6 (4B)

6 = Audi TT (8J)

7 = Audi R8 (42)

0x?xxxx: Treble Speaker Monitoring inactive

0 = Front Treble Speaker Monitoring inactive active (NOT Audi A4 Cabriolet)

1 = Front Treble Speaker Monitoring inactive inactive (ONLY Audi A4 Cabriolet)

0xx?xxx: Sound Characteristic

0 = Sound Characteristic linear

1 = Audi A4 (8E)

2 = Audi A6 (4B)

3 = Audi A4 Cabriolet (8H)

4 = Audi TT (8J)

5 = Audi A3 (8P)

9 = Sound System

0xxx?xx: Telephone/Telematic

1 = Telephone not installed (Remote Feed Voltage for Microphone active)

2 = Base Plate (Temic - Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

3 = Base Plate (Cullmann - Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

4 = Base Plate (Nokia - Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

5 = Telematic Europa (Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

6 = Telematic US (Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

7 = Base Plate diagnostic capable with Comfort Control

0xxxx?x: Equipment I

1 = Tuner not installed

2 = Digital-Radio installed

3 = Satellite-Radio installed

4 = Satellite and Digital-Radio installed

5 = Analog Input (AUX) installed

7 = Satellite-Radio & Analog Input (AUX) installed

0xxxxx?: Equipment II

1 = TV-Tuner/CD-Changer/Multi-Function Steering Wheel not installed

2 = TV-Tuner installed

3 = CD-Changer installed

4 = TV-Tuner and CD-Changer installed

5 = Multi-Function Steering Wheel installed

6 = TV-Tuner and Multi-Function Steering Wheel installed

7 = CD-Changer and Multi-Function Steering Wheel installed

8 = TV-Tuner and CD-Changer and Multi-Function Steering Wheel installed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110152

1 = Lamborghini ????? może to jest klucz?? :decayed:

1 = Front Treble Speaker Monitoring inactive inactive (ONLY Audi A4 Cabriolet)

0 = Sound Characteristic linear

1 = Telephone not installed (Remote Feed Voltage for Microphone active)

5 = Analog Input (AUX) installed

2 = TV-Tuner installed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być lambo jak masz automatyczne przelaczanie kamery. Inaczej rns nie pamięta tej opcji. ...

Zapodaj u siebie, zobaczymy jak to zadziała na fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mi przychodzi głowy.

Napiszcie kto ma softowego vimgacka wygranego (odblokowanie wideo podczas jazdy).

Czasem to tez nie mąci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mi przychodzi głowy.

Napiszcie kto ma softowego vimgacka wygranego (odblokowanie wideo podczas jazdy).

Czasem to tez nie mąci....

ja mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur82, jakie masz kodowanie?

jutro sprawdze ale na bank nie mam na lambo

---------- Post dopisany 24-11-2013 at 00:38 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2013 at 22:53 ----------

zmina kodowanie nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki fejs jak poniżej. Mam do niego podpięty miniPC (android) po CVBS. Używam tego głownie dla dzieci i ich bajek oraz gier . Mam na tym też np. automape ale niestety rozdzielczość jest beznadziejna (ze względu na nie skalowany sygnał CVBS) tzn. większość opisów funkcji itp. jest nie czytelna. Mogę z tego mini PC spróbować wyciągnąć RGB z synch. po gnieździe VGA tylko nie wiem czy jest sens się z tym bawić. Czy możecie wrzucić fotę jak u was wygląda np. menu tego tunera który podpinacie jak jest z czytelnością.

Jak bym widział to mógłbym porównać ze swoim i wtedy wiedziałbym czy gra jest warta świeczki i warto wywalić tego mojego fejsa kupić dekoder HDMI-VGA wyciągnąć z tego RGB synch i kupić ten unlocker TV który sprzedaje Woszu bo można naprawdę niezły kombajn multimedialny sobie zrobić z Androida (steruje tym myszą żyroskopową po 2,4Ghz więc wszystko jest schowane)

Poniżje zdjęcie mojego fejsa , wygląd automapy (interferencja obrazu na zdjęciach związana jest z odświeżaniem )

można z niej korzystać ale jej obsługa jest beznadziejna bo opisy funkcji są praktycznie nie czytelne :kwasny:

mm-rns-e.jpg

IMG_20131017_082924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi Iceskywolker miałem okazję podłączyć się do auta (b7) z kolorowym fis'em i ledowym rns'em podłączyliśmy i przejechaliśmy się chwilę, ale nie widać było żadnych zakłóceń, została mi jeszcze jedna opcja do sprawdzenia, ale póki co nic nie wskazuje na problem przynajmniej w aucie Tomka, Artur, Wladi macie wyjątkowe samochody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki fejs jak poniżej. Mam do niego podpięty miniPC (android) po CVBS. Używam tego głownie dla dzieci i ich bajek oraz gier . Mam na tym też np. automape ale niestety rozdzielczość jest beznadziejna (ze względu na nie skalowany sygnał CVBS) tzn. większość opisów funkcji itp. jest nie czytelna. Mogę z tego mini PC spróbować wyciągnąć RGB z synch. po gnieździe VGA tylko nie wiem czy jest sens się z tym bawić. Czy możecie wrzucić fotę jak u was wygląda np. menu tego tunera który podpinacie jak jest z czytelnością.

