Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opcja TV-in i kamera cofania w RNS-E


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

Pany , jest moze gdzie na forum jakis ranking anten do tv rnse , bo chce cos na dniach przytulic ? Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę czasu minęło od ostatniej aktywności w tym temacie, więc czas go rozruszać :)

Zestaw troszkę się pozmieniał. Teraz zestaw do podłączenia tunera i kamery cofania w kolorze, wygląda tak:

73894a2b904d3198gen.jpg

1. BOX - Unlock-R
Emulator wejścia TV w RNS-E, umożliwiający sterowanie tunerem WIWA HD50 z poziomu przycisków nawigacji.

Box ma wbudowany zasilacz, umożliwiający podłączenie do tunera nawet dysku twardego.

Ewolucję przeszła przetwornica, która nie sieje już zakłóceń.

Box działa zarówno w samochodach z instalacją CAN jak i bez niej. Instalacja bez CANa wymaga podpięcia dodatkowo do boxa sygnału ze światła cofania.



2. Wiązka audio-video (długość około 1m).
Wiązka, pozwalająca na podłączenie tunera i kamery do RNS-E. Jest również dodatkowe wejście audio AUX, które umożliwi podłączenie zewnętrznego źródła audio, np. odtwarzacza MP3.

3. Adapter kamery cofania
Adapter służy do podłączenia kamery cofania do RNS-E (obraz z kamery cofania w kolorze).

Prawidłowe podłączenie zestawu + kodowanie, umożliwia automatyczne przełączanie nawigacji na obraz z kamery cofania, po wbiciu biegu wstecznego.

Adapter ma na wyjściu przewód do zasilania kamery cofania (12V po wbiciu wstecznego).
Warunkiem jest jednak zastosowanie kamery z systemem NTSC, ponieważ w trybie automatycznego przełączania, RNS-E pracuje właśnie w NTSC.


UWAGA!!!
Nawigacje z numerami kończącymi się na 193G, 193D oraz 193B nie obsługują trybu automatycznego przełączania obrazu na kamerę cofania.
Z serii 193 działa tylko na tej z literką A na końcu. Innych navi z serii 193 nie miałem okazji sprawidzić.

W tych wersjach możliwe jest tylko oglądanie obrazu z kamery w trybie ręcznym, tzn. po przestawieniu navi na TV (w menu), jednak wtedy kamera musi być w systemie PAL


Pozostałe elementy niezbędne do skompletowania systemu to:
- Tuner DVBT WIWA HD50, z funkcją odtwarzacza USB (HDD, Pendrive) i wyjściem EURO RGB (SCART) – na necie od ok 90zł.

Największą zaletą tego rodzaju urządzenia jest oczywiście odtwarzacz USB, pozwalający na oglądanie filmów w różnych formatach.
- Antena TV, jeżeli chcemy odbierać naziemną TV cyfrową

- Kamera cofania


Instrukcje montażu i kodowania:
https://www.dropbox.com/s/y2zljuuqwrym55i/Poradnik.pdf?dl=0
https://dl.dropboxusercontent.com/u/48146112/MagicBox_v2_4.pdf

Filmy ukazujące działanie:

Ten wątek nie jest ogłoszeniem, bo być nim nie może. Ogłoszenia sprzedaży zestawu, z przyczyn niezależnych ode mnie, nie będą już wystawiane na forum.

W przypadku pytań w sprawach technicznych, proszę zadawać je tutaj.

W innych sprawach zapraszam na priv,

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zestawik kupiony pomoc w podłączeniu od woszu była dziękuję jeszcze raz pozdrawiam tu daje linka na potwierdzenie jeszcze dziś mnie czeka wgranie free tv

https://youtu.be/HPq2qRR0NN8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszu, pytanie mam czy pod navi RNS-e z numerem z końcówką 192 ten moduł będzie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sorki, że nie odpisuję, ale nie dostaję powiadomień, że ktoś napisał.

z końcówką 192 będzie ok.

Co do anteny, to najczęściej klienci kupują takie:

http://anteny.pl/images/zdjeciasklep/antenasmac.jpg?KeepThis=true&TB_iframe=true&height=430&width=700

Chociaż odbiór TV i tak zależy głównie od siły sygnału i jak jest kiepsko, to nawet antena od tira nie pomoże:)

http://anteny.pl/images/zdjeciasklep/exclusive_camp_dvb-t_antena.jpg?KeepThis=true&TB_iframe=true&height=430&width=700


Chudy, pochwal się że zrobiłeś sam TV FREE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sorki, że nie odpisuję, ale nie dostaję powiadomień, że ktoś napisał.

z końcówką 192 będzie ok.

