Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Avant Olgierda || 1.9 TDI || Quattro


cptolgierd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nadszedł czas żebym i Ja się pochwalił swoim Audi :)

Jest to A4 z 24 grudnia 1996r, w Polsce od 2006r. Jestem jego trzecim właścicielem w Polsce, poprzedni jest z tego samego miasta co Ja :) Audi ma przebieg 280 tys. km, jest koloru srebrnego (LYZM), co widać.

Mechanika:

  • Silnik 1.9 TDI 110 KM AFN,
  • Napęd Quattro,

Nadwozie:

  • Wersja Avant, przedlift,
  • Kolor srebrny (LYZM),
  • Reflektory Angel Eyes,
  • Białe kierunkowskazy boczne,
  • Hak (zdemontowany),
  • Lato: Felgi aluminiowe 17" firmy Intra.
  • Zima: Oryginalne aluminiowe felgi AUDI 15' + opony zimowe,
  • Zabezpieczenia lakieru na zimę: pełna dekontaminacja, cleaner Dodo Juice Lime Prime + wosk Collinite 476s
  • Zabezpieczenie lakieru na lato: odświeżenie lakieru pastami finishowymi Menzerna/Meguiars + cleaner Dodo Juice Lime Prime + wosk Poorboys World Natty's Blue.

Wnętrze:

  • Drewniane dekory EU,
  • Radio CD Sony CDX-GT111 i 4 głośniki 13cm,
  • 4x elektryczne szyby,
  • Elektryczne lusterka,
  • Klimatyzacja automatyczna (climatronic),
  • Regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach,

Co zostało zrobione:

  • Wymiana wahaczy przód,
  • Wymiana tarcz i klocków hamulcowych BOSCH,
  • Zmiana migaczy bocznych z pomarańczowych na białe,
  • Wymiana środkowej kratki w przednim zderzaku, stara była na wkrętach i pogięta,
  • Ramki klubowe,
  • Zbieżność,
  • Zaklejony ECU, woda już się nie leje do środka,
  • Polerka końcówek tłumika na połysk Autosolem,
  • Korekta lakieru - tu poszła polerka Dual Action - Kestrel DAS-6, aktualnie na samochodzie leży Aktualnie na samochodzie leży wosk PB Natty's Blue. Na plastikach zewnętrznych leży VP Dionysus, w środku PB Natural Look + zapach Chemical Guys Stripper Scent. Opony są posmarowane ValetPro Traditional Tyre Dressing. Do mycia używam Duraglossa 901/Dodo Juice Born to be mild i wspomagam się QD: Chemical Guys Pro Detailer.
  • Naprawiony silniczek wycieraczek,
  • Odnowiona podstopnica,
  • Usunąłem emblematy A4, 1.9 TDI z tylnej klapy,
  • Nałożyłem Rain-X'a na szyby,
  • Nowe żarówki,
  • Nowe wycieraczki do przedniej i tylnej szyby,
  • Wymiana filtrów (powietrza, paliwa, oleju, kabinowy firmy MANN),
  • Wymiana oleju na Motul 8100 X-CESS 5W40,
  • Montaż osłon pod silnik,
  • Montaż podszybia poliftowego :)
  • Felga 17' Intra z rocznymi oponami 225/45
  • Grill w czarny mat,wraz ze znaczkiem z przodu i tyłu pomalowany folią w płynie tzw. PlastiLakiem :)
  • Usunięty katalizator,
  • Do wnętrza wpadły moduły LED z przebiegunowaniem od Tomnika,
  • Nowe łożysko koła tył,
  • Uszczelniony most oraz wymiana oleju w nim Mobil 1 75W-90,
  • Osłona przegubu lewa,
  • Wężyki podciśnienia,

Co zamierzam zrobić:,


  • Kierownica trójramienna z S4,
  • Auto w dół (1be + sprężyny -35mm lub -40mm),
  • Ringi do zegarów + pełny FIS,
  • Fotele skórzanie z podgrzewaniem bądź elektryczną regulacją

Ostatnia edycja: 14.06.2013r.

Zdjęcia 2012:

Zdjęcia 2013:

2013041417.53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre koło na zime:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu opisu, jestem pewnien jednego - auto zawsze bedzie czyste :decayed: Fajny silnik, fajny Avancik, plan skromne, ale dobre :wink: Zastanów się nad zamianą tych przednich eyes'ow na poliftowe lampy, bedzie duuuuuzo ladniej :wink: I wal mu jakis program zeby zaczal jezdzic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu opisu, jestem pewnien jednego - auto zawsze bedzie czyste :decayed: Fajny silnik, fajny Avancik, plan skromne, ale dobre :wink: Zastanów się nad zamianą tych przednich eyes'ow na poliftowe lampy, bedzie duuuuuzo ladniej :wink: I wal mu jakis program zeby zaczal jezdzic :decayed:

zgadzam się z kolegą,te lampy out-->zmiana na np polifty i wgranie może nowej mapy do kompa żeby dodać trochę KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się mała edycja tematu bo gdzieś zaginął w tym dziale... Co zrobiłem w ostatnim czasie, hmm...

- Pomalowałem ramiona wycieraczek z przodu, były wyblaknięte, teraz wyglądają jak nowe.

- Zmieniłem zapach z gumy balonowej na Chemical Guys Stripper Scent. Stary - Coronado Cherry (guma balonowa) pachniał - głównie dziewczynom kminkiem albo innym zielstwem :E

- Wymieniłem żarówkę światła stop z tyłu, coś stara świeciła ale słabo

- Naprawiłem silniczek wycieraczek, ot postukanie w silniczek, wyczyszczenie go w środku, działają jak nowe.

