Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzrost obrotów silnika podczas zmiany biegów


kamil031

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy mam taki problem z Audi B6 1.8T podczas zmiany biegów obroty silnika podskakują do góry co uniemożliwia płynna jazdę wygląda to tak jak bym nie zdejmował nogi z pedału gazu sprawdziłem już dolot nie ma żadnej dziurki i nie łapie lewego powietrza wymieniłem zawór DV i nie pomogło przepustnica tez jest sprawdzona zauważyłem ze sztanga od turbo sie nie rusza po odpaleniu silnika ale nie wiem czy to jest przyczyną mojego problemu z góry dziękuje za pomoc: Confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie jak ty. Według wstępnych ustaleń winny jest wysprzęglik. Obroty rosną nie przy zamianie biegu a jak wciśniesz sprzęgło. Dopóki sprzęgło jeszcze ciągnie to tego nie ruszam. Gadałem z tunerem to mówił że AVJ i jeszcze jakiś tak mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak jest obroty rosną jak wcisnę sprzęgło momentalnie podskakują. A jak najpierw puszcze gaz a potem wcisnę sprzęgło to jest normalnie : Dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestat a tobie chodziło o siłownik wysprzęglik czy o łożysko oporowe w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojadę na kompa to sprawdzę o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik sprzegła sprawdzic, na pedale sprzegła jak masz tempomat to nie powinien dzialac w takim przypadku

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tempomatu to co mam sprawdzić bo już sam nie wiem. bylem sprawdzić siłownik sprzęgła na moje oko jest sprawny i nie zapowietrzony

---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:01 ----------

niepokoi mnie sztanga od turbo jest chyba zapieczona i nie mogę jej ruszyć nawet na sile

---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:06 ----------

niepokoi mnie sztanga od turbo jest chyba zapieczona i nie mogę jej ruszyć nawet na sile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy mam taki problem z Audi B6 1.8T podczas zmiany biegów obroty silnika podskakują do góry co uniemożliwia płynna jazdę wygląda to tak jak bym nie zdejmował nogi z pedału gazu sprawdziłem już dolot nie ma żadnej dziurki i nie łapie lewego powietrza wymieniłem zawór DV i nie pomogło przepustnica tez jest sprawdzona zauważyłem ze sztanga od turbo sie nie rusza po odpaleniu silnika ale nie wiem czy to jest przyczyną mojego problemu z góry dziękuje za pomoc: Confused4:

tez tak miałem...wymieniłem czujnik położenia pedału sprzęgła i podziałało..tylko że u mnie początkowo nie pokazywało błędu na vagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, szczegolnie jak sie tocze na dwojce i wcisne sprzeglo, czy to wina czujnika? mam tempomat ktory nie dziala z tym ze mam B5, bledow tez nie ma na kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być jescze przyczyna tych obrotów oprócz czujnika sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też mam lekki wzrost ale nie jest to jakieś uciążliwe i mam tempomat, który działa. Na forum A3 chłopaki też pisali o tym problemie i jeden zaprowadził na kompa i jakoś mu zakodowali czujnik sprzęgła że faktycznie podziałało ale na czym ta adaptacja polegała nie wiem. Postaram się odszukać ten wątek i wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik temperatury może mieć wpływ na wzrost obrotów silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ci napisali sprawdź ten czujnik sprzęgła jest w każdym aucie wykluczając automaty, uszkodzony czujnik nie zgłosi błędu , trzeba go sprawdzic w blokach

---------- Post dopisany at 13:37 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

dzieki niemu sterownik wie, ze musi ograniczyc obroty silnika, pozatym mialem tak juz

---------- Post dopisany at 13:37 ---------- Poprzedni post napisany at 13:37 ----------

dzieki niemu sterownik wie, ze musi ograniczyc obroty silnika, pozatym mialem tak juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :banan: mieliście racje czujnik sprzęgła był padnięty :decayed: chociaż ze wyglądał na sprawny. Wymiana na nowy i całkiem inna jazda dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...