Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne światła LED


damian-A4B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy miał ktoś do czynienia z wymianą tylnych świateł na LED? Mam A4 B8 (2008, 2.0 TDI) ale niestety z tyłu żarówki. Zastanawiam się nad zamontowaniem z tyłu świateł LED. Wolałbym oryginalne LEDy. Czy ktoś orientuje się na czym taka wymiana by polegała? Czy wtyczki pasują? Czy wystarczy tylko zmienić kodowanie lamp? Jeżeli tak to jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj kolegi "wrclaguna" on to ostatnio przerabia!!kodowania i te sprawy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany wtyczki przy lampach i odpowiednia zabawa z modułem komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawia mnie dlaczego teraz na allegro badz ebay sa oferty lamp ledowych plug&play oraz pisza ze niepowoduja zadnych bledow w systemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kolego bzdury co do ASO

Jakiś czas temu procedura SVM za pomocą logowania 050 060 zmienia wariant wyposazenia twojego modułu 46 zarowno u ciebie w aucie jak i u nich na serwerach z kodami SVM dla danego numeru VIN.

Kodowanie led nawet na model 2012/2013 mozliwe jest na kazdym z tych modułów komfortu (module 46) pod warunkiem że ostatni człon jego oznaczenia ma wartość 064 . Starsze A5 z roku 2007 mają czasami inny moduł, lecz obecnie wszystkie A4 i A5 maja moduły 064 z literkami A , C , CQ , D , DQ , M , DP , EE. Wszystkie te moduły koduje sie bardzo pieknie. Warunek , znajomość kodu Security Access do zalogowania sie.

Operację tą określa się mianem parametryzacji inżynieryjnej oświetlenia w module J393.

Jeszcze jedno, zmiany kodowania poza serwisem skutkują tym , że podczas zbiorczego kodowania SVM pojazdu, a takowe odbywa się wbrew pozorom dość często w ASO , zostanie usunięte kodowanie LED i nie ważne tu jest to czy kodowałeś lampy modułem kodującym z firmy Kufatec , czy ręcznie za pomocą dostępu do inżynierii modułu.

Jedyna na to rada , to kodowanie w serwisie z procedurą zmieniającą SVM 050 060 , lub spisanie po zakodowaniu własnym do logu całości nastawów kanałów adaptacji (VCDS ma taka funkcję - Controll Channel Map)

Dla zainteresowanych link do dokumentu opisujacego fabryczne kodowanie SVM w serwisie jako retrofit :

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=retrofit%20led%208k0%20pdf&source=web&cd=2&ved=0CFgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fanleitungen.tuning-fanatics-shop.com%2FAudi%2FA5%2FLED-R%25C3%25BCckleuchten_B8-Reihe_EN.pdf&ei=JdnmT7jmGoG2hQerrdjCCQ&usg=AFQjCNEX7tIUafwnqVpBUbyKULXlkRluuQ&sig2=hm1qUE-4_6P3B5PtbuykYQ

Zainteresowanym pomogę w kodowaniu LED zdalnie np. przez Team Viewer-a.

[email protected]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy miał ktoś do czynienia z wymianą tylnych świateł na LED? Mam A4 B8 (2008, 2.0 TDI) ale niestety z tyłu żarówki. Zastanawiam się nad zamontowaniem z tyłu świateł LED. Wolałbym oryginalne LEDy. Czy ktoś orientuje się na czym taka wymiana by polegała? Czy wtyczki pasują? Czy wystarczy tylko zmienić kodowanie lamp? Jeżeli tak to jak to zrobic?

Ja zmienialem u siebie w sedanie na led, operacja na 45min dla wprawnej osoby. Nie trzeba jezdzić do ASO Wtyczki zostają te same ale coś w nich sie zamienia pewnie jakies piny. Jak chcesz to moge Ci polecić goscia co to robi, wrclaguna na pewno tez bez problemu ogarnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...