Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadający pasek micro, oberwana rolka prowadząca


djbovorta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich .

Obecnie przebywam w Niemczech i przed wyjazdem robiłem wszystko na cacy w mojej audiczce żeby śmiało śmignąć takie trasy .Miałem jakieś 2tyś km temu zdarzenie takie że spadł mi pasek micro ponieważ napinacz był już do wymiany i był bardzo krzywo co spowodowało spadnięcie paska i jego zerwanie .Przy okazji demontażu przodu auta zrobiłem rozrząd. Dziś jadąc sobie po niemieckiej ziemi zaświeca mi sie kontrolka od ładowania i wspomagania brak .Myślę sobie nie możliwe co dopiero nowy pasek nowy cały napinacz.Zatrzymuje się otwieram maskę i pasek faktycznie spadł .Co jeszcze sie stało ? , na rolce napinającej oberwał się pierwszy od chłodnicy ten felc i jak mniemam od tego pasek spadł.Ale dlaczego się oberwał ? miał ktoś jakieś podobne przypadki ? Musze teraz załatwiać rolkę napinającą żeby zmienić .Pasek niestety tez oberwał trochę i jeden z rowków jest poszarpany ale nie mam tutaj gdzie demontować całego przodu żeby zmienić pasek. Czy są może dostępne te rolki nie plastikowe ? i czy wymian samej rolki da pozytywne efekty nie spadającego paska ?

Pozdrawiam.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ona jest jakaś trochę pochylona ale nie wiele , wcześniej jak tamta była do wymiany to normalnie leżała w poprzek. A może mi ktoś polecic jakąś dobra rolke na allegro żebym sobie zamówił i kolega mi odbierze w pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem , nie pamiętam a nie jestem w domu żeby iść do garażu po pudełko ze starą rolką .Patrzyłem na toto : http://allegro.pl/rolka-napinacza-audi-a4-b5-febi-i2275412276.html

co myślisz ?

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

a ja wiem , nie pamiętam a nie jestem w domu żeby iść do garażu po pudełko ze starą rolką .Patrzyłem na toto : http://allegro.pl/rolka-napinacza-audi-a4-b5-febi-i2275412276.html

co myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sorki za gramatyke, ale jestem obcokrajowcem ;) )

Ja wlasnie mam ten sam problem, tylko ze u mnie, jusz po raz 3ci spowodowane jest to przez to, ze rolka prowadzaca( zaraz za wentilatorem) jest z innej audi, i jest wieksza, dlatego napinacz ma malo co miesca.

Chcial bym sie zapytac tez, czy da sie rady zmienic ta rolke prowadzaca, bez demontazu przodu

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zmienisz ją bez demontażu przodu. Należy zdjąć plastiki co trzymają chłodnicę i spróbować ją lekko odsunąć, aby wyciągnąć wisco razem z tą rolką prowadzącą.

Problem jaki Cie czeka to odkręcenie tej rolki. Aby ją odkręcić, to należy zablokować tę rolkę prowadzącą i kluczem bodajże imbus 8mm odkręcić śrubę pod alternatorem. Może być problem z blokadą tego koła, jak nie zdejmiesz przodu ze względu na słaby dostęp. Spróbuj odkręcić tę śrubę jak masz założony pasek. Naciąg paska spowoduje, że koło to nie będzie się kręcić, ale taki opór może okazać się niewystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...