Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik się nie dogrzewa, wiatrak non-stop ON


Raf_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem nie osiągania przez silnik temperatury 90st. Na początku kontrolka świec świeciła przez 30sek niezależnie od warunków. Okazało się, że G62 do wymiany. Czujnik kupiony w ASO, po tym problem nie ustał. Okazało się, że przyczyną długiego czasu grzania świec był zaśniedziały styk od wiązki G62. Świece grzeją ok, natomiast silnik jak nie chciał tak nie łapie temperatury w dalszym ciągu. Wczoraj wymieniony termostat na wahlera. 15 km do domu, w słońcu ponad 30st. a przy garażu na blacie 80stopni. Dzisiaj rano włączam silnik i lewy wiatrak(ten po stronie kierowcy) włącza się od razu. Nie ma problemu z zatrzymaniem go nawet delikatnym dociskiem. Po zatrzymaniu go nie stawia oporów, a po puszczeniu delikatnie się rozpędza i osiąga jakieś tam obroty. Będę wdzięczny za pomoc. Na VAGu błędów brak. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem sprawdzałeś temperaturę lub na klimie ,może zegary szwankując zrób im test w tem 30stopni na plusie nawet z walniętym wentylatorem i termostatem po 15km powinno byc 90stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem tylko że ze wskazówką od paliwa, zrobiłem test zagarów i przełożyłem wskazówkę na odpowiednie miejsca, od tamtej pory wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby nie robic syfu zapytam w tym wątku bo jest dośc podobny do mojego problemu a nie znalazlem odpowiedzi. Otoz mam pytanie czy wentylator ten prawy, elektryczny bodajże, powinien kręcic się od razu po właczeniu zapłonu, niezaleznie czy climatronik jest włączony czy nie? silnik ahl 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wentylator klimy powinien sie właczyc po wcisnieciu guzika klimy na klimatroniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to sprawdzałem, klimatronik wyłączony - niechodzi na włączonym zapłonie, równo z włączeniem klimatronika włącza się drugi wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...