Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powolne hamowanie - pedał w podłodze, normalne bądź szybkie ham. - normalna reakcja


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

podczas hamowania obojętnie z jakiej prędkości gdy wciskam pedał bardzo powoli to wpada mi w podłoge i nie hamuje a podczas normalnego hamowania wszystko jest ok,

na forum takiej przepadłości nie znalazłem więc pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw miałem u siebie. Okazało się, że padła pompa wspomagania. Wymiana rozwiązała problem. Teraz już pedał nie wpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy tak wszystko w porządku jak dolatywałem do autobusu i z daleka zacząłem powolutku przyhamowywać jednostajnie to jak bym nie nacisnął drugi raz to bym się lekko zdziwił.

a może ktoś mi podesłać jakiś link jak działa serwo albo pompa wspomagania, chciałbym to zrozumieć łopatologicznie, chciałbym oświecić mojego mechanika:( - jeśli można?

---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz tak od kupna auta, od pewnego czasu czy po wymianie jakichs czesci tak sie zaczelo dziac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno to nie jest normalne co za bzdurzy piszecie. nie ubywa ci plynu? servo raczej do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie jest ok, bo u mnie się tak nie dzieje. Sprawdż szczelność układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok

Normalnie jak czytam Twoje posty to się z nimi zgadzam. A teraz chłopaka chcesz zabić czy co? powinna być jakaś precyzja w sile hamowania niezależnie czy wciskasz szybko czy wolno a nie wciskam wolno to mogę dotknąć nogą asfaltu.

Szukaj przyczyny Grześ bo ja bym się bał jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie dzieje od jakiegoś czasu moze od dwóch miesięcy, części nie wymieniałem, stukają mi tylko klocki (taki metaliczny dźwięk), jak chamuje to jest cicho, czytałem o tym brzęczeniu na forum i może to być blaszka która dociska klocki albo luz na swożniu co "pływają" klocki ale to mnie tak nie przeraża jak te hamulce. Co było nie tak to ten przewód od podciśnienia co idzie do serwa, był rozłączony z lekka(troche się wysunął) złączyłem ale dalej jest nie tak z hamulcami, płynu nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gdzieś mały wyciek??u mnie puściła podkładka od przowodu na tylnej osi.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli popatrzysz na koła od wewnątrz, najlepiej na kanale to będziesz widział czy nie ma śladów po płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do stukania klocków podczas powolnej jazdy to masz walniętą sprężynę zacisku - 4a0 615 269 koszt 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do stukania klocków podczas powolnej jazdy to masz walniętą sprężynę zacisku - 4a0 615 269 koszt 12 zł.

fenks:)) chciałem zapytać o fote ale wpisałem nr na najczęści.pl i znalazłem dzięki bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz hamulce firmy ATE to właśnie jest ta część która podałem. Tu masz link do fotki: Pobierz plik bez tytułu JPG free image - photo hosting

Ja ostatnio w swojej A4 zmieniałem i u ojca w Passacie i już nic nie puka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz powietrze w układzie? znalazłeś już przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz hamulce firmy ATE to właśnie jest ta część która podałem. Tu masz link do fotki: Pobierz plik bez*tytułu JPG free image - photo hosting

Ja ostatnio w swojej A4 zmieniałem i u ojca w Passacie i już nic nie puka.

z zewnątrz te sprężyny są całe zobacze w poniedziałek od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci podczas wolnej jazdy do 50km/h stuka, a po delikatnym wciśnięciu hamulca ustaje to właśnie jest to ta sprężyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...