Jak bym widział to mógłbym porównać ze swoim i wtedy wiedziałbym czy gra jest warta świeczki i warto wywalić tego mojego fejsa kupić dekoder HDMI-VGA wyciągnąć z tego RGB synch i kupić ten unlocker TV który sprzedaje Woszu bo można naprawdę niezły kombajn multimedialny sobie zrobić z Androida (steruje tym myszą żyroskopową po 2,4Ghz więc wszystko jest schowane)

Poniżje zdjęcie mojego fejsa , wygląd automapy (interferencja obrazu na zdjęciach związana jest z odświeżaniem )

można z niej korzystać ale jej obsługa jest beznadziejna bo opisy funkcji są praktycznie nie czytelne :kwasny:

http://static1.tme.eu/katalog_pics/2/3/8/23899e9bdb3e7881560faa4faa175f56/mm-rns-e.jpg

http://s15.postimg.org/o0wacezl7/IMG_20131017_082924.jpg

Witaj Kolego,

Ja w swoim projekcie CAR-PC zakładam wykorzystanie RNS-E jako wyświetlacza obrazu wykorzystując przy tym sterowanie z klawiszy RNS-E oraz multifunkcji (klawisze będą interpretowane przez CAR-PC).

Mam nadzieję, że kolega SGX nie ma nic przeciwko jeśli napiszę, że przechwycenie sterowania to będzie zasługa kolegi ;)

Wymieniłem ostatnio RNS-E na wersje LED, dla uzyskania jeszcze lepszego efektu. Planuję wyciągnąć sygnał RGB + sync z VGA (lub ewentualnie HDMI + adapter VGA na końcu) za pomocą takiego układziku VGA to RGB+sync converter. Szkopuł później w odpowiednim ustawieniu parametrów sygnału VGA. Z tego co czytałem to przy starszym RNS-E "idealne" parametry dało się uzyskać tylko na płytach z chipsetem Intel 945, który pozwalał na customowe ustawienia sygnału VGA.

Liczę tutaj, że przy nowym RNS-E nie będzie trzeba aż tak mocno kombinować z parametrami sygnału dla uzyskania ostrego obrazu, rozdzielczość samego RNS-E też jest zupełnie inna.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, na pewno podzielę się na łamach forum co z tego wyszło.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem budować CAR-PC na mini-itx (mam nawet taką płytę Intela zasilaną 12V)

Uznałem jednak że dla naszego wymiaru monitora w RNS-E to nie jest sesnowny pomysł.

W tej chwili mam takiego dongla na androidzie procek 2x1,2Ghz ale nie oto to chodzi bo to nie ma być demon prędkości :wink:

Przewagą jest platforma andka która jest bardziej skierowana pod małe wyświetlacze i łatwiej jest ją obsługiwać nie wspomnę już o ilości programów każdy kto ma smartfona wie o czym mówię. Sterowanie mam za pomocą takiej myszy żyroskopowej (nie wyobrażam sobie ogarnięcie sterowania RNS-Em CARPC zrobionego na płycie PC rozumiem że pewnie kursorem sterowała ny gałaka tak jak to ma miejsce w wyznaczeniu punktu trasy w navi ale to raczej uciążliwa obsługa i raczej zbyt irytująca w użytkowaniu. Taka myszka działa jak zwykła tyle że "machamy" sobie nią w powietrzu są też lepsze wersje z klawiaturą QWERTY wtedy jest jeszcze prosciej.

rc9_1.jpg

Mnie zależy na tym aby się dowiedzieć czy warto się bawić w temacie kupowania konwertera HDMI-VGA czy obraz będzie dużo lepszy niż to co mam po CVBS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy testowaliście jakieś anteny? Zgrabne, mało widoczne no i oczywiście ładnie ściągające sygnał DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi Iceskywolker miałem okazję podłączyć się do auta (b7) z kolorowym fis'em i ledowym rns'em podłączyliśmy i przejechaliśmy się chwilę, ale nie widać było żadnych zakłóceń, została mi jeszcze jedna opcja do sprawdzenia, ale póki co nic nie wskazuje na problem przynajmniej w aucie Tomka, Artur, Wladi macie wyjątkowe samochody :)

Przy jakim kodowaniu sprawdzaliście? Nie mam VCDSa, więc jakbym miał poprawić kodowanie to muszę być pewny że to pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim kodowaniu sprawdzaliście? Nie mam VCDSa, więc jakbym miał poprawić kodowanie to muszę być pewny że to pomoże..

Cześć, kodowanie RNS-E u mnie to 0301715.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam takie kodowanie 0309256, włączałem tryb navi podczas odtwarzania teledysku z USB (grało dalej przy navi), oraz wyznaczenie trasy strzałeczka była na FIS (kolor), jak chciałem przejść wtedy na obraz z tunera to zrobiło się czarne tło na ekranie i chyba przestało grać, strzałka była wciąż na FISie i nic nie mrugało, do trybu navi spokojnie dało się wrócić, ale do TV nie, a inne źródła wtedy działały, karta pamięci, radio. Na razie vimhacka nie mam oraz nie mam jeszcze zamontowanego RNS-E na stałe, wiec robię krótkie próby przy 1 din.

A pytanie odnośnie anteny TV ponawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...