Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator klimatyzacji po włączeniu zapłonu cały czas chodzi na pełnych obrotach


mateusz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące Audi A4 B6 Avant 1.9TDI 130km 2003r. Po włączeniu zapłonu (przekręceniu kluczyka) włącza się wentylator klimatyzacji, na pełne obroty, czy tak ma być?:kwasny: Po zgaszeniu silnika gdy wentylator schodzi z obrotów słychać buczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czteropinowy zielony czujnik znajduje się na tyle silnika, tuż przy ściance grodziowej. Ale tak jak kolega radzi wcześniej, podłącz najpierw VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia czujnik temperatury cieczy.

będzie tak jak piszesz, też miałem go walniętego i ten sam objaw, wentylator od klimy szalał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go przedwczoraj wymieniłem i nic jak przekręcam kluczyk w stacyjce na pierwszą pozycję ( nie odpalam silnika) to wentylator na chłodnicy się włącza po czym zaraz staje tak się dzieje przy temperaturze powyżej 0 stopni i tak samo działo sie przed wymianą. Gdy chwilowo były mrozy w tym roku np. -5 to wentylator chodził cały czas na drugim biegu nawet jak odpaliłem silnik gdy pochodził dość dłuższy czas przez co się troch nagrzał to wentylator stanął. Dodam że wentylator jest sterowany elektronicznie nie na paskach. teraz po wymianie tego czujnika zobaczę jak będzie się zachowywał wentylator na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go przedwczoraj wymieniłem i nic jak przekręcam kluczyk w stacyjce na pierwszą pozycję ( nie odpalam silnika) to wentylator na chłodnicy się włącza po czym zaraz staje tak się dzieje przy temperaturze powyżej 0 stopni i tak samo działo sie przed wymianą. Gdy chwilowo były mrozy w tym roku np. -5 to wentylator chodził cały czas na drugim biegu nawet jak odpaliłem silnik gdy pochodził dość dłuższy czas przez co się troch nagrzał to wentylator stanął. Dodam że wentylator jest sterowany elektronicznie nie na paskach. teraz po wymianie tego czujnika zobaczę jak będzie się zachowywał wentylator na mrozie.

Kolego Ty masz silnik benzynowy 2.0? Jeśli tak to odczytaj najpierw błędy, u Ciebie jest jeszcze jeden czujnik i być może (bo nie pamiętam) termostat z grzałką, która przy uszkodzeniu daje sygnał do ECU żeby załączał wiatraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wypowiedzi i kiedys składałem a4 b5 1.8Tq po uderzeniu przód i pozłożeniu(pas, chłodnice, wisko, zderzak maska lampy błotniki) było wszystko OK odpowietrzył sie klima wszystko latało jak sie należy :) na drugi dzien rano włączyłem zapłon i tak jak mówicie elektryczny wentylator zaczął pracować na wysokich obrotach więc odłączyłęm wtyczkę i zrobiłem pare kilometrów i włączyłem go problem powrócił :/ ale po postał samochod z godzine i jak poszedłem pózniej było wszystko Ok i do tej pory jest i naprawde nie mam pojęcia co mogło to spowodować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% pewien bo nie ma dużych mrozów ale chyba masz rację bobikos. Ostatnio wymieniałem termostat na nowy oryginalny i teraz przy temp. -3 stopnie wentylator już się nie włącza na pełne obroty gdy odpalam zimny silnik. Czujniki wymieniłem dwa ten na dole na wężu ( 2 piny) przy chłodnicy i ten za silnikiem (4- piny) ale jeszcze przed wymianą termostatu i nic ta wymiana nie pomogła dopiero gdy wymieniłem właśnie ten termostat wszystko jest OK.

Gdy odpalam silnik czy zimny czy ciepły to wentylator od chłodnicy załącza się dosłownie na chwilkę 3 sekundy po czym staje coś na zasadzie jakiegoś testowanie przed uruchomieniem silnika. Mam pytanie czy ktoś z was ma tak samo w swojej Audi A4 B6 bądź też w innej AUDI czy to jest normalne zachowanie wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...