- Przetkałem odpływy pod akumlatorem w podszybiu,

- Pomalowałem sprayem czarnym podstopnicę,

- Aktualnie na samochodzie leży sealant Poorboy's World EX-P z Natty's Blue,

- Nałożyłem Rain-X'a na szyby,

- Doszła naklejka DUBSTEP na prawą tylną szybę :E

Co się zepsuło...

- Podświetlenie zegarów do 50 km/h, niby drobnostka ale w nocy przeszkadza, na dniach mam zamiar ogarnąć.

- W drodze powrotnej z Sosnowca zalało mi auto od strony kierowcy z przodu i tyłu, woda chyba dostaje się przez obudowę ECU, całość dziś suszyłem i tyle wody się nazbierało:

2012091811.05.49.jpg

Wyciskanie gąbki, później odkurzacz z możliwością odessania wody, kilogramy szmat i rozłożenie gazet. Dodatkowo porobiłem dziurki aby w przyszłości gdyby zaszła znowu taka usterka woda miała gdzie wypłynąć. Oczywiście obudowa ECU zostanie jutro albo pojutrze zaklejona klejem do szyb. Dziwna sprawa, bo myjąc samochód woda raczej się nie zbiera, a przynajmniej po myciu pojazdu zwykle odkurzam i nie wyczuwałem wody, aby spływała do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała sesja zdjęciowa z kumplem + doszły drobiazgi na zimę typu: Nowe wycieraczki z Motogum, nowe żarówki z przodu i tyłu, zimowy płyn do spryskiwaczy Sonax Xtreme założone zimówki na stalowej feldze (na zdjęciach jeszcze na letnich stoi) Samochód też dostał nowy przegląd, oczywiście przeszedł bez najmniejszych problemów (tarcze i klocki mają około pół roku, podobnie wahacze, a ja nie robię dużo km)

---------- Post dopisany 26-11-2012 at 15:52 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2012 at 17:46 ----------

Dziś Audi dostało mały prezent, zamawiane u Dzika:

  • Filtr powietrza Knecht,
  • Filtr paliwa MANN,
  • Filtr oleju MANN,
  • Filtr kabinowy węglowy MANN,
  • Płukanka Millers,
  • Olej Motul 8100 x-cess 5w40

2012112610.39.52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały mod, dosyć dawno kupiony ale dopiero dziś znalazłem trochę czasu na montaż, poliftowe podszybie :)

2013040220.12.20.jpg

W następnym tygodniu zamawiam Plasti Laka i grill przedni (bez znaczka OOOO) idzie w czarny mat, to samo czarny znaczek OOOO z tyłu klapy, prawdopodobnie do wymiany też pójdzie któraś poduszka silnika i łożysko w tyle bo szumi, ale to po wymianie kół na letnie, bo może być to też od tego :)

Na pewno wpadną lampy poliftowe, z obecnych reflektorów nie jestem zadowolony, chociaż czerń ładnie komponuje się z resztą nadwozia, to słabo świecą i zaczyna schodzić z nich plastik. Chciałbym też w końcu znaleźć trochę czasu i podpiąć dwa głośniki, co mam w tylnych drzwiach, o czym zupełnie nie wiedziałem - poprzedni właściciel zostawił no i wypadałoby nabyć również kierownicę trójramienną, widać że niesamowicie odmłodzi środek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się zmieniło? Wpadła Felga 17' + opony po jednym sezonie, oraz grill poszedł w czarny mat - malowane folią w sprayu - PlastiLakiem. :)

Po umyciu prezentuje się tak:

2013041417.53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mam w planach obniżenie tj. amortyzatory z s4 wraz z sprężynami lub 1be + sprężyny -40mm, ale to raczej dopiero w wakacje, teraz mam inne wydatki, nie mierzyłem jak wysoko stoi ale również nie podoba mi się ta koza, jutro jak nie zapomnę to zmierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zmieniło w samochodzie, klekot dostał:

- Tarcze hamulcowe przód BOSCH,

- Klocki hamulcowe przód BOSCH,

- Tylne łożysko lewego koła,

- Osłona przegubu, lewa

- Uszczelniony tylny most + nowy olej do niego Mobil 75W-90 - wskazanie przez mechanika poprzedniego właściciela (na karteczce wymian oleju) było żeby wymienić przy przebiegu 300 tys. km, ja zrobiłem to przed tym przebiegiem.

- Nowe wężyki podciśnienia :)

W przyszłości czeka mnie wymiana:

- Przedni amortyzator ma niską skuteczność, ile %? Sprawdzimy podczas przeglądu, który jest w październiku. Jeśli będzie źle, wymiana obydwóch z przodu, chociaż zastanawiałem się nad używanymi amortyzatorami 1BE, ale to są zaś 2x większe koszta no i nie wiadomo co dostaniemy :P

- Króciec wody przed zimą - gdzieś jest delikatna nieszczelność,

- Płyn hamulcowy i chłodzący,

- Przed zimą wymiana świec żarowych, pod koniec zimy w tym roku trochę ciężej odpalał, ale że niskie temperatury się skończyły to nie widziałem sensu ich wymieniać :)

- Prawdopodobnie będzie wywalenie listew drzwiowych (tych gumowych, czarnych) - zaślepienie otworów i pomalowanie do połowy drzwi + dokładki zderzaków w kolor

- Poduszka silnika,

A z takich dupereli to dostał:

- zaślepki na śruby w feldze

- żarówki pozycyjne białe

- choinka zapachowa Autofinesse Midnight Oil :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...