Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drga na wolnych obrotach, wyje pompa


Lestat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam taki problem przy odpalaniu silnika obroty zachowuja sie dziwnie skacza do 1200 spadaja do 400 silnik prawie gasnie i podnosza sie do 1200 i juz nrmalnie schodza do 800. Towarzyszy temu buczenie pompy paliwa lub czegos z prawej strony tylnej. Gdy silnik jest zimny nie drga gdy sie rozgrzeje na luzie drga a obrotomierz leciutko opuszcza wskazowke wtedy drga najmocniej. Jak go przegonie na dluzszej trasie nic nie drga. Dzieje sie to zaraz po rozgrzaniu silnika. Do tej pory wymienilem filtr paliwa(regulator) oraz pompe paliwa. Nic sie nie zmienilo. Bledow brak. Jutro podniose obroty bo vag pokazuje ze ma 720 obr na jalowym. Na co jeszcze zwrocic uwage?

Dzieki

Pzdr

Edit: pompa lub cos wyje przez 2 sek tylko w momencie rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie ma nic do tego :) Jak silnik jest zimny to buczy, bo pompa wtórnego powietrza czy coś takiego daje więcej powietrza, tak mi powiedzieli, nie przejmuj się tym :).

Mówisz, że jak go przegonisz w trasie to nie drga.. U mnie też są drgania na jałowym i jak go przegonie w trasie to drgania są zauważalnie mniejsze, poza tym jak silnik jest fest gorący to drgania są mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powietrza wtórnego jest pod maską czyli z przodu a kolega pisze, że buczenie jest z tyłu więc może być to pompa paliwa. Kiedy filtr paliwa był zmieniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może się źle wyraziłem pompa kwiczy jak zarzynana świnia a dzieje się to w momencie jak obroty podnoszą się z 400 na 800. Wiem jakie buczenie powinna wydawać a tutaj to wstyd odpalać samochód... Filtr wymieniony miesiąc temu, pompa paliwa dwa tygodnie temu. Po tych zabiegach po filtrze dwa dni spokoju dalej wyje, po wymianie pompy dwa dni spokoju i znowu...A co do drgań to również wcześniej nie występowały. Fr0styyy. przejrzałem Twój wątek dokładnie u mnie wydaje mi się że jest jakaś inna przyczyna bo i objawy trochę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wymien filtr paliwa, a a uto nie jest duzo słabsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wymieniony miesiąc temu - było to pierwsze co zrobiłem, nie odczułem spadku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr Manna nie z ASO a pompe wydłubałem z innego paździerza w którym nie buczała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie drga (lekka wibra) na zimnym ciepłym na lpg i pb. Tylko lekko - jak to Nosb powiedział po obejrzeniu auta- tak ma i ..uj :decayed: \

Jak zapalę też lekko buczy ale tylko przez chwilę jak przejadę kawałek przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr Manna nie z ASO a pompe wydłubałem z innego paździerza w którym nie buczała :)

ja też mam mann-a i przy starcie przez sekundę lub dwie jęczy...... na ori tak nie było może coś jest z samym filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czemu na ORI też wył. Są jakieś inne zaworki, czujniki gdzieś przy pompie, za pompą które mogły by odpowiadać za coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtryski zabrudzone i ciężko ma podać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powietrza wtórnego jest pod maską czyli z przodu a kolega pisze, że buczenie jest z tyłu więc może być to pompa paliwa. Kiedy filtr paliwa był zmieniany?

U mnie jak silnik jest nierozgrzany to buczy.... Właśnie z tyłu :) A i jak się bagażnik otworzy to też bardziej buczy :D

Co do pompy to chyba norma, że buczy przy odpaleniu.. Tzn. przekręcasz na zapłon i słyszysz z tyłu "tzzz" przez 1.5 sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze wtryski, jak jest tzzz to ujdzie ale jak jest dzwiek obdzieranego kota ze skory to wiocha bo az sie ludzie patrza. Dzisiaj kolejna przygoda wywalilo czynnik przez chlodnice. Niedlugo to bede jadl chleb smarowany nozem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc koledzy

Lestat powiem ci tak : nic sie nie bój, jedz kaszankę i obswewuj :)) sory ale ktos kiedyś palnoł taki tekst i tak mi w głowie utknol :)))) a propo tego chleba smarowanego nozem oczywiście :)

U mnie tez buczy i nie ma reguły kiedy najczęciej na zimnym ale jest i tak ze jak sie zatrzymuje na świalach to zaczyna buczeć :( jak kupowałem auto gośc powiedział ze padla mu pompa i po wymianie na nową niewiem jaką tak buczy ??? taz mam zamiar wymienić na filtr manna i zobaczę jak narazie jeżdzę juz rok i jeździ :)

pozdrawiam.

---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

cześc koledzy

Lestat powiem ci tak : nic sie nie bój, jedz kaszankę i obswewuj :)) sory ale ktos kiedyś palnoł taki tekst i tak mi w głowie utknol :)))) a propo tego chleba smarowanego nozem oczywiście :)

U mnie tez buczy i nie ma reguły kiedy najczęciej na zimnym ale jest i tak ze jak sie zatrzymuje na świalach to zaczyna buczeć :( jak kupowałem auto gośc powiedział ze padla mu pompa i po wymianie na nową niewiem jaką tak buczy ??? taz mam zamiar wymienić na filtr manna i zobaczę jak narazie jeżdzę juz rok i jeździ :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam podobną sytuację. Buczenie z okolic prawej tylnej części auta. Wcześniej tego nie było, jedynie przy odpalaniu. teraz jest praktycznie cały czas od obrotów biegu jałowego aż do 2500-2800 rpm. co jest grane? zdaża mi się robić trasy autem i nie chciał bym korzystać z asistance. jakie kroki powinienem podjąć? silnik to BFB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę sie,

ten sam problem z buczeniem ale zauważyłem ,że filtr wpada w takie wibracje i z stąd ten wkurzający dzwięk....wymieniłem filtr na manna, dzień spokoju i znowu to samo, przymierzam sie do pompy ale jak to nie to? może propozycja innego filtra ,co myślicie ? mi już ręce opadają...auto jezdzi normalnie nic poza buczeniem sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę sie,

ten sam problem z buczeniem ale zauważyłem ,że filtr wpada w takie wibracje i z stąd ten wkurzający dzwięk....wymieniłem filtr na manna, dzień spokoju i znowu to samo, przymierzam sie do pompy ale jak to nie to? może propozycja innego filtra ,co myślicie ? mi już ręce opadają...auto jezdzi normalnie nic poza buczeniem sie nie dzieje

Po co to zakładasz nowy wątek jak tutaj piszesz o tym samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...