Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk centralnego zamka


Lukasz1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z centralnym zamkiem, jest ustawiony ze powyżej 15 km na godzinę się zamyka drzwi, otwiera po wyjęciu kluczyka. W drzwiach kierowcy jest przełącznik do zamykania i otwierania wszystkich drzwi ale nie do końca działa. Zamyka ale nie otwiera, jak go wcisnę to coś tam z tyłu cyka ale drzwi zostają zamknięte. Denerwująca sprawa bo jak np. ktoś chce wsiąść to muszę sięgać do klamek albo gasić samochód. Z pilota wszystko działa normalnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy KOMFORT przekodować :wink: sprawdz jaką masz wartośc. Kalkulator w dłon i do dzieła .

Kodowanie modułu komfortu

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+128 – pojazd z kierownicą po prawej stronie

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)

+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

Adaptacja modułu komfortu

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62:

+1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem

+2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem

+4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem

+8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem

+16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem

+32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem

+64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem

+128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tzn. po wyjęciu kluczyka bądź naciśnięciu przycisku otwierania w drzwiach kierowcy nie odblokowuje mi tylko przednich drzwi pasażera. Podejrzewam że jakiś kabelek się przerwał w wiązce idącej od drzwi do słupka. Vag wywala mi błedy w komforcie:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

80-00 - Single-Wire Operation

01560 - Passenger Door

61-10 - Won't De-Safe - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem błędy jedyne jakie mi znalazło to :

VAG-COM Version: Release 409.1-S

Control Module Part Number: 8E0 959 433 AE

Component and/or Version: Komfortgerát T01 0315

Software Coding: 06752

Work Shop Code: WSC 63351

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0002

Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 0002

Additional Info: 8E0959801A Tőrsteuer.HL BRM 0002

Additional Info: 8E0959802A Tőrsteuer.HR BRM 0002

2 Faults Found:

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Shareware Version. To Decode all DTCs

61-00 - Please Register/Activate

chciałem cos pozmieniać w sterowniku STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem) ale VAG nie chce się nim połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem błędy jedyne jakie mi znalazło to :

VAG-COM Version: Release 409.1-S

Control Module Part Number: 8E0 959 433 AE

Component and/or Version: Komfortgerát T01 0315

Software Coding: 06752

Work Shop Code: WSC 63351

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0002

Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 0002

Additional Info: 8E0959801A Tőrsteuer.HL BRM 0002

Additional Info: 8E0959802A Tőrsteuer.HR BRM 0002

2 Faults Found:

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Shareware Version. To Decode all DTCs

61-00 - Please Register/Activate

chciałem cos pozmieniać w sterowniku STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem) ale VAG nie chce się nim połączyć.

Masz tylko mikrostyki do czyszczenia wg. błedów .

Po za tym za słaby kabel masz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze słaby kupie lepszy tylko nie wiem jeszcze jaki jest dobry. Chodzi o styki w tym przełączniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy za 400 zł powinien być dobry sprzęt.

Zamek rozebrałem, rozsypał mi się 2 dni go składałem, działa ale różnicy nie ma. Po skanowaniu pokazuje mi 4 błędy:

01559 - drzwi kierowcy

01560 - drzwi pasażera

01561 - drzwi tylne lewe

01562 - drzwi tylne prawe

Nie da się ich usunąć, wiecie może dokładnie co one oznaczają ( te mikrostyki są dobre).

---------- Post dopisany 20-05-2012 at 03:47 ---------- Poprzedni post napisany 18-05-2012 at 22:52 ----------

widzę że nikt nie wie:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy za 400 zł powinien być dobry sprzęt.

Zamek rozebrałem, rozsypał mi się 2 dni go składałem, działa ale różnicy nie ma. Po skanowaniu pokazuje mi 4 błędy:

01559 - drzwi kierowcy

01560 - drzwi pasażera

01561 - drzwi tylne lewe

01562 - drzwi tylne prawe

Nie da się ich usunąć, wiecie może dokładnie co one oznaczają ( te mikrostyki są dobre).

---------- Post dopisany 20-05-2012 at 03:47 ---------- Poprzedni post napisany 18-05-2012 at 22:52 ----------

widzę że nikt nie wie:kwasny:

Może coś pomoże :hi:

01559

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01559

01560

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01560

01561

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01561

01562

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się to kupować?

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-audi-seat-skoda-vag-hermetyczny-i2364317576.html

---------- Post dopisany 01-06-2012 at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany 27-05-2012 at 16:27 ----------

Sam sobie pomogłem bo nikt tu nie miał czasu, chęci albo wiedzy a może wszystko razem. Wymieniłem mikrostyki i dalej było to samo po 6 godzinach walki znalazłem jeden zimny lut i przerwany przewód.

http://img215.imageshack.us/img215/2991/dsc00080y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...