Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opcja TV-in i kamera cofania w RNS-E


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

 

Zawartość dodana 1 minute later

Witam, zabieram się za montowanie kamery w moim avancie. Mam pytanie którędy należy poprowadzić kable z klapy do wnętrza i dalej do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączysz ale bez sterowania z poziomu nawigacji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od woszu po tv i filmy z USB perfekcyjnie wykonany wszystko ładnie wyświetla i gra banalny montaż [emoji4] dziękuję bardzo Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez MaxiiDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 19:16, polop81 napisał:

Witam

Kupiłem na Aliexpres radio dedykowane do A4 z obsługą Can.

Po montażu radia byłem zmuszony doprowadzić kable Can z licznika do radia bo ich nie miałem. 19 i 20 z licznika do 12 i 7 w kostce ISO  w radiu- 19 z 7 i 20 z 12.

Bez Can radio włącza się na parę sekund i gaśnie. Wtyczki do radia są gotowe więc ich nie przerabiałem tylko dwa przewody + i - i can i będzie działać. :)

Nie ma potrzeby demontować licznika, wystarczy odkręcić schowek pod kierownicą i pokrywę bezpieczników i bez problemu sięgniemy i odepniemy niebieską wtyczkę i lutujemy.

Po podłączeniu Can radio uruchamia się z kluczykiem, po wyciągnięciu gasnie. Na postoju gra w zależności ile ustawimy od 30sek do max. Jak zgaśnie wystarczy drzwi otworzyć i zamknąć i się samo uruchamia pod warunkiem że kluczyk w stacyjce.

Po wbiciu wstecznego radio samo się przełącza na kamerę ( nie mam kamerki więc wyświetla jakiś znaczek)

Aby na wyświetlaczu coś wyświetlało, potrzeba użyć VAG lub VCDS  wchodzimy 17 adaptacja kanał 62 odczyt sprawdzamy ile wyświetli ( mnie 0 więc zapisałem 1) i od razu wyświetlacz już pokazuje radio.

Radio ma wbudowane WIFI ale chciałem dodać modem LTE i o dziwo :banan: szukałem po internecie współpracujące z Androidem. Miałem w szufladzie stary LTE z Plusa ZTE MF821, podpiąłem do USB i działa !!!!!! 

Radio warte swojej ceny. Mamy możliwości takie jak w tablecie a nawet większe.

Czekam na kamerę cofania jak zamontuje to dam znać.

Jedyny problem jaki mam to po włączeniu świateł radio FM cichutko bzyczy ale tylko z światłami. Problemu tego na USB  i DVD nie ma.

Co może być przyczyną? Jakiś filtr na antenę?????:mellow:

Kolego podeślesz link na priv jakie radyjko kupiłeś?

Dnia 7.04.2017 o 22:39, polop81 napisał:
  Ukryj zawartość

 

 

Zawartość dodana 1 minute later

Witam, zabieram się za montowanie kamery w moim avancie. Mam pytanie którędy należy poprowadzić kable z klapy do wnętrza i dalej do radia?


Lecisz boczkiem bagażnika, poźniej listwa progowa i wychodzisz za schowkiem pasażera.

Edytowane przez Carrneiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć woszu

rozumiem że moduł z a3 8p również zadziała? jeżeli miałbym się decydować to na 2 szt, jedna do a4 b7 i druga do a3 8p, oba samochody z rns'e ledowym jeden A drugi niestety G :)
Widzę że ze śląska także ewentualna ustawka wchodzi w grę?

Edytowane przez kaned84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta? Jutro odbieram zestaw od "woszu"? będzie montowany w a6 c5, zobaczymy jak się będzie prawowało.

i akurat tak się złożyło że jest black friday? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zamontowany, fakt musiałem zmienić instalację w qaudlock. Kamerka działa, tv i aux też są.

Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś montował kamerę z aktywnymi liniami trajektorii cofania w A4 B7? Czy jest możliwe to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, widzę, że trochę się tutaj działo, a jakoś mi to umknęło

Nie wiem czy pytania jeszcze aktualne, ale odpowiem dla potomności.

W dniu 17.03.2019 o 12:52, xxslawek11xx napisał:

Mam pytanie co do podpięcia zasilania z anteny. Nie mam pomysłu gdzie. Ktoś może podpowiedzieć gdzie najlepiej i najbezpieczniej.

Nie wiem jaką masz wersję zestawu. W nowych jest wyprowadzenie do zasilania anteny.

Jeśli takiego nie masz, to najlepiej wziąć przekaźnik z cewką 5V i podłączyć go pod zasilanie tunera, a na styki normalnie otwarte podłączyć z jednej strony stabilne 12V np z zasilania navi, a z drugiej strony antenę.  W ten sposób antena będzie działać tylko wtedy co tuner i nie rozpieprzy Ci aku.

 

W dniu 23.01.2019 o 18:55, Maverick_89 napisał:

Ktoś montował kamerę z aktywnymi liniami trajektorii cofania w A4 B7? Czy jest możliwe to podłączyć?

To chyba musiał by być jakiś moduł odczytujący kąt skrętu kierownicy i generujący linię na obrazie. Ja takowego ustrojstwa nie mam niestety.

W dniu 7.09.2017 o 09:48, kaned84 napisał:

cześć woszu

rozumiem że moduł z a3 8p również zadziała? jeżeli miałbym się decydować to na 2 szt, jedna do a4 b7 i druga do a3 8p, oba samochody z rns'e ledowym jeden A drugi niestety G :)
Widzę że ze śląska także ewentualna ustawka wchodzi w grę?

G niestety nie działają. A z reguły były ok, ale jeden się zdarzył co niestety nie działał. Zawsze może się trafić jakiś składak, w którym obudowa jest inna niż bebechy.... Nie wiem czy rozmawialiśmy, bo to 1,5 roku temu pisałeś, ale na przyszłość polecam kontakt na priv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem jaką masz wersję zestawu. W nowych jest wyprowadzenie do zasilania anteny.

Jeśli takiego nie masz, to najlepiej wziąć przekaźnik z cewką 5V i podłączyć go pod zasilanie tunera, a na styki normalnie otwarte podłączyć z jednej strony stabilne 12V np z zasilania navi, a z drugiej strony antenę.  W ten sposób antena będzie działać tylko wtedy co tuner i nie rozpieprzy Ci aku."

Co do zestawu to mam taki jak z pierwszego posta. Antenę również
Czyli mam zasilanie anteny podpiąć bezpośrednio pod zasilanie tunera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę jutro wieczorem przy kompie z to skrobne schemat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej schemat.

Zastosuj przekaźnik z cewką 5V DC i przynajmniej jednym stykiem normalnie otwartym (NO)

antena.jpg

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2019 o 08:46, woszu napisał:

Poniżej schemat.

Zastosuj przekaźnik z cewką 5V DC i przynajmniej jednym stykiem normalnie otwartym (NO)

antena.jpg

Dzięki wielkie ! Teraz już sobie poradzę :)

A jeżeli mogę się zapytać to co sądzisz o podpięciu wtyczki od zapalniczki, która chcę dodatkowo zamontować a zasilanie wziąć ze skrzynki bezpieczników i zamontować pod to baypasa jeżeli chodzi o bezpiecznik, ponieważ chciałem zamontować je pod rejestrator tak aby włączał się po przekręceniu kluczyka i wyłączał się po wyjęciu.
Wiem że to już inny temat ale widzę że z elektryki i elektroniki jesteś mistrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można. Ja rejestrator podpiąłem pod zasilanie po stacyjce, które jest w lampce w podsufitce:)

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...