Co do anteny, to najczęściej klienci kupują takie:

http://anteny.pl/images/zdjeciasklep/antenasmac.jpg?KeepThis=true&TB_iframe=true&height=430&width=700

Chociaż odbiór TV i tak zależy głównie od siły sygnału i jak jest kiepsko, to nawet antena od tira nie pomoże:)

http://anteny.pl/images/zdjeciasklep/exclusive_camp_dvb-t_antena.jpg?KeepThis=true&TB_iframe=true&height=430&width=700

Chudy, pochwal się że zrobiłeś sam TV FREE:)

Anteny te pierwsze najlepsze do tego sumator na 2 anteny i jest pięknie

Tak dokładnie free tv zrobione śmiga pięknie teledyski lecą zamiast mp3 hehe jak ktps będzie potrzebował pomocy przy free tv to mogę pomoc ale robić to według tego co dał woszu w 1 poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym podziękować Mariuszowi za pełen profesjonalizm zarówno wykonania zestawu jak i pomocy technicznej.

Odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymałem bardzo szybko nawet na te dość błahe.

Po zamówieniu zestawu w niedziele zestaw dotarł do mnie we wtorek.

Całość u mnie składa się z:

Zestaw od woszu

Tuner WIWA HD50

4l0 827 574 blenda

4l0 980 551 d kamera

Edytowane przez krzysztof 36418
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Jakie macie doswiadczenia z ogladanie TV podczas jazdy (wiem trzeba patrzec na droge a nie na radio) ale chodzi mi o sygnał czy czesto sie gubi czy zacina czy tylko praktycznie na postoju jest szansa to obejrzec płynnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy blenda i kamera z A6 C6 podejdzie pod A4 b6 i pod zestaw od wrzosa??

Edytowane przez pajda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to wrzosu?:)

Nie wiem czy z A6 podejdzie, natomiast z powodzeniem zakładają z Q7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy blenda i kamera z A6 C6 podejdzie pod A4 b6 i pod zestaw od wrzosa??

Blenda w a4 B6/B7 w a6 c6 jak i w q7 jest taka sama

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź.

Jedyne co wymaga przeróbki, to kabel, bo ori kamera ma wtyk fakra, a w adapterze kamery masz gniazdo cinch.

Aha, no i nie wiem jak zasilanie, bo z adaptera jest 12V do zasilania kamery przewidziane. Ori jest na 12V? Wie ktos?

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to wrzosu?:)

Nie wiem czy z A6 podejdzie, natomiast z powodzeniem zakładają z Q7

Sorki tak to jest jak się pisze na tel.

Jak kupie sam adapter pod kamere cofania to musze tez kupic ten tuner dvd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś wymiary sprawdzić. Sam nad taką myślałem, ale nie znalazłem wymiarów ori klamki, a rozkręcać mi się nie chciało:)

Mam pewne obawy, bo niby jest tam od tyłu widoczny przycisk otwierania klapy (trunk switch), ale od przodu nie widać żeby tam był przycisk w tej wnęce....

Chyba że jakiś zbliżeniowy:)

Ja właśnie kupiłem taką:

http://pl.aliexpress.com/item/CCD-HD-Car-Reverse-Rear-View-Backup-Camera-for-02-11-Audi-A4-B6-B7-B8/32326893934.html

i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiej jakości. Ma naprawdę fajną jakość. Wcześniej miałem z chipem cmos i w porównaniu z tą CCD do jest niebo a ziemia (na korzyść CCD oczywiście). No i cena 14$..... Na allegro widziałem takie za 120zł....


W najbliższym czasie być może przedstawię rozwiązanie, które wypatrzył Chudy112, a ja właśnie testuję.

Chodzi o podłączenie smartfona do RNS-E:)

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej juz sie nie moge doczekac nowego moda do radia hehe a co do kamery cofania tez sie zastanawiam wlasnie nad kupnem takiej do klamki a teraz mam ta co woszu dal w linku i u nas wlasnie kosztuje przeszlo 100 zl i ten led tablicy rozni sie jest troche zolty a tak to ok obraz git

Dzis lub jutro dodam filmik z podlaczebia telefonu pod rnse taki maly koleny modzik ;) dzis to odbieram i testuje :) pozdrawiam i douslyszenia :)

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Chudy